מאמנים/נות

shusta

New member
מאמנים/נות

רונית שלום
אני קוראת פאסיבית זה זמן בפורום. שמתי לב שהועלו כאן מס' בקשות למאמן/נת אישיים לזוגיות. והתשובה שלך הייתה תמיד אותה תשובה שהמטפל שהכי טוב לאותו אדם הוא המקשיב ביותר הנעים ביותר ועוד. אלו דברים נכונים ונכונים אפילו מאד. אבל אם לא מכירים מאמנים/ות אז לא יודעים מיהם אותם המאמנים/ות היותר מקשיבים ביותר נעימים ביותר ועוד.
אני כותבת את זה כי גם אני מחפשת מאמן/ת לזוגיות. וגם לי חשוב את כל מה שציינת במאמנים/ות אבל אם אני לא אכיר בכאלו אז איך אני אגע מיהם/ן? אם יש כאלו בנמצא אני לפחות אשמח לקבל שמות של ירושלמים.

מאמנים

לקוראת הפאסיבית
קשה לי מאוד להמליץ על מאמנים, מאחר ויש מגוון רב ובעלי כישורים שונים.
יש אנשים שיש להם תואר במקצוע לא טיפולי (כמו כלכלה והיסטוריה) והם עוברים קורס של 12 מפגשים ונעשים מאמנים.
אולם יש כלו שלמדו מקצוע טיפולי (כמו עובדים סוציאלים, פסיכולוגים) ורכשו מיומנות נוספת כמאמנים.
אני מאמינה שמטפל צריך להיות בעל הכשרה רחבה ומודעות עצמית גדולה ביותר.
למעשה לא מספיק לסיים תואר שני בפסיכולוגיה כדי להיות מטפל טוב, אלא צריך הרבה מאוד אימון והדרכה אישית כדי ל הגיע להבנה טובה יותר של הטיפול הנדרש. אנו המטפלים לאחר סיום תוא שני עלינו לעבוד 5 שנים ולקב להדרכה נילוות לכל הטיפול שאנו עושים. ואם אנו לומדים שיטת טיפול חדשה או מיומנות אחרת שוב נדרשת תקופת הכשרה ארוכה, המותנית בליווי מקצועי.
אני לאחר לימודי התואר השני למדתי והתמקצעתי בטיפול עוד כ-12 שנים בליווי הדרכה.
הרי אנו עוסקים בדיני נפשות וצריך להיות זהירים. אם לא מביאים לשינוי המיוחל, לפחות שלא נביא נזק.
לכן אני מאוד ממליצה לקחת מאמן מנוסה שבא ממקצוע טיפולי.
כל מטופל צריך לבדוק היטב אצל מי הוא מפקיד את נשמתו. לא להתבייש ולבקש לראות תעודות ולראות אם הוא באמת מוסמך בטיפול.
בהצלחה
ד"ר רונית כהן זמורה
מטפלת זוגית ומשפחתית

למעלה