לסבא שלי הייתה פעם חנות צילום

לסבא שלי הייתה פעם חנות צילום

בתור ילדה אהבתי את החנות, הריחות, האנשים הניכנסים להצטלם , הסטודיו בו עמדו חתנים וכלות , תינוקות ועוללים שהושבו על כיסא מיוחד,התמונות וחדר הפיתוח .לפני שנים נסגרה החנות . היום בביקורנו אצלם מצאתי את הכיסא עליו נהג סבי לשבת בחנות כשאכל את ארוחת הבוקר שהביאה לו סבתי , הנה הוא - נצבט לי הלב.

כסא מאוד יפה! מקסים! אני מציעה לך

אם את יכולה לאמץ את הכסא למצוא לו מקום של כבוד בביתך! לי יש בסלון מזנון שסבתי שנפטרה לפני הרבה שנים קיבלה כשהיא נישאה . לפני הרבה מאוד שנים. יש לי רהיטים וחפצים נוספים שאספתי במשך השנים - חפצים נוסטלגיים. אני מאוד אוהבת לאסוף חפצים שיש מאחוריהם סיפור חיים!

חפצים, עתיקות ומה שבינהם../images/Emo22.gif

ערב טוב......... מכירים את התחושה כשמביטים על חפצים ישנים מפעם.....את הזכרונות העולים ...אני ישר עוצמת את העיניים ומסוגלת אפילו לדמיין את הריחות את הקולות...את המראות שנלוו לאותם חפצים........וזה מה שעשיתי כשהתבוננתי בכסא הצלמים של סבך. אחחחחחח הנוסטלגיה........ מי מאתנו לא ישב בשעתו על כסא דומה בפוטו - צלמניה שקראנו לו "פוטו רצח"
והצטלמן עם מצלמה עם הבזקי פלש מסנוורים הבטנו במבט קפוא עם חיוך מלאכותי ותמיד מהצד לפרוז'קטור שהאיר ישר לתוך העיניים וסביב נגטיבים ..... אותו צלמן היה מגיע לצלם את תמונות המחזור של סופי שנה. תמיד ישבנו בשורות על ספסלים לבושים בחולצות לבנות , הגבוהים בכתה עמדו בשורות האחרונות המורה שפרה בצד חמורת סבר עם משקפיים , והפרחח של הכתה היה חייב לעשות V עם האצבעות מעל הראש ...נו טוב בעצם יש כאלה שהצטלמו כבר בעידן המחשב , הם בטח לא זוכרים.......... בילדותי גרנו ברחוב הכובשים פינת אלנבי, והורי היו מצלמנים אותי בפוטו ארדה , היתה לי שנים תמונה בויטרינה של ילדה יושבת בעגלה עם כובע רחב שוליים......עד היום אני מצטערת שלא הלכתי ובקשת את התמונה ההיא........ היום אני מצלמת די הרבה , מחכה שיבואו לסדר לי את התוכנה להעברת התמונות שהתחרבשה לי משום מה בימים האחרונים ואז אצלם כסא ענתיק ומיוחד שנמצא ברשותי..... חוצמזה...בענין הענתיקות.האם אתם משלבים אצלכם בבית ריהוטים ממגוון סגנונות ז'תומרת האם יש לכם רהוט עתיק לצד חדש או שאתם אוהבים סגנון אחיד? איפוא אתם בדרך כלל אוספים או קונים את החפצים ? בחנויות? בשווקים? ירושות? מהרחוב? יש לי חברה שמשוטטת בדרכים ומוצאת ליד בתים מציאות אמיתיות הזקוקות לשיפוץ ....היא איננה מתעצלת ויש ברשותה שכיות חמדה של ממש! כשאני נוסעת ורואה שידות ישנות או ארוניות שכאלה אני מקסימום יכולה לעצור ולהסתכל, אין לי אומץ לקחת........

תאנה 2

New member
נצל"ש

שלום לכולם, לא כתבתי כאן בעבר. יש ברשותי חגורה עתיקה, ברצוני לברר כמה עתיקה היא? האם היתה של גבר או אשה? קיבלתי את החגורה מאימי שקיבלה את זה מאביה שקיבל את זה מאימו... יש למישהו כאן מושג למי ניתן לפנות? תודה לעונים

M הדרך

New member
תחת תאנתו או תחת גפנו..

באתר אספנות רק כאן תוכלי לקבל את כל האמת על החגורה הזו..שהיא אגב מדהימה..נראית כמו איזה אביזר אריסטוקרטי..נראה באמת כמו משו לאספנות בלבד

cohen chaim1

New member
כל מי שיש לו ענין

באוספים, באספנות, בחפצים ישנים, עתיקים ובמיוחד אם הוא גם אוסף פריטים עתיקים ואפילו לא עתיקים, אלא כל אוסף למינהו, מוזמן להציץ ולהתרשם בפורום "אוספים ואספנות" ב"תפוז" ואף להצטרף לפורום.

מ ה פ כ ן

New member
../images/Emo32.gif../images/Emo207.gifחנסי...

את יכולה להפוך את הקישור בחתימה שלך, לקישור ממש. לפני הקישור הקישי את התו | שנמצא מעל התו- \ ואחריו את המילה הלינק וגם אותה תסגרי באותו תו. בסיום הקישור אותו תו ואת המילה סלינק ואחריה שוב את התו | יוצא לך ככה: | הלינק | הקישור | סלינק | בכוונה השארתי רווחים כדיי שתביני איך לעשות זאת. שתרשמי בעצמך, עשי זאת ללא רווחים...

אני כן אוספת דברים שאנשים

זורקים - משפצת מרפדת או כל מה שצריך. אני מזמינה אותך לביתי לראות את ההדברים שאנשים זורקים!!! לא תאמיני! מלבד רהיטים מצאתי יום אחד ליד פח האשפה קופה של הקרן הקיימת - הקופה הכחולה למי שזוכר/ת ודבר נוסף ארגז לנשק משנת 48 מצאתי בל"ג בעומר - והצלתי אותו דקה לפני שהוא עלה באש... הוא נמצא היום בביתי במקום של כבוד!

נשמע מדליק!../images/Emo41.gif

את מאלו שמצליחות לערבב סגנונות שונים ולהבחין במציאות בהחלט כשרון

למעלה