לצד החלק הרוחני...ריגשי...חינוכי

רות 2

New member
לצד החלק הרוחני...ריגשי...חינוכי

יש את החלק החומרי .איך מנהלים הוצאות בנוגע לילדים לא שלכם הגרים תחת קורת גג אחת.? איך מתחלקים בהוצאות,הכנסות האם יש הסכמים כתובים..ולא כתובים... מענין לשמוע/לקרא מנסיונכם ואו לחילופין דעותיכם בעינין?..... מוכנים לשתף???????

רות יקרה

אצלנו לפני 10 שנים כשהקמנו את המשפחה המורכבת שלנו והכל היה ורוד ,כל החשבונות היו משותפים,היה כיף לתת לכולם בלי חשבון . הבעיות מתחילות כשמערכת היחסים מתקלקלת ויש כעסים ואפילו שינאה על כולם ואז יש שלי ושלך והכל הופך לכח אחד נגד השניה.... מנסיוני בזמן שהאהבה גדולה וחזקה זה הזמן לעשות סדר,ולכתוב הסכם ממון,לזמנים קשים שחלילה לא יבואו,טפו טפו טפו
בהצלחה

רות 2

New member
אז ממה שאמרת...

את מספרת /ממליצה על חשבון משותף ללא התחשבנות אבל יחד עם זה הסכם ממון.... כלומר יש נושאים כמו רכוש של כל אחד...על זה יערך הסכם ממון כתוב ועל הוצאות שוטפות..לא יערך הסכם כתוב?...

הוצאות שתפות

ללא הסכם, רק הבנות בעל"פ... אני מדברת על הסכם ממון או צוואה בקשר לרכוש

לא הבנתי את השאלה ../images/Emo2.gif

אספר לך איך זה עובד אצלנו. לכל אחד יש את חשבון הבנק שלו מלפני הנישואין ואת המשכורת שלו. לכל אחד יש את הכספים הרכוש והחסכונות שלו בנפרד. אנחנו מתחלקים בהוצאות עפ"י חלוקה שקבענו לעצמנו וזה עובד מצוין. משתדלים כמו אנשים בוגרים לכבד את הפרטיות הפיננסית של האחר לא להתערב ולא לחטט כמה כל אחד הרוויח או ביזבז. אני לא מתערבת כמה כסף בעלי מוציא על הילדים - סומכת עליו שהוא אדם שקול ומחושב. מהבחינה הזו אנחנו מסתדרים מצוין ואין לנו ויכוחים על כסף. חוץ מזה אין לנו הסכם כתוב כלשהו, לא נראה לי שצריך דבר כזה. בנישואין שניים לכל אחד יש את הרכוש שלו מלפני הנישואין. במקרה של פרידה, אין חשש שהצד השני יקבל מה שלא מגיע לו.

אופטי

ישנה עוד אפשרות ,חלילה וחס ....אם אין צוואה ברורה את יודעת איך הרכוש מתחלק? ויש עוד דבר ,אם הילדים הם קטינים במקרה לא עלינו של פטירה האופוטרופוס עליהם הוא הביולוגי,היתם רותים שהוא יטפל בכסף שלהם ?..... זה לא כל כך פשוט ,לדעתי רצוי הסכם או צואה ברורה... והכי חשוב חיים ארוכים טובים ומאושרים לחיים

תשובתי היא כללית

דוגמה,בעלך לשעבר נמצא בין החיים עד כמה שאני זוכרת ,אם חלילה יקרה לך משהו,רכושך יתחלק חצי לבעלך הקיים וחצי יתחלק בין ילדייך שלך ,אם הם קטינים האקס שלך הוא האופוטרטופוסט על הילדים והוא ינהל את רכושך עד שהם יגדלו יתבגרו לפי החוק גיל 21 נדמה לי...נראה לך? בקיצור צריך לחשוב על הכל ואולי שווה יעוץ

*יערית

New member
תודה על המחשבה .....

