מאוחר מידי?

jenni17

New member
מאוחר מידי?

שלום, אני בת 30, ומעולם לא הייתי בהוראה מתקנת, גילו את הפרעת קשב שלי וההיפר רק בגיל מאוחר ולכן ןא עשיתי בגרויות. אני עובדת היום בהייטק, ומתחילה לחשוב במקביל על תואר, אבל אני ממש חובה קשיים בריכוז, אני לא זוכרת דברים מרוב העומס, ולפעמים צריכים לחזור על אותו משפט כמה פעמים כי לא התרכזתי כשדיברו איתי או עשיתי פעולה אחרת. לוקחת ריטלין רגיל במינון של 40 מג ליום הבאסה שזה משפיע בדיוק לשעתיים אצלי. האם יש הוראה מתקנת בגילי? אני מיואשת ומתוסכלת שלא הצלחתי לסיים אץ הבגרויות ומצד שני שאני ללא תואר וכולם מסביבי כן. כאילו משהו שם לי מקל בגלגלים של ההתקדמות :/

Taaltc

New member
אף פעם לא מאוחר!

נתחיל בזה שברוב המכללות והאוניברסיטאות יש מסלול מיועד למעל גיל 30.
מסלול שלא מחייב פסיכומטרי ובגרות מלאה, אלא מכינה של שנה להערכתי.
כמובן שכל מוסד והתנאי קבלה שלו, אבל לפי הבנתי יש ברוב המוסדות את המסלול.
&nbsp
לגביי הריטלין, ממליץ לך לנבור מעט בגוגל ולמצוא לך נוירולוג שתתחברי לגישה שלו, יש המון סוגי כדורים טובים יותר מריטלין, אומנם גם מעט יקרים יותר אך עם השפעה חזקה יותר ופחות תופעות לוואי לרוב.
&nbsp
לגביי העובדה שכולם מסביבך עם תואר... תסתכלי גם על אחוז האנשים עם תואר שאינם עובדים או שלא מוצאים עבודה בתחום ההתמחות שלהם.
בימינו? תואר הוא בסך הכל חלק קטן. העולם מתקדם ליכולות וחשיבה מחוץ לקופסה, מה שמאפיין את רובנו (המופרעים).

iritki

New member

crazyelli

New member
ממש לא מאוחר מדי

אני התחלתי לטפל בבעיה רק בגיל 40 (את יכולה לקרוא על הסיפור האישי שלי בהרחבה שלושה פוסטים למטה או כאן http://saloona.co.il/amirdolev/?p=78)
יכול להיות שאת לוקחת את הריטלין על קיבה ריקה? כי במקרה כזה הוא מתפרק ומפסיק להשפיע מאוד מהר.
כמו שכתבו מתחתי, יש עוד תרופות חוץ מריטלין ואני בטוח שתוכלי למצוא את זו שתשפיע עליך הכי לטובה.
במקביל הייתי מציע ללוות את הטיפול התרופתי בטיפול אצל פסיכולוג שיעזור להסיר חסמים נוספים שאני מניח שנוצרו במהלך שנים של חוסר טיפול (אני מתנצל מראש שאני עושה השלכה מהמקרה הפרטי שלי על המקרה שלך, אבל זה מה שאני מכיר הכי טוב)
בהצלחה ובמידה ותרצי לשאול שאלות נוספות, את מוזמנת לפנות

jenni17

New member
תודה על המענה

אני הולכת גם לפסיכולוגית כי נוצר אצלי הרבה תסכול וחוסר ביטחון בעקבות כל הכישלונות שחוויתי... ניסיתי מעבר לרטלין קונצרטה ותמיד על קיבה מלאה, אני אצל פסיכיאטר שאמרו לי בעל שם עולמי בנוגע לשילובים וכו לכן הלכתי אילו ולא לנוירולוג. אדבר איתו שוב... מקווה שזה ישתנה במהרה כי זה ממש מדכא... תודה על ההדרכה, ואכנס לקרוא את הבלוג:)

למעלה