מאין יבוא עזרי

abillify

New member
מאין יבוא עזרי

בקצרה:
אובחנתי לפני עשר שנים ובמהלכן כדו קוטבית
זה היה נראה קלאסי, הדכאונות וההיפומאניה-ממש
היה רופא אחד מני רבים שטען במהלך השנים האלו (למעשה התלבט) שהאבחנה שלי היא סכיזואפקטיב
לאחרונה, הרופא של הקופה לקח את זה צעד אחד קדימה והחליט שהאבחנה שלי היא- סכיזופרניה
יש לי חברות סכיזופרניות, אני חס וחלילה לא באה לזלזל בהם
- אבל השוני התפקודי והתסמינים הם לגמרי אחרים
* איך ועל סמך מה רופא שרואה אותי אחת ל.. ובעיקר בשביל מרשמים-מחליט דבר כזה?
אני מרגישה שנעשה לי עוול נוראי וזה מקשה עליי מעבר לכל מה שאני עוברת
לפעמים בא לי כבר להרים ידיים
אבל לא, אני לא אוותר !
מה ניתן לעשות כדי לערער על האבחנה ?חייבת עזרה מכל מי שיודע!! חלק גדול מאד מהאנושות חירפנה לי את הצורה ולפעמים בא לי שאת כולם תיקח הקורונה הזו
כן, אני פשוט כועסת

אופירA

New member
מנהל
אם רופא אחד טוען שיש לך מחלה מסוימת, מה זה בעצם קובע עבורך?

ברור שהוא טועה, כי כל האחרים לאורך עשר שנים חשבו אחרת ממנו.
אבל מה זה בעצם קובע עבורך?
הוא קובע משהו, בכך שהוא כותב בתיק הרפואי שלך מה שהוא חושב?

אם רופא טוען שיש לאדם דלקת, ורושם לו אנטיביוטיקה, אבל במשך הזמן התגלה שיש לו סרטן והוא קיבל כימותרפיה, מה זה קובע שכתוב לו בתיק הרפואי האבחנה של דלקת?

הרופא לא מחליט כלום לגבייך. הוא כותב את דעתו בתיק הרפואי, וזה לא קובע שום דבר.
את יכולה לגשת לרופא אחר, למשל אחד מאלו שאבחנו אותך במהלך השנים הקודמות, ולבקש שיכתוב את דעתו הרפואית בתיק שלך. זהו. בכך הוא ערער על החלטתו של קודמו.
עכשיו תחליטי איזו דעה את מקבלת, וגמרנו.
מעבר לזה, מה זה משנה מה הרופא שטועה כתב?

הדבר היחיד שזה משנה עבורך, הוא שהקופה תפעיל שיקול דעת אם לתת לך במסגרת הסל תרופה שאינה מיועדת למחלה דו קוטבית אלא רשומה בהתווייתה לסכיזופרניה. ואם הקופה תחליט שלא תקבלי אותה, אז תצטרכי לשלם עליה את המחיר שמחוץ לסל התרופות.

abillify

New member
יש לך טעות

זה מאד משנה, זה משנה אם אכיר מישהו וביום שאספר לו את מה שעברתי
זה משנה ברמת העקרון
זה משנה ברמת הבטחון העצמי והדימוי העצמי
זה משנה בשם האמת!
זה מאד משנה

אופירA

New member
מנהל
ברמת הדימוי העצמי זה בהחלט משמעותי

וכיוון שזה שלך, את צריכה בהחלט לעשות עבודה עצמית בעניין הזה, כי אם הדימוי העצמי שפל, יש הרבה דברים שיפגעו בו.

אבל ברמת העיקרון והאמת - דעה של אדם מסוים אינה רלוונטית בשום צורה לעיקרון ולאמת.
אם לדעת אנשים טועים אני אדם רע, האם זו אמת?
יש גם אשה אחת שטוענת נחרצות שאני עובדת הוראה. ויש אחת שסבורה שהבן שלי הוצא מחזקתי בצו בימ"ש בגלל אי כשירות הורית. האם זו אמת?
אם לדעת אנשים טועים הקהילה החרדית סחטנית כספית, קהילת שחורי העור מסריחה ואלימה וקהילת ערביי ישראל רוצחת - האם זו אמת?

רופא אחד טועה (ואפילו יודע שהוא טועה), וכותב את דעתו. רופא אחר יכתוב את דעתו הוא, ההפוכה לחלוטין. מה זה קובע לגבי האמת? איזה עיקרון יש כאן?

אם תכירי מישהו, תספרי לו מה שאת יודעת. את יודעת במה את מאובחנת נכונה, ואת יודעת שיש רופא אחד שטועה. אז מה שאת יודעת ורוצה תספרי לו. איפה הבעיה?
את יכולה גם לספר על העוולות שעברת והדברים הקשים שנעשו לך על לא עוול בכפך (כמו לדוגמה האשה הזו שסוברת דברים כ"כ לא נכונים עלי, מדעתה ללא כל בסיס).
אז איפה הבעיה?

abillify

New member
זה לא "שלי"

אם בן אדם מסוים, ששיגע אותי ותיעתע בי בזמן רגיש וקריטי במשך כמה שנים גרם לי לקבל את האבחנה הזאת- זה שלו קצת יותר מזה שלי
ואם הבן אדם הזה הוא כלכך חמקמק ותחמן והצליח להתחמק או לסחוף אחרים לשתף איתו פעולה מבלי שהוא ייתפס אז זה נקרא עוול ולא פסיכוזה
אני רק מאחלת לו, כל עוד זה המצב שהוא מסתיר את זה ואני נהנית מהתיוג השקרי הזה- שיקבל את העונש המתאים לו
התיוג שלי אולי יעבור ביום מן הימים
אבל השקרים שלו והסבל שלי כל השנים האלה
ובעיקר ההתחמקות מחשיפת האמת
אז נכון, אין לי כסף לעורך דין ופניי ממש לא מועדות למלחמה בלי קשר
אבל-
הוא עוד ישלם על זה
ואז אולי יהיה לו מאוחר מידי לבקש סליחה

abillify

New member
אם הוא היה גבר/בן אדם עם מצפון

היה כבר מזמן אומר את האמת ולא "מתפנן" או נשאר אדיש לאבחנה שאבחנו אותי שהוא יודע טוב מאד שהיא לא נכונה
- אבל הוא לא
&nbsp

ladybug4NLP

Active member
בכל קופת חולים יש אפשרות ךפנות ליעוץ של רופא מומחה

וכן אני מניחה שהאיבחון חשוב כי יכול להיות שלכל מחלה יש תרופה אחרת

למעלה