מאיזה גיל זה בוגר?

יעלעל

New member
מאיזה גיל זה בוגר?

נשאלה שאלה בפורום, מאיזה גיל נחשבים בוגרים. אכן שאלה טובה.
בארה"ב למשל, ילדים שמסיימים תיכון, עוזבים את הבית לכיוון הקולג' וזה יכול להיות במרחק מאות קילומטרים מהבית ואין ספק שהילד הוא בוגר.
בארץ, בגיל הזה הם הולכים אל הצבא. בצבא הם בוגרים אך הם בעצם ממש לא עצמאיים, אין להם יכולת להשתכר, אין להם לאן לחזור אלא לבית ההורים. ילדים.
מאיזה גיל לדעתכם אפשר להגדיר את הילדים בארץ כבוגרים?
סיום תיכון? סיום צבא? סיום גיל ההתבגרות? יש בכלל גיל מוגדר?

Simply Be

New member
like

BrightEye

New member
נראה לי שאחרי תואר ראשון/לימודי מקצוע

למי שלומד כמובן.
אז הם יכולים להתחיל במהלך העצמאות שלהם.
בכל אופן זה קשור בעיני ליכולת השֹתכרות (ולא מיין
)

BrightEye

New member
זה באמת כבר תלוי באופי

ומה הוא עוד עושה בחיים (יש אין חבר/ה וכו').
הייתי אומרת שהמקבילה של סיום תואר ראשון זה בערך גיל -24-25. ויכול להיות שזה גם שלב מתאים בהתבגרות.

כמו גמילה מחיתולים.

בוודאי אינה סיום תיכון, או במהלך השירות הצבאי.

לאחר הצבא- בהתאם לתפיסת העולם ההורית (אחרי לימודים, בגיל 21, מרגע שמנהל זוגיות קבועה עם מגורים משותפים, מרגע שמתפרנס,)
או...
מרגע שהחשיבה החלטות והשיקולים שלו הפכו להיות בוגרים--- גם אם "בוגר צעיר" לא מבושל עד הסוף.

כמו גמילה מחיתולים, יש מי שנגמל בגיל שנה וחצי ויש מי שנגמל בגיל שלש ---אבל לכיתה א כולם כבר מגיעים גמולים.

אני חושבת שחלק מה"התבגרות המאוחרת" קשורה בפסקי הזמן (הודו-דרום אמריקה) שלוקחים אצלנו, מקושי המחיה והמגורים העצמאיים, -ולא הייתי קושרת "גיל בוגר" בהכרח לעצמאות כלכלית.

Simply Be

New member
אז אם כך אני לא מתאימה לאף פורום שקיים בתפוז?

הילדים שלי סיימו תיכון אז אני כבר לא כל כך מתאימה להורים למתבגרים.
הבנים שלי לא קרביים אז אני פחות מתאימה לפורום הורים לחיילים,
שהוא מקסים בעיני אבל בהשוואה לקשיים שמתמודדים איתם ביום ביום הורים לחיילים קרביים אני מתביישת אפילו להתלונן.
הם עדיין לא סטונדטים אם כי הגדול שבקבע לומד בפתוחה.

BrightEye

New member
בוגר או עצמאי אלו שני דברים שונים

אני חושבת שאולי אחותו כיוונה לעצמאי/ ברשות עצמו.

להיפך

אני לא חושבת שיש הגדרה סגורה של "ילד בוגר"
והכול נתון לפרשנות, לתפיסת עולם (של ההורה ,של הצאצא)...

אני חושבת שהגיל הזה "בין לבין" זה בדיוק השלב של הביניים- גם בשבילם גם בשבילנו...

לכן כיוונתי את התייחסותי בדיוק להסתכלות המאד אישית -לגבי הבגרות (לא בהכרח שווה עצמאות או עצמאות כלכלית או סטטוס אחר משפחתי או אחר) .

ילדים בוגרים בעיניי- הם המרחב הגדול של "אחרי צבא" ועד........ .

יעלעל

New member
נהפוך הוא

את מתאימה לכמה פורומים בו זמנית.
למשל לפורום הזה, את מתאימה כי הילדים שלך בפתח הבגרות.
להורים למתבגרים את מתאימה כי בוודאי הם גם מתאימים לשם
ובהורים לחיילים יש גם כמה לא קרביים....
אבל את בהחלט מוזמנת להיות כאן, בשמחה רבה. גם אם את לא מתאימה ברגע זה (אם כי קבע זה בהחלט התחלת בגרות) אז תתאימי בהמשך....
תישארי בכיף

אiרית

New member
אני בדיוק תוהה

הגעתי לכאן מקישור שפורסם בפורום הריון ולידה. אמנם אני בשבוע 27 בהריון הראשון שלי, אבל אני אמא חורגת לשני ילדים מתבגרים, בארה"ב. הגדולה בת 17, בי"ב, אוטוטו הולכת לקולג', ובהחלט עומדות על הפרק סוגיות של עצמאות שלה מול העזרה שלנו.

