לצאת מהקופסה

לצאת מהקופסה

שלום,
החתונה שלנו קרבה וגם אנחנו מגיעים בעונה זו לחתונות רבות של חברים ומכרים ונוכחים לראות שהחופות מתנהלות ב"העתק הדבק" מאוד דומות.
מה היית ממליץ לזוג צעיר שלעיתים הולך נגד הזרם ולא עם המובן מאליו ורוצה חופה דתית כהלכה עם זאת שונה מיוחדת ואולי גימיקית אפילו?
תודה רבה!
 
חופה לא שיגרתית

לשואלים שלום וברכה! טקס חופה מהיותו טקס מיוחד וחד פעמי, הינו טקס מרגש מאוד, בו זוג מחליטים לבנות בית, משפחה, מפעל שלם של חיים חסד ועזרה הדדית עם השקעה עמל אהבה והמון סיפוק. כמובן שעצם החיבור לדורות הקודמים, להורים לסבים ולסבתות שגם הם סביר להניח ערכו חופה בצורה דומה, מבטאת את היותנו נדבך נוסף בשרשרת הדורות של עם ישראל, דבר שלעצמו מוסיף להתרגשות במעמד החופה. יחד עם זאת כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם של בני אדם שונות, וכל אחד יכול לראות בחופה צדדים שזוג אחר לא ראה, וכמובן לייחד את חופתו מזוגות אחרים כמובן תוך שמירה על גבולות ההלכה. ישנם שרוצים בפתיחת הטקס להיכנס לחופה בצורה ייחודית. הדבר כמובן אפשרי. כמו כן ניתן לשיר לבן הזוג בכניסה או במהלך החופה, ניתן להוסיף מעגל מתופפים או שופרות, כלי נגינה מיוחדים, ניתן לומר האחד לשני כמה מילים חמות, אפשרי אם מאוד רוצים שהכלה תיתן טבעת לחתן בסוף החופה או בתחילתה, ואף לומר לפני כן כמה מילים, ואפילו היא תוכל לשבור את הכוס אם חשקה נפשה בכך, וכן להוסיף עוד ועוד אלמנטים כיד הדמיון הטובה על כל זוג. הבסיס חייב להיות, הברכות על היין, נתינת הטבעת על אצבעה של הכלה ושבירת הכוס. העיקר הוא להבין את גודל המעמד והשעה, להרגיש את המיוחדות והביחד, ולהיות שמחים ומאושרים ביום הזה ועד 120. ושיהיה במזל טוב!!!
 

eventmagnet

New member
יישר כוח כבוד הרב !

בהחלט תשובה מלאה ומנומקת בצורה מעולה.
תודה רבה לך על התשובות שלך בכל הפורום הזה .
בתור אחד שרואה הרבה אטרקציות לאירועים וחתונות אני יכול להגיד שבהחלט טקס החופה הוא מאוד מרגש ויש לו המון משמעות.
 
למעלה