אך ראשית אני לא מתכוונת להעלם לילדיי עד שלפחות אני אראה כמה נינים שלי
ושנית....בהחלט זה רעיון טוב....צריכה כבר לחשוב מה אני יעשה במיקרה הנ"ל..האם המקרר והתנור ילכו אליו?האם הסלון?חדר השינה? עדיין לא יודעת קשה לי להחליט

*יערית

New member
כסף...כסף......./images/Emo13.gif

בינתיים אין לנו חלוקה....בינתיים כל אחד מביא מה שהוא יכול להביא לחשבון משותף אחד...ובטח שאין חשבונות ילדים שלי ילדים שלך... מאמינה שכאשר נכנס לזה בגלל סיבות שאני לא יכולה לפרטם כאן נכנס למעגל רישמי יותר.....נעשה משהו מסודר יותר
לא יודעת ...באמת קטונתי לדבר על כסף...התחתנתי בלי כסף.. התגרשתי בלי כסף..ולוקחת בלי כסף.... אבל אוהבת כסף......ושוב כרגע הכל זורם משני הצדדים למיחייה ומסביב...

היתה לי שכנה

שנישאה בשנית עם גבר +שלושה ילדים ,היא הביאה איתה שני בנים הם הקימו בית משותף,הוא השכיר את הבית הפרטי שלו וכך היא עשתה....לצערי הרב היא הלכה לעולמה ,והילדים קטינים.האלמן לא אימץ את הילדים שלה ,ולכן כל רכושה עבר לבנים על פי הסכם מראש,הבעל הראשון היה אחראי לבנים ועבר לגור בבית שהיה שלה,גם עם רכוש אחר עשה כרצונו... בקיצור יש סיפורים מכל הסוגים,הדבר האחרון בחיי שהייתי רוצה זה שבעלי הראשון יהנה מהרכוש שלי או יטפל בו....וכמובן גם לי יש תוכניות לחגוג 120 ....

ארלה4

New member
תכלס

איך חיים ביומיומ, איך מחלקים תשלומים שונים(שכ"ד, מים, מיסים, חשמל, קניות וכו..) לא חייבים להתחתן בשביל זה. מה קורה לפני שיש חשבון אחד אם בכלל?

maof

New member
וואלה לא יודע ..........

חבר שלי שהיתחתן פעם שניה ....... לפני החתונה ביקש מאישתו לעתיד לגשת איתו לעורך דין לעשות עסקם ממון היא מאוד כעסה על העינין רצתה לנתק את הקשר אבל בסוף הסכימה והיום יש להם ילדה משותפת שהוא סיפר לי על החתימה מאוד לא ניראה לי הסיפור .....אני חושב או שמאמינים בבת הזוג או שלא מיתחברים לאדם שלא בוטחים בו היום אני חיי עם בת זוגתי ללא הסכם כספים שאני נותן לילדים שלי לעולם לא עלו על סדר היום ....או הפכו לוויכוח גם את הילדים שלה אנחנו לא מקפחים אין עינין של היתחשבנות קטנונית שלי....שלך ויש פירגון מלא לכיוון שני הצדדים אני כולי תיקווה שהמצב הזה ישאר לעד נכון שאולי צריך לעשות הסכמי ממון בשעה שאהבה פורחת .......... יכול להיות שזה מונע וויכוחים בעתיד אבל אני פשוט בוטח בבת זוגתי ולא מאמין שהיא תישתנה
מעוף

עלמה2

New member
הסכם ממון הוא חשוב !!!!!!!

