לפי איזה סעיף בחוק צריך אישור של שני ההורים כדי שהילד יקבל טיפול רפואי?

aaa123

Member
הכתבה בלינק נראית לי מוזרה, ואני קורא בה בין היתר את הדברים הבאים:
"הילד שלי צריך טיפול רפואי, ועקב החוק הקיים נזקק לאישור של שני ההורים. אך אביעד מסרב לחתום על מסמך שבו הוא מאשר לילד לקבל טיפול. איפה ההיגיון? ברור שטובת הילד לא לנגד עיניו! כל עוד אביעד יישאר אפוטרופוס על הילד הוא ימשיך להתעלל בחיינו מהכלא, לגרום לנו לסבל ולאי-שקט"

סליחה:לפי איזה חוק צריך בכלל אפילו אישור של אחד ההורים כדי לטפל רפואית בילד?

נניח שילד נדרס בתאונה ולא יודעים מי ההורים שלו או שההורים שלו לא זמינים.
האם באמת אסור לטפל בו כדי להציל אותו ,וצריך לחפש מי הוריו כדי לתת לו טיפול שמציל חיים(כאשר הילד יכול למות לפני שהוריו יתנו אישור)?

זה לא נשמע לי הגיוני.
אני לא משפטן ,והייתי רוצה לדעת מה החוק אומר ועל איזה סעיף בחוק מסתמכת הכתבה.
אולי יש דברים שהחוק אוסר אבל לא נראה לי הגיוני שהחוק אוסר באופן גורף מתן טיפול רפואי לילד בלי אישור של שני ההורים.

גם לא נראה לי הגיוני שהסכמת הורה אחד לחיסון לא מספיקה כדי לחסן תינוק,וצריך הסכמה של שני ההורים,וחוץ מזה מעניין אותי מה העונש לפי החוק של רופא שמחליט לעבור על החוק ולחסן ילד כאשר רק הורה אחד מסכים לחיסון(ומדובר בחיסון שנהוג לתת לתינוקות,ולא באיזה שגעון של ההורה שרוצה משום מה חיסון שאין בו צורך).

קלייטון.ש

Well-known member
כנראה מתכוונים לסעיף 18 לחוק הכשרות המשפטית "בכל ענין הנתון לאפוטרופסותם חייבים שני ההורים לפעול תוך הסכמה". אבל אכן במה שנוגע לטיפול רפואי חיוני, ובהחלט גם חיסונים, די בהסכמתו של הורה אחד וזה גם כתוב באותו סעיף. זאת ועוד כל העניין נתון להחלטת בית המשפט למשפחה שיכול לשלול מההורה הסרבן את אפשרותו להתנגד ואף לשלול ממנו את האפוטרופסות לגמרי. הכתבה הזו עולה כבר פעם שניה וגם בפעם הראשונה היא לא היתה הגיונית ולא ברור למה לא מסדרים את כל העניין בבית המשפט. אולי בזכות הנגישות הגבוהה של המשפחה והאשה לתקשורת, יותר קל להם לעשות מזה סיפור מאשר לפתור את הבעיה בשקט.

Harrington

Well-known member
מנהל
קודם כל יש הבדל בין קבלת טיפול רפואי דחוף וחיוני לטיפול שאיננו כזה.
דבר שני יש הבדל בין הסתפקות בהסכמת הורה אחד, דבר שאכן מתאפשר פעמים רבות, לבין הסתמכות על הסכמת הורה אחד כאשר ידוע לצוות הרפואי שההורה השני מתנגד. התנגדות ההורה השני, משנה את אפשרות הצוות להסתמך על הסכמת ההורה האחד בלבד.

לא התעמקתי מעבר לכך ויתכן שקלייטון צודק שמדובר בחוק הכשרות המשפטית, אך אני ממליץ לעיין גם בחוזר הבא:

חוזר מנכ"ל משרד הבריאות בעניין זה.

דיברגנט חדש

Well-known member
קודם כל יש הבדל בין קבלת טיפול רפואי דחוף וחיוני לטיפול שאיננו כזה.
דבר שני יש הבדל בין הסתפקות בהסכמת הורה אחד, דבר שאכן מתאפשר פעמים רבות, לבין הסתמכות על הסכמת הורה אחד כאשר ידוע לצוות הרפואי שההורה השני מתנגד. התנגדות ההורה השני, משנה את אפשרות הצוות להסתמך על הסכמת ההורה האחד בלבד.

לא התעמקתי מעבר לכך ויתכן שקלייטון צודק שמדובר בחוק הכשרות המשפטית, אך אני ממליץ לעיין גם בחוזר הבא:

חוזר מנכ"ל משרד הבריאות בעניין זה.

אושר לקריאה ראשונה חוק שלילת אפוטרופסות מהורה שרצח או ניסה לרצוח

פורסם: 02.12.20 , 12:12

הוועדה לקידום מעמד האישה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, שיאפשר שלילית אפוטרופסות מהורה שהורשע ברצח או בניסיון רצח בתוך המשפחה. הצעת החוק אושרה פה אחד.

Harrington

Well-known member
מנהל

אושר לקריאה ראשונה חוק שלילת אפוטרופסות מהורה שרצח או ניסה לרצוח

פורסם: 02.12.20 , 12:12

הוועדה לקידום מעמד האישה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, שיאפשר שלילית אפוטרופסות מהורה שהורשע ברצח או בניסיון רצח בתוך המשפחה. הצעת החוק אושרה פה אחד.
חוק עתידי (אם בכלל יהפוך לחוק. הוועדה הזאת לא באמת מקבלת את ההחלטות). מעניין אולי, אבל לא באמת רלוונטי לדיון.

למעלה