למילואימניקים

משתפרת1

Well-known member
אין,יש, זכות לדרוש מהעם אחדות?
כשהשתחררו המילואימניקים אחרי מלחמת יום כיפור קמה תנועת מחאה גורפת. כעת המלחמה מתמשכת והמילואימניקים- חלקם משתחחרים, חלקם עדיין מגוייסים, חלקם יגוייסו. מה שאנחנו רואים אלה ניצני התגובות.
לכל אזרח יש זכות להביע דעה. לאלה ששילמו מחיר אישי, ביניהם המילואימניקים- על אחת כמה וכמה.

המילואימניק הפרטי שלי (הבן שלנו) שכעת בבית אחרי 3 וחצי חודשי לחימה קשה ומסוכנת ויגוייס שוב בעוד חודש לעוד 3 חודשים, חושב שכרגע זה הזמן ללחימה נמרצת בחמאס ובחיזבאללה, ואת הענינים הפנימיים להשאיר לאחר כך.

dory30

Well-known member
המילואימניק הפרטי שלי (הבן שלנו) שכעת בבית אחרי 3 וחצי חודשי לחימה קשה ומסוכנת ויגוייס שוב בעוד חודש לעוד 3 חודשים, חושב שכרגע זה הזמן ללחימה נמרצת בחמאס ובחיזבאללה, ואת הענינים הפנימיים להשאיר לאחר כך.
מקצועית, הוא צודק. אבל לנתניהו וליתר ראשי הקואליציה יש אינטרס פוליטי ואישי עצום שהמלחמה תימשך שנתיים, כמו באוקראינה. לא יוכלו לבוא איתם חשבון במצב כזה. לכן, חובה לערוך בחירות (או לכל הפחות להתכונן להן- או להכין ממשלת חירום ולהדיח את הממשלה ואת ראשה באמתלת אי כשירות מקצועית) עכשיו! בהרכב הממשלה הנוכחית, אם היינו ב-48' לא הייתה מדינת ישראל. חזון מהירדן לנהר היה מתגשם. חבורת כלומיניקים אחראים למותם, רציחתם, אינוסם וחטיפתם של רבים ורבות מתושבי המדינה. הם עוזרים לחמאס.

SupermanZW

Well-known member
מקצועית, הוא צודק. אבל לנתניהו וליתר ראשי הקואליציה יש אינטרס פוליטי ואישי עצום שהמלחמה תימשך שנתיים, כמו באוקראינה. לא יוכלו לבוא איתם חשבון במצב כזה. לכן, חובה לערוך בחירות (או לכל הפחות להתכונן להן- או להכין ממשלת חירום ולהדיח את הממשלה ואת ראשה באמתלת אי כשירות מקצועית) עכשיו! בהרכב הממשלה הנוכחית, אם היינו ב-48' לא הייתה מדינת ישראל. חזון מהירדן לנהר היה מתגשם. חבורת כלומיניקים אחראים למותם, רציחתם, אינוסם וחטיפתם של רבים ורבות מתושבי המדינה. הם עוזרים לחמאס.
מהירדן לנהר?!

SupermanZW

Well-known member
אם לומדים מהניסיון, הרי שבחירות עכשיו יובילו לכך שתיבחר אותה ממשלה, הרוב משוכנעים שנתניהו פועל נכון גם אם הסקרים מראים אחרת.

Harrington

Well-known member
מנהל
לאף מנהיג ישראלי אין אינטרס שמלחמה תימשך מעבר לנדרש. זה נחמד כעקיצה פוליטית, אבל חסר כל בסיס בעולם המציאות כמובן. כן, אמירה זו נכונה באופן גורף לכל קצות הקשת הפוליטית במדינה.

כך או אחרת, בחירות עם קמפיינים עצבניים כאשר מידי יום נהרגים לנו חיילים, נראה לי מגוחך ברמות על. במיוחד אם נחשוב על כך שיתכן ששום דבר מיוחד לא ישתנה ומה הסיכוי שעולם הרל״ב יקבל אז את תוצאות הבחירות (בכלל, מה הסיכוי שהיה דורש בחירות עכשיו אלמלא הסקרים נראו כפי שהם נראים..;-)).

להדיח את הממשלה ו/או בעומד בראשה באמתלה חסרת בסיס, זאת הפיכה. משהו קצת לא חוקי ברוב מדינות העולם. כמדומני שגם בישראל.

dory30

Well-known member
להדיח את הממשלה ו/או בעומד בראשה באמתלה חסרת בסיס, זאת הפיכה. משהו קצת לא חוקי ברוב מדינות העולם. כמדומני שגם בישראל.
הביצועים הכושלים שלהם במהלך המלחמה, מוכיחה שזו ממשלה רעה מאוד למדינה. מי שמכחיש את זה, תומך טרור.

שמלת תחרה1

Well-known member
הביצועים הכושלים שלהם במהלך המלחמה, מוכיחה שזו ממשלה רעה מאוד למדינה. מי שמכחיש את זה, תומך טרור.
הממשלה לא בסדר, מה עם האופוזיציה?
אל תגיד היא עושה את עבודתה, בזמן מלחמה חובה לשדר יחד!!!

