ל- Johnbaum....

the eye2001

New member
ל- Johnbaum....

אממ אני לא אורח קבוע כאן , במקרה נכנסתי וגם במקרה נתקלתי בהודעות שלך... הבנתי שאתה גר שם כמה שנים.. אממ רציתי לשאול איך הגעת לשם ? , במה אתה עוסק? ואם תרצה להישאר שם עוד.. תודה...

jonbaum

New member
אני כאן לחלוטין במקרה

אז ככה, אחרי שסיימתי את הלימודים באוניברסיטה בירושלים (לימודי מזרח אסיה/יפן), קיבלתי מילגה ללמוד ביפן. נסעתי לי לשם באפריל 1994, למה שהיה אמור להיות שנתיים. השנתיים האלה במהרה התגלגלו לשש שנים, ובערך בשנה הרביעית שם הכרתי בחורה אירית, ומהר מאוד נהיינו לזוג. כך, בשנת 2000 היתה החתונה, ומאז אנחנו בדבלין. יש לנו שתי בנות - הגדולה בת 5 והקטנה בת 3 וחצי. אז לא הגעתי הנה בגלל איזה עניין מיוחד ב"תרבות האירית", ובעצם עד היום אין לי שום עניין לא במוסיקה אירית, מחול אירי, השפה האירית, ספורט אירי. הראיה שלי של אירלנד היא מאוד מפוחכת - אני מודע לעובדה שיש באירלנד בעיות מפה ועד ים המלח וחזרה (כמו בכל מקום בעצם), אבל בסך הכל החיים שלי כאן מצויינים, ואני לא מתלונן. מבחינת עבודה, אני עצמאי. יש לי עסק קטן שמתעסק בתרגום ומתורגמנות אנגלית/יפנית, ובערך פעם בשנה יוצא לי לתרגם איזה מסמך קטן (בדרך כלל תעודת לידה) מעברית.

the eye2001

New member
איזה חמודות!..

מה בעניין עברית , יהדות וכולי'...? אתה מלמד אותם או מעדיף שהם ילמדו רק אנגלית..?

jonbaum

New member
הן יודעות רק אנגלית

למען האמת, אני במקור יליד אנגליה, ו"עליתי" (שונא את המילה הזו) לארץ בגיל 11. אנגלית מאז ומתמיד היתה שפת הבית שלי, והיה לי יותר מדי לא טבעי להתחיל לדבר עם תינוקת דווקא בעברית כאשר אני מדבר כמובן עם אשתי באנגלית ואני גם חי בסביבה דוברת אנגלית. מה שכן, מאז ספטמבר הבת הקטנה הולכת לבית ספר צרפתי, שהכל בו מתנהל בצרפתית. היא עדיין לא מדברת, אבל לפי המורה היא כבר מבינה הכל והיא כבר שרה המון שירי ילדים במבטא מושלם. בקשר ליהדות, אנחנו מדליקים נרות חנוכה, והיות ולא רחוק מאיתנו גר זוג יהודי מדרום אפריקה (האשה במקור ישראלית ועברה לדרום אפריקה אחרי שהשתחררה מהצבא) בשנה שעברה גם ציינו את פסח (במין ליל סדר סמלי) ואת ראש השנה. זהו בעצם.

the eye2001

New member
ולמה בחרתם דווקא באירלנד...?

כאילו למה באירלנד ולא בארץ..?

jonbaum

New member
הסיבה די פשוטה

הרבה יותר קל לאשה אירית לחיות באירלנד עם בעל יהודי מאשר לגבר ישראלי לחיות בארץ עם אשה לא יהודיה. חוץ מזה, כאשר אשתי באה במגע עם אנשים, היא לא מייחסת שום חשיבות למוצא שלהם. לעומת זאת, ישראל היא חברה מפולגת באופן קיצוני, עם מנטליות חזקה של "אנחנו והם". יהודים חילונים מסתובבים אך ורק עם יהודים חילוניים (בהכללה), דתיים רק עם דתיים, דרוזים עם דרוזים, ערבים עם ערבים. אם היא היתה חיה איתי בארץ, היו מצפים שהיא תשתייך באופן אוטומטי לקבוצת היהודים החילוניים, וזה משהו שהיא לא היתה מוכנה לסבול.

the eye2001

New member
מה מבחינת אנטישמיות...?

לפי הבנתי כמעט ואין שם... יצא לך להתקל במקרים כאלו או אחרים..? והבנות שלך נחשבות יהודיות על פי אירלנד?

jonbaum

New member
אני לא נתקלתי

אמנם לפני כמה שנים ציירו צלבי קרס על המוזיאון של תולדות יהודי אירלנד, אבל אישית לא נתקלתי בשום דבר אנטישמי. בקשר לשאלה השניה, אני לא כל כך מבין מה זה "נחשבות יהודיות על פי אירלנד". הן נחשבות אזרחיות על פי אירלנד, לא פחות ולא יותר. בשום מקום לא שאלו אותי מה הדת שלהן.

thesheep

New member
לא אנטישמיות אבל חטטנות

אני מניח שכבר נתקלת בזה, אבל בכל פעם שמזכירים את ישראל בחדשות יש חטטנות טיפוסית - פתאום כל האירים יודעים על ההיסטוריה של המדינה שלך יותר טוב ממך, ולכל אחד יש מה להגיד על המלחמות כאילו הוא גר כאן.

jonbaum

New member
לא כל כך

קודם כל, כיליד אנגליה אני מדבר אנגלית כמו אנגלי, ולכן, הרבה יותר נוח לי להגיד שאני "במקור מאנגליה", מה שממש לא שקר. ואם בכל זאת הנושא של ישראל עולה, אז אני בדרך כלל אומר שאני ממילא כבר 13 שנה לא גר שם וממש לא מעודכן (מה שדי נכון), ובכך השיחה עוברת לנושא אחר.

guyavhuji

New member
טוב, לך יש פתח מילוט...

אני מצאתי את עצמי נגרר לתוך שיחות אינסופיות ולפעמים גם מאד מאד מטופשות. מה שכן, בד"כ יצא לי מזה איזה טרמפ או בירה או משהו .

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifמקסימות../images/Emo70.gif

גם הצורה שבה הן עומדות, כל אחת עם הראש לכיוון אחר... ממש שובה לב

למעלה