למי לפנות?

zvooloon

New member
למי לפנות?

כל הכבוד על הקמת הפורום החשוב הזה. אבי סובל מבעיות זכרון שלאחרונה הולכות ומחמירות ומזכירות יותר ויותר אלצהיימר. נוירולוג שפנינו אליו המליץ לו לקחת אקסלון, אף שהוא לא הסכים לקרוא למחלה בשם המפורש. התרופה עזרה משך זמן מה, אבל לאחרונה עושה רושם שהיא הפסיקה לעזור. מסיבות אחרות אבי איבד אמון באותו רופא, נראה לי שגם אובדן האמון, לא תמיד מסיבות מוצדקות, הוא חלק מן המחלה. האם אתם ממליצים על מישהו שיוכל לעזור? גם לשאלותיו של אבי וגם לשאלותינו שלנו. אשמח לשמוע שם מפורש של מומחה חם ואנושי, שאפשר לפתוח לפניו את הלב. תודה.

אירילה

New member
שלום לך זבולון

לשמחתנו הרבה ,יש כתובת ושמה העמותה לאלצהיימר ומחלות דומות. הדבר הכי טוב הוא לפנות אליהם וקבל מהם את שפע העזרה. האם אביך אובחן במרפאת זיכרון? גרשון

zvooloon

New member
תודה. לא, אבי לא אובחן במרפאת

זיכרון. הנוירולוג שהוא ביקר אצלו בדק את זכרונו באמצעות מספר שאלות וגם רופא המשפחה נתן לו למלא איזה שאלון כדי לבדוק את זכרונו. מהן הבדיקות שעושים במרפאת זיכרון? והאם יש צורך לפנות לשם מלבד הפניה לנוירולוג?

אירילה

New member
אבחון מוקדם

אינני זוכר במדוייק כיצד קרוב משפחתי עבר זאת ,אבל לפי מיטב זכרוני רופא המשפחה שלח אותו למרפאת זיכרון. אני רק מתפלא שהנוירולוג לא הפנה אותו. בכל אופן אני מציע לך שתפנה לעמותה ,הם כבר ידריכו אותך באופן מקצועי.

zvooloon

New member
מה עושים במרפאת זיכרון? לטובת

יתר משתתפי הפורום. תודה לך על עזרתך. אפנה לרופא המשפחה לקבלת הפניה, ולעמותה נרשמתי הבוקר.

nurithro

New member
באיזה איזור אתם גרים?

באיזה איזור אתם גרים? נורית

ידידים

New member
תשובה

כדאי שתכנסו לאתר http://techunix.technion.ac.il/~dhermoni/ שם יש גם כתובות של מרפאות זיכרון. פנו לרמפאה בתל השומר ישירות טל' 5305920. מכבי לא נותן בכול מקרה התחייבות. והסכום לתשלום בסביבות 100 ש"ח.

nurithro

New member
תגובה

זבולון שלום אינני גרה באזורך כך שלא אוכל להמליץ לך על רופא מתוך נסיון טוב שלי. אבל כדאי לך לבדוק מי הוא הרופא הגריאטרי באזור מגוריך. הסיבה: גריאטר מסתכל על חולה זקן כחולה ולא על חולה זקן עם בעיית זכרון בלבד. וכפי שידוע לך כל הזקנים חולים ב... וב.... וגם יש להם בעיית זכרון שלעיתים היא אלצהיימר. ההבדל בין גריאטר לפסיכאטור או נוירולוגיה דרך ההסתכלות על החולה. ולכן אם יש לך כבר איבחון קוגנטיבי המרמז שיש בעיה אני הייתי מזמינה רופא גריאטר בהצלחה נורית

ידידים

New member
תגובה

במקרה כזה אשת אומרת יש במרפאות חוץ בבית חולים אסותא רופא גיאטרי דר' גינדין. שמתמחה גם באלצהיימר והוא בעל שם

למעלה