Harrington

Well-known member
מנהל

ומך טרור, לא פחות :). מה שתמיד כיף אצלך זה שאין צורך מחייב להגיב. אתה מגחיך את דבריך כמו עצמך יותר מכפי שכל מגיב יכול לחשוב לנסות :).

אבי בן 1231

Well-known member
נכון "מאוד" אין ספק שאתה צודק אך לא לגמרי, נתניהו חותר למלחה למשך 20 שנה לפחות!!
להוריד את ראש הממשלה על אי כשרות רק אחרי שיחסמו אותך על איבוד עשתונות!!
איך אתה מצליח לכתוב כ"כ הרבה שטויות,
לא שאין לך זכות!!

נסיך.333

Well-known member
מי שאשם זה אתם שיצרתם את התנועה להפלת השלטון, הדם על הידיים שלכם,
החל מהרמט"כל הכושלך שמונה ע"י שוונץ, שהיה רמטכ"ל שגם הרס את הצבא, עם אייזנרוט ויעלון וחלוץ,
כולם נבלות מהצד שלכם, לכולכם דם על הידיים. אתם האחראים למותם ולהמשך המלחמה,
אם הייתם חוזרים לחורים שלכם ושותקים סינוואר היה משחרר מזמן את החטופים..
אבל אתם רוצים שנובס במלחמה, שנצא מעזה עם זנב בין הרגליים בדיוק כמו שאהוד הבריח אותנו מלבנון ונבנתה שם מפלצת..
אתם וראשי מערכות הביטחון שאולי ידעו מה הולך לקרות ולא עשו כלום, לא בטוח שלא במכוון, הרי כולם בוגרי וקסנר..
למזלנו ביבי ראש ממשלה ולא שוונץ ולא לפיד החלול..

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
שידרשו מהמנהיגים קודם. העם מאוחד, הפוליטיקאים מסכסכי

המילואימניקים הם העם.​

כשהשתחררו המילואימניקים אחרי מלחמת יום כיפור קמה תנועת מחאה גורפת. כעת המלחמה מתמשכת והמילואימניקים- חלקם משתחחרים, חלקם עדיין מגוייסים, חלקם יגוייסו. מה שאנחנו רואים אלה ניצני התגובות.
לכל אזרח יש זכות להביע דעה. לאלה ששילמו מחיר אישי, ביניהם המילואימניקים- על אחת כמה וכמה.

הבן שלך, ואחיין שלי חושבים אותו דבר.

Harrington

Well-known member
מנהל
לאף מנהיג ישראלי אין אינטרס שמלחמה תימשך מעבר לנדרש. זה נחמד כעקיצה פוליטית, אבל חסר כל בסיס בעולם המציאות כמובן. כן, אמירה זו נכונה באופן גורף לכל קצות הקשת הפוליטית במדינה.

כך או אחרת, בחירות עם קמפיינים עצבניים כאשר מידי יום נהרגים לנו חיילים, נראה לי מגוחך ברמות על. במיוחד אם נחשוב על כך שיתכן ששום דבר מיוחד לא ישתנה ומה הסיכוי שעולם הרל״ב יקבל אז את תוצאות הבחירות (בכלל, מה הסיכוי שהיה דורש בחירות עכשיו אלמלא הסקרים נראו כפי שהם נראים..;-)).

אין,יש, זכות לדרוש מהעם אחדות?
בוודאי. כמו שלכל אחד יש זכות לדרוש כל דבר. אבל לאיש כמובן אין חובה להיענות לדרישות כאלו :). מה שכן, בעיני הקריאה די מיותרת. נדמה לי (אבל אודה שאני לא עוקב יתר על המידה) שאם עם ישראל הוכיח משהו בחודשים האחרונים, זה בדיוק זה, את אחדותו. אז אמנם, כמו תמיד לכל כלל יש יוצאים מהכלל. ואמנם קמים כאלה שבדיוק כמו לפני שמחת תורה יעשו כל אשר בכוחם לפלג ולהפריד ולעמעם ולהעלים את האחדות הזאת. אבל כשמסתכלים על התמונה הרחבה יותר ומתעלמים מקבוצות שוליים זניחות (גם אם יש להן גיבוי תקשורתי משל היו 98% מהעם לפחות), אני רואה כאן בעיקר אחדות. מכל כיוון אפשרי לכל כיוון אפשרי.

dory30

Well-known member
שידרשו מהמנהיגים קודם. העם מאוחד, הפוליטיקאים מסכסכים.

SupermanZW

Well-known member
שידרשו מהמנהיגים קודם. העם מאוחד, הפוליטיקאים מסכסכים.
העם לא מאוחד, לא היה מאוחד, ולא יהיה מאוחד. הפוליטיקאים מסכים כי זה עובד, הפרד ומשול תמיד עובד, לצערנו.

dory30

Well-known member
העם לא מאוחד, לא היה מאוחד, ולא יהיה מאוחד. הפוליטיקאים מסכים כי זה עובד, הפרד ומשול תמיד עובד, לצערנו.
מסכים עקרונית. ועם זאת, יש לדעת להתווכח ולא להסכים בצורה תרבותית. אני לא מוכן שיסמנו אותי כבוגד וכסייען לאויב, אם אני קורא להחלפה מיידית של הממשלה.

למעלה