למה כל כך רע

atidih

New member
למה כל כך רע

הרבה מפגעים, מקורם בחוליים וחולי כמו כל כזה, סיבותיו מאוד בסיסיות - חינוך, נורמות שהשתרשו וכיו"ב. כל אלה לא ניתנות לשינוי. על מנת לסגור את מעגל התלונות - תשובות עליהן וחוזר חלילה כאשר בינתיים מה שנשאר יציב הן התלונות עצמן - יש למצוא פתרון לעקירת החוליים, מעין טיפןל שורש. כרגיל, הכתובת הראשונה למיגור המפגעים ו"נספחיהם" - פשע, ונדליזם ושאר צרות - היא המשטרה. שכן, חינוך לא מגיע מהבית והאחר שנותר (ב"ס) שם רק מכינים לבגרות. אז יש אפוא בעיה. המשטרה אינה יכולה וגם לו הייתה רוצה, לכסות כה הרבה מפגעים, לכן יש סוף סוף לרתום לטיפול בכל הנ"ל, את בעלי התחומים שאצלם הבעיה, כעין חלוקת עבודה אחרת מזו שהורגלנו אליה משום מה. כך, למשל, הוונדליזם באוטובוסים שלרוב מבוצעים ע"י בני-נוער שאיני אומד כאן את גודלם. הללו, נכנסים לאוטובוס באילו היה הסלון של אבא שלהם: הנחת רגליים על המושבים, ציור גרפיטיס בכל מקום מזדמן, השחתת ציוד שזה עתה הוכנס ועוד כיו"ב. בגדול, כך מתחילים הסיפורים הגדולים: כאשר השיעמום, היעדר חינוך ועוד, משתלטים על הטיפוסים הנדונים או אז אנו מגיעים לרצח נהג המונית בהרצלייה והמעניין שרבים עוד מתפלאים. כתבתי על לקיחת העבודה מהמשטרה וחלוקתה בין תחומים שונים ואכן זה ניתן לביצוע לו היה רצון לכך מעם הנוגעים בדבר ובראש וראשונה ע"י האחראים לכך במדינה. הנה רק דוגמה: כידוע, יש מבקרי כרטיסים באוטובוסים. הללו כבר במקום (הרי מקבלים משכורת על כך) כאשר "עבודתם" מסתכמת בדקות. אין שום סיבה שאותם מבקרי הכרטיסים לא יעירו ויותר מכך לסוטי הנורמות הנדונות למיניהן. מה גם, שאותה התייחסות ופעולה בעקבותה תיתן תוצאות משמעותיות והכול ב"מכה" אחת: גם שמירת הציוד של "אגד", גם מענה לחינוך שאיננו וגם לקיחת חלק מהמטלות של המשטרה שהרי זה ענייננו כאן. עד כאן באשר להפקרות בתחום אחד, היינו האוטובוס. אותה דרך ואותה "לקיחת עבודה" מהמשטרה אפשר ליישם בשטחים רבים אחרים, כמו הזוהמה וההפקרות ביחס לאשפה הנזרקת ברשות הרבים: צואות כלבים במסות על המדרכות והרי זו רק דוגמא. אגב, פורסם בזמנו על הקמת משטרת איכות הסביבה. אחת כזו יכולה עם רעיונות ושיטות מתוחכמים, להסתובב ברחובות ולתפוש משליכי אשפה כך סתם, חופשי חופשי שלא לדבר על בעלי הכלבים עם הצואות הנזכרות. יש רק שתי בעיות "קטנות": האחת, האינטרנט טרם כבש את מקום הבמה לציבור של העיתונות שאיננה. גם האינטרנט עצמו - למרבה הצער - ידיעה שפרסמת בבוקר, כעבור כמה שעות נטמעת ב"ים" של הודעות עד כי לא נודע כי באו לקרבו. העיתונות שכאמור אינה כיום "הפה של הציבור" וכיו"ב אמירות בובמסטיות - זו בעיה שאני קורא לה אחד מהשקרים המוסכמים ועליה אני כותב הרבה אבל זה כאמור אני עושה אך זה לא למקום זה. עתידי המנחם

למעלה