כמובן שאי אפשר להגדיר חד משמעית. זה מאוד נזיל, גמיש, אינדיבידואלי, תלוי תרבות. הגישה של בעלי, בתיאוריה, היא שכשילדיו יגיעו לגיל 18 הם בזכות עצמם, בוגרים, וצריכים לדאוג לעצמם והם לא יכולים להישאר אצלנו בבית. כל זה כאג'נדה חינוכית תיאורטית יפה מאוד אבל אני לא ממש רואה אותו מוציא את זה לפועל

meidadc

New member
סיום תיכון / גיל 18

אני חושב שיש הבדל מהותי בהתייחסות ההורית למתבגרים שנמצאים בלימודים לבין ההתייחסות ההורים למי שסיים תיכון וכיום הוא אפוטרופוס של עצמו.
ובכלל - אם אין הגדרה אפריוית מתפוז על חלוקת הגילים, עדיף שתהיה חפיפה בין פורומי ההורות השונים מאשר שיהיו גילים שלא מקבלים מענה מאף פורום

Simply Be

New member
תודה רבה על מה שכתבת

אני גם חושבת כמוך .
ואני מקווה מאוד שאין בפורום הזה הגדרה קשיחה של חלוקת גילים או סטאטוס בחיים (סטודנט, עובד, גר מחוץ לבית וכדומה) ואני כן ארגיש רצויה.

meidadc

New member
תודה

למרות שאני מקווה שתחושתך כרצויה לא תלויה בפורום של תפוז

Simply Be

New member
ממש לא

אבל זה לא סותר את זה שבגלל שאני אוהבת את תפוז
אשמח להיות גם פה.

אני מרגישה

שהציפיה שלי להתחיל התנהלות חיים בוגרת לכיוון עצמאי יכולה להתחיל עם השיחרור מהצבא (סדיר). זה לא אומר שהילד נזרק לרחוב כמובן, אבל משם כבר דף החיים שלו פתוח לגמרי לבחירותיו, החלטותיו, ובהתאם לאחריותו הכלכלית לפחות כמיטב יכולתו.

פרויז1

New member
מאיזה גיל זה בוגר ?

בוגר הוא תכלול של כמה פקטורים (בחו"המ - יצאו מילים של שבת
) :

התחיל לקחת אחריות על עצמו.
מגלה סימנים לקבלת אחריות על מעגל/ים בסביבתו.

רואים התחלת גילויי התערבות פעילה - אף אם חלשה - בעניינים מהותיים במעגלים שבסביבתו.
יוזם שיחה/פעולה הנוגעת למעגלים הקרובים שלא נועדו לשרת דווקה אותו.

שיוך הערך הכמותי : גיל 18, גיל 21,22 או 24 ולעתים אומרים 30,35 - זאת הכללה פשטנית להחריד.

ויש לנו סגן בן 22, רבטית בת 19 שלא רוצה קצונה ("למה לי לחתום?"), שניהם רחוק בצפון, ובדד בדד נשארנו זוג פנסיונרים
בד"כ.

Simply Be

New member
בוגר זה גם תהליך

הבן הבכור שלי (חייל בקבע),
כשעברתי (ועוברת) תקופה מאוד קשה עם אמא שלי,
מתנהג בצורה כל כך תומכת ובוגרת הרבה יותר
מבוגרים בגיל הכרונולוגי שאני מכירה.

יואלהב

New member
מאיזה גיל בוגר? יש הבדל לדעתי בין הגיל

הכרונולוגי לגיל הריגשי. יש ילדים שמתבגרים מהר, לוקחים אחראיות על החיים שלהם ופועלים כבוגרים ויש כאלה שמתחילים להתבגר מאוחר יותר. הגדול, אצלנו התחיל לדעתנו את גיל ההתבגרות בגיל 20 ורק לקראת גיל 25 ראינו שאכן יש מולנו בוגר. זה לא אומר שעשינו עבורו דברים, או מימנו אותו. וכצעד בונה, אפילו הקצבנו לו זמן לעזיבת הבית. רק אז כשהוא הבין שאנו רצינים, ואין לו ברירה, החל לעשות פעולות לכיוון עצמאות . לעומתו הבן השני, מרגע שסיים צבא, סרב לעל עזרה כלכלית ותוך חודשיים עזב את הבית, מממן את עצמו, עוזר מסביב לכולם ומהווה משענת לחברים ובני משפחה.

katam

New member
לדעתי סיום השרות הצבאי הוא מעיין גבול

לילד /נער/מתבגר יש תלם מוכתב : גן, בית ספר שרות צבאי

אחרי השרות הצבאי ההגה עובר לידיים שלהם: ירצו יתחילו מיד ללמוד לא ירצו לא לימדו בכלל

בגרות נפשית ? מאד אנדוודואלי

ממה שראתי אצלי ואצל חברי בזמנו הבגרות הנפשית האימיתית היא אצלינו הנשים עם ההריון הראשון אצל הגברים שנולד הילד הראשון

למעלה