למה ליבוביץ צדק

הוא צדק במלחמתו בעבודה זרה ובביטולה, ובכל השרלטנים והנוכלים שמתעתעים בני אדם.
כל מי שמאמין בפראפסיכולוגיה הוא פתי ושוטה.

האם גם צדק בהקשר לשטחים הכבושים וגם בהקשר לשחיתות ואת מי אין שופטים (ראה: "שורת המתנדבים") וכמובן בהקשר לבעיית גוף ונפש.

בקשר לפסילתו את הפראפסיכולוגיה ואת האסטרולוגיה ואת תופעת אורי גלר והמכשפים והשרלטנים - הוא צדק. (כמו שהתורה אוסרת).
וזה כמו שליאור סושרד נוכל ומטעה אנשים, וטוען שיש לו כוחות.
בקשר לשאלתך - לא יודע. מה דעתך?

בקשר לפסילתו את הפראפסיכולוגיה ואת האסטרולוגיה ואת תופעת אורי גלר והמכשפים והשרלטנים - הוא צדק. (כמו שהתורה אוסרת).
וזה כמו שליאור סושרד נוכל ומטעה אנשים, וטוען שיש לו כוחות.
בקשר לשאלתך - לא יודע. מה דעתך?
אני חושב שצדק גם בהקשר של הפרדת הדת מהמדינה , מה דעתך ?!

מה מה??? אולי אי אפשר לומר "צדק" או "לא צדק" על נושאים שכאלה, מפני שזו לא מתמטיקה.
כלומר, בתחום של ערכים מה שצודק בעיניי - אינו צודק בעיניי מישהו אחר.
ולכן עצם השאלה אינה מוצדקת. בעיניי.
מה דעתך?

יש אפשרות לא להצדיק את הצודק........בהקשר לשאלה היא בכל זאת נשאלת . בשנות החמישים של המאה שעברה ישעיהו ליבוביץ טען שהאזרח היהודי
משעבד משעבד את גופו ואת נפשו לאחד הארגונים המפלגתיים(ראה : ראיון עם שלמה סימונסון, מראיינת פולה קבלו) , , האם צדק ליבוביץ בטענתו שיש פגמים וליקויים במערכת הדמוקרטית. (ראה : פולה קבלו - שורת המתנדבים - קורותיו של ארגון אזרחים)

ובכן, אתה הפנת אותי לקרוא ראיון ולקרוא ספר שהם כמובן מאוד מפורסמים, שכל אחד מכיר. אבל אני כמובן הטרחתי את עצמי וקראתי אותם שוב ושוב. הם מרתקים. אני ממש מודה לך. האם אתה מוכן להמליץ לי על עוד מאמרים וספרים? (גם באנגלית צרפתית וגרמנית). אני ממש אשמח!
ולגופו של עניין - אפלטון מוצא ליקויים בכל שיטת ממשל (למשל הדימוקרטיה מובילה עם הזמן לעודף חופש שמוביל לדיקטוטורה), חוץ מממשל של מלך-פילוסוף. האם הוא "צדק"? לא יודע. אבל זה מעניין.

למעלה