"ללכת בעקבות פנטסיה..."

"ללכת בעקבות פנטסיה..."

שלום לכולם
הרבה זמן לא כתבתי כאן, ימים מטורפים עוברים עליי, העבודה מנוונת לי את המוח... בכל מקרה, רציתי לעשות משהו שמעולם לא עשינו כאן עדיין, ולראות מה אתם חושבים. השאלה שעומדת על הפרק היא "איך יהודית השפיעה על החיים שלי?" האם בכלל יכולה להיות למוזיקה איזושהי השפעה על החיים שלנו? ומה השפיע על החיים שלכם? מחכה לשמוע
מיכל.

meital91

New member
אני אגיד את זה בצורה הכי ק'יטשית אבל הכי נכונ

אני התחלתי לאהוב את יהודית ולהכיר את רוב שיריה לפני שנה בערך,אבל היא הספיקה להשפיע עליי מאד. ואני אסביר: כשאני בדיכאון ולא רואה את האור בקצה המנהרה-אני שמה את "עכשיו הכל בסדר" כשאני זקוקה לתמיכה ואין ממי לבקש,ואני מרגישה לבד-אני שמה את מילה טובה כשבא לי לשחרר את הדמעות-אני שמה את שבתות וחגים,שיר ללא שם או מישהו. כשבא לי לחזור לילדות,או שאני חושבת על דברים שעברתי בעבר-אני מתחברת ל"איזו מין ילדה" כשאני רבה עם אמא וקשה לי-אני שמה את "את עושה אותי אמא" ונזכרת איך היינו אני ואמא כשהייתי ילדה... כשיש לי מצב רוח שטותי:"רחבת הריקודים או ארץ טרופית יפה... מצחיק אותי כל פעם מחדש:"ארבע לפנות בוקר" ו"צער לך" בלילה אני שמה לי:"מה עושות האיילות" "לילה טוב" עם השיר "הילדה הכי יפה בגן" עשיתי את הבגרות שלי בספורט. את "עטור מצחך" למדתי בבית ספר. וכשהיום בחיבור באנגלית היינו צריכים לכתוב למחבר שירים כתבתי ליוני רכטר,וסיפרתי על השירים והפרויקטים שהם עשו יחד. וכשהייתי צריכה לכתוב לו שאלות כתבתי לו:איך זה לעבוד עם אומנים ענקים שהשפיעו כל כך הרבה על התרבות והיצירה בארץ עם שירים מדהימים ושירה נפלאה כמו יהודית רביץ. אני חושבת שזה מראה עד כמה היא השפיעה עליי,וזה כל כך רק ההתחלה....

meital91

New member
שכחתי להוסיף....

באחד החיבורים,גם באנגלית,בתחילת שנה,נתנו לנו לרשום על אדם מצליח שאתה מכיר?מה גרם לדעתך לאדם כל כך להצליח,והאם האישיות שלו עזרה להצלחה וכיצד? תמיד קשה לי להגיע ל-120 מילים הפעם כתבתי 200. סיפרתי איך היא הייתה הזמרת,האישה,הראשונה שהצליחה אז בתקופה שרוב הזמרים היו גברים, למלאות את קיסריה,ועוד בשירי רוק שלא היה כל כך מפותח כאן באותם זמנים בטח לא לנשים. על סגנון השירים הרחב שלה:שמח,עצוב,מרגש,שטותי ועוד ועוד....ומתאים לכל גיל,וגם בהופעות שלה יש מכל הגילאים. על כך שאני מרגישה הזדהות עם שיריה,על "הכבש השישה עשר" שמילאו את ילדותי, על כך שכמה שהיא מופיעה באולמות גדולים היא מגיעה לכולם בשירתה,ובנוסף היא עדין שרה גם במקומות קטנים,ומדהימה בשניהם. ושאני מאחלת לה המשך קריירה ארוכה ופוריה עם עוד הרבה שירים נפלאים. אה והתחלתי בכך,שהכרתי את יהודית מהדואט היפהפה עם עופרה חזה ז"ל,ומשם התחלתי להתאהב בשיריה.

meital91

New member
תודה אני מחכה גם לתגובתך בנושא ולעוד תגובות;-

אתמול אחרי הבגרות שכתבתי על יוני רכטר,תני לי לנחש על מי כתבת יהודית רביץ נכון(כל החברות שלי כבר יודעות כמה אני מכורה לשירים שלה,גם הראתי להם כמה ביוטיוב והן אהבו)אז אני כזה,הפעם כתבתי על מי שכתב לה הרבה שירים וגם הופיע איתה חח כי ידעתי שאם אתחיל לכתוב רק על יהודית לבד,מכתב,המכתב יהיה כל כך ארוך שאני בחיים לא אסיים את הבגרות בזמן אז רשמתי הפעם בעקיפין:) אה ושכחתי להוסיף את "טיול בשדירה" הביצוע ביוטיוב הוא ממש ממש מצחיק שהיא עם עוד שני זמרים,תמיד מעלה בי צחוק.

