מאיפה מתחילים?

זיזי18

New member
מאיפה מתחילים?

מעוניינת לחזור לארץ לאחר שהות של כשמונה שנים באל.איי.
(חוזרת עם ילדה בת 10) הבעל ושתי בנות בוגרות נשארים באל.איי
לא יודעת מאיפה להתחיל...כמה שאלות:
1. למי עלי לפנות בראשונה, כלומר יש משרד ממשלתי שאני אמורה ליידע בגין כוונותיי?
2. רישום הילדה למערכת החינוך נעשה רק מהארץ?
3. לבד מאישור הסכמה החתום ע"י הבעל בדבר השארות הילדה עם האמא, עלי להצטייד בעוד אי אילו מסמכים חתומים מראש?
4. הילדה שנולדה בישראל ועזבה בגיל שנתיים את הארץ, שהתה בארה"ב באופן לא חוקי (8 שנים כאמור) האם תוגבל בכניסה עתידית לארה"ב (לבקר את האבא)?

תודה ועצמאות שמח לכולם

weddi

New member
לגבי 4

ללא ספק. היא תיחשב מאד מאד ברת מזל אם הרשויות לא יעלו על זה או יעלימו עין

טוי טוי

New member
בקשר לסעיף 2

את הבת שלי רשמנו לגן דרך ההורים שלי. הם התבקשו להביא מכתב ממני ומבעלי שאנחנו מייפים את כוחם. אצלנו זה היה בעיריית כפר סבא. ההבדל הוא שאם המצב רגיל, אז ניתן לרשום את הילדים דרך האינטרנט אבל במקרה שלנו, שאנו שוהים בחו"ל, ההורים שלי היו צריכים לגשת לעירייה פיזית.
בהצלחה!

לילית462

New member
מאיפה מתחילים?

ככה אנחנו התחלנו:
1- לקבוע תאריך חזרה
2- למצוא מקום לגור בו
3- לקנות כרטיסי טיסה, במקרה שלך תצטרכי גם לבקר בשגרירות ולהביא מכתב מהקונסול לגבי הילדה וכל זה
4- חתמנו על זכרון דברים עם בעל הבית, יצרנו קשר עם המועצה המקומית ושלחנו להם במייל את זכרון הדברים ותעודת הזהות כדי לרשום את הילדים למסגרות חינוכיות.
5- נרשמנו במשרד הקליטה באתר האינטרנט שלהם(שם אגב גם מסבירים על כל הנושא של ילדים במקרה ואחד ההורים נשאר בחו"ל)
6- התחלנו למיין את הבית, למכור דברים וכו'

התחלנו גם לקרוא קצת בעברית עם הילדים כדי לשפר את הקריאה המקרטעת שלהם בעברית.

עובדים על אלבום תמונות עם זכרונות מחברים ומקומות.

שיהיה בהצלחה

weddi

New member
לגבי 2

מה השיקולים במציאת מקום לגור?
השכרתם? קניתם? האם היה "שוק" (shock) כשראיתם את ההבדלים בין מחירי הדירות או מחירי השכירות בארץ לבין אלה בחו"ל?

פגי1

New member
נתחיל מ-4

הילדה במשך8 שנים לא יצאה מתחום ארצות -הברית?
האם יש לה דרכון ישראלי עדכני?אם יצאה בגיל שנתיים,כנראה רשומה אצלך,כמו כן בתעודת הזהות,אבל בתעודת הזהות צריכה להיות
כתובת עדכנית,בלי זאת לא ירשמו אותה לבית -ספר ,כך שאת ההליך תצטרכי לעשות בארץ,
אשור הסכמה מהבעל,צריך לעבור אישור נוטריוני,כמו כל מסמך באשר לסטטוס המשפחתי,הכתובת לשאלה -4 הוא עורך -דין אמריקאי
החוקים בארצות-הברית נוקשים ביותר,אין בעיה
לצאת,בעיה גדולה להכנס,את צריכה ייעוץ מקומי
לאחר שיוברר לך כל ההליך שם,אפשר להרשם כתושב חוזר באתר משרד הקליטה,אך עליך לדעת באיזה תאריך את חוזרת?
לא הייתי דואגת בקשר לרישום לבית-ספר,יש חינוך חובה,וירשמו אותה בכל זמן,כאשר תדעי היכן תגורי?ותעדכני את תעודת הזהות

למעלה