מבויים או לא, זאת לא השאלה

מבויים או לא, זאת לא השאלה

ההפקה ללא ספק מקצינה את הדמויות: את היפות עושה יפות באופן מגוחך, כמו סופר סטראוטיפ