לרשות ה- CM עמדו כעשור ומחצה לפִתוח הרתעת טק"ק בליסטית ולא עשה דבר מפני שהסתמך על חיל-אויר...

certified.woke

Well-known member
הוא לא עשה כי הוא לא ידע. הוא ורחמים גדלו כנראה באותה שכונה.

חולשת ישראל נחשפה כבר באפריל 2024, כאשר ישראל הגיבה "בדייקנות" על תקיפת הטילים הראשונה של אירן והשמידה מערכת מכ"ם אחת...כנראה בטיל שנורה מטריטוריה שכנה.
האירנים לא הוּלכו-שולל אחר פגיעה "כירורגית" זו והבינו היכן עקב אכילס.

האירנים לא השקיעו בחיל אויר, אלא בחיל-טילים...

certified.woke

Well-known member
אין לי מושג מה מצב הממ"דים במדינה. אבל מה זה קשור לטילים שיש בידי ישראל? אלו אמורים ליפול על האויב, לא בתוכנו.
גם אם לישראל טילים בליסטיים ארוכי-טווח שיעודם, על פי מקורות זרים, הרתעה אסטרטגית - אירן אינה מורתעת אסטרטגית.

המידע הגלוי על אלה של ישראל - לא רב, ועיקרו השערות מצוטטות...ממקור יחיד...

Harrington

Well-known member
מנהל
גם אם לישראל טילים בליסטיים ארוכי-טווח שיעודם, על פי מקורות זרים, הרתעה אסטרטגית - אירן אינה מורתעת אסטרטגית.

או שאירן לא מורתעת או שהיא העדיפה להציל עצמה מהשפלה בינלאומית ולתקוף על אף שידעה שתיפגע כתוצאה מכך. אין לדעת. בכל מקרה זה לא כל כך קשור לכמות הטילים שבידי ישראל. אפשר להרתיע את אירן בשלל דרכים. כרגע ההרתעה מן הסתם אכן לא מספיק חזקה. נקווה שישראל תדע לשנות זאת בקרוב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אין לי מושג מה מצב הממ"דים במדינה. אבל מה זה קשור לטילים שיש בידי ישראל? אלו אמורים ליפול על האויב, לא בתוכנו.
אותי מטרידה סוגיה אחרת. אם האמריקקים ידעו מראש שהאיראנים מציבים את משגרי הטילים, למה איש לא פעל כדי להשמידם על פני הקרקע לפני ששוגרו???​

למעלה