אצלנו , צפינו את הבעיות מראש, כל כן אני רכשתי את הבית על שמי כ- רווקה. וערכנו הסכם ממון. וכל המטלטלין גם הם רשומים על שמי וע"ש ילדי, כי ידענו שיש לנו עסק עם סחטנית ונצלנית שרק חיפשה כסף ומה לקחת. בעלי ערך אותו מיוזמתו הבלעדית אפילו את המוטבים בביטוח החיים שלו. רשומים בהסכם ממון. היום לאחר שרוששה אותו וגם לקחה את מחצית מדירתם המשותפת אז היא מרשה לילדים להיות בקשר עם אבא " והיום אבא זה משהו חשוב לילדים" לדעתה!!! והוא לדעתו - אין לו מה לתת להם, אבל אפשר לתת גם אהבה ולא רק כסף כסף אבל אחרי הכסף, האהבה והאושר יותר חשובים. בהצלחה.

ohevet

New member
אצלנו זה פשוט

כל אחד יש לו חשבון משלו. לשנינו יש בתים-פה הבעיה כי לא עשינו צוואה ואז אם קורה לי משהו הבית שלי עובר לילד שלי + האקס ובעלי והתאומים עפים החוצה ונשארים ברחוב, ובקשר לבית שלו הוא עוד לא עשה העברת בעלות אליו ואז שוב אם קורה לו משהו הבית עובר לגרושתו. בקשר לתשלומים, את תשלומי החשמל והוצאות הבית משלמים מהמזונות + כסף מהחשבון של בעלי. את המשכנתא לבית שלי + מעונות + ארנונה מהחשבון שלי. כל השאר (חוגים קניות וכו' מהחשבון שלו). כמובן שאנחנו לא עושים חשבונות בסוף חודש ואם יצאתי וראיתי משהו יפה בשבילו ויש לי מזומנים מהחשבון שלי אני קונה, אבל בכלליות זה מתנהל ככה.

ע י ן

New member
כל הביצים בסל אחד ...../images/Emo41.gif

הי רות , אהלן כולם... אתמול בלילה כתבנו תגובה משותפת לשאלה הנידונה...(עכשיו כשאני חושבת על זה ...לא בכדי ...סימבולי משהו...), אני שתי פיסקאות וחד גם הוא חידד את הזוית ...לחצנו "שלח"- והופ הכל נעלם
אז נו טוב ...ביקשתי מחד שימצא את זה...לא יתכן שדברים נעלמים ככה..נכנסנו לשיחה מאוד מצחיקה על מה קורה עם כל הדברים שהולכים לאיבוד בעולם ובמסך....(לחד יש תיאוריה מצחיקה בעניין...) ועכשיו ...(בשמי בלבד ..חד יגיב בנפרד): מרגע שעברנו לגור יחד תחת אותה קורת גג : הכל יחד. היש והאין . כמובן ככל שעבר הזמן החשבונות התאחו לגמריי..הכל התערבב...החשבונות בנק,ההכנסות ההוצאות , הילדים , המזונות ..(שמקבלים ושמשלמים )הרכוש המכוניות...פשוט הכל.כל הילדים כולם יודעים שיש בבית קופה אחת ...כיס אחד...מאוד בטבעיות הם מבקשים מה שהם צריכים מכל אחד מאיתנו ...שותפות מלאה,גם כלכלית. הגישה הזו באה לנו כחלק מראיה כוללת יותר של היחסים ביננו וממש בטבעיות. אף פעם לא היה אחרת ביננו ,זה מתאים לנו רגשית , ,מעשית ,נוח לניהול , זה אנחנו. בנוגע לצוואות וכאלה...יש לנו הסכם ...מאוד פשוט וקצר בדיוק לזמנים שחלילה מי מאיתנו ישאר בלי האחר ועם כל הקופה והילדים... אני יודעת שישנם זוגות שדרכם שונה , ומבינה שכנראה אפשר להפריד רגשות מכסף..(יש שיאמרו: רצוי...)כאמור , מאוד אישי העניין...מה שמתאים לשניי בני הזוג - הוא הנכון להם. אז עד 120 שנות בריאות אהבה וחברות לכולנו.

למעלה