לא ממש זמרים...

אלא קובי אייזנמן הגיטריסט וצוף פילוסוף הבסיסט של "להקה מקומית", ההרכב שרץ איתה בסיבוב הופעות של "ומאוד לא פשוט לחכות" מ93 עד 95...

amitik1

New member
יהודית רביץ בשבילי

היי לכולם, רק עכשיו גיליתי את הפורום לענקית מכולן יהודית רביץ! תמיד אהבתי את יהודית רביץ אבל ההופעה הראשונה שהייתי בה (בהיכל התרבות-ראשל"צ) ממש גרמה לי לאהוב את שיריה אף יותר!! אחרי ההופעה חברות שלי ואני לא מפסיקות לשמוע את השירים, לדבר עליה כולם אצלנו בכיתה כבר מתחרפנים משגעון "יהודית רביץ" שעובר עלינו. עד כדי כך, שאפילו בברכת יום הולדת שכתבו לי התחילו אותי במשפט: "נולדה בעיקר קטנה... ". ראיתי שמישהי רשמה כאן שאתמול בבגרות באנגלית גם חשבה לכתוב על יהודית, אז כמובן שברגע שראיתי אמן ישר יהודית רביץ עלתה לי לראש! ו..עכשיו אני רק מחפשת הזדמנות ללכת לעוד הופעה!!!!! אה ושכחתי לציין, שלי ולחברותיי יש מנהג כזה שאחרי כל הופעה פשוט "אורבים" (אבל בנחמדות P:) לאמן ומנסים "לתפוס" תמונה.. ואכן הנחישות שלנו השתלמה (לאחר חצי שעה (בערך) של המתנה) הצטלמנו עם יהודית רביץ!!!! זהו, שמחה שגיליתי שיש פורום!! עמית.

נשמח להצטרפותך! ../images/Emo24.gif

יש עוד הרבה הופעות, את מוזמנת להסתכל בהודעות ולהתעדכן! ברוכה הבאה

lia לייה

New member
אז.. איך יהודית השפיעה על החיים שלי? :)

בקשר לשאלה האם יכולה להיות למוזיקה השפעה על החיים שלנו.. ברור, ואני בטוחה שאין בן אדם בעולם שלא מסכים איתי. מוזיקה היא דבר אלוהי (לא כתבתי את המילה הזאת מעולם על אף אחד אבל על מוזיקה נראה לי שמותר). כי היא פשוט מצב רוח ומצב רוח זה מה שאנחנו. בכל מצב מוזיקה טובה לנשמה. ויש כל כך הרבה סגנונות וטעמים ומקצבים שאין בן אדם שלא יכול למצוא אותו בתוך העולם הזה. ובקשר ליהודית. לא זוכרת בדיוק מתי התחלתי לאהוב אותה ספציפית, אבל כשהייתי קטנה השתתפתי בלהקת זמר כזאת של יישוב שלידי, ותמיד למדנו שם רק שירים עבריים מהממים כאלה ושם נחשפתי לכל סגנון המוזיקה הישראלית והרבה רוק ישראלי. וכשהפסקתי לקחת חלק בלהקה התחלתי לפתח סגנון משלי ויהודית פשוט נכנסה לפלייליסט שלי ומאז לא יצאה. בכתה ט' (לפני שנתיים כמעט בדיוק) קיבלתי ליום הולדת שלי את האלבום "עיר קטנה" שהיה האלבום הראשון שלי שלה ומאז האוסף התרחב מעט :) ביום הולדת הנוכחית קיבלתי את עד לאן שהלב לוקח, ממש סגירת מעגל מטורפת
זהו בקיצור. הקול שלה, אני לא יכולה עליו, הוא עושה לי כל כך טוב בנשמה ומאז שהתחלתי ללכת בבוקר עם MP4 בדרך לבית ספר אני חייבת להגיד, שמכל הזמנים לשמוע את יהודית, אין כמו לפתוח את היום איתה!!! פשוט מתכון ליום מושלם. חפרתי, שבת קסומה לכם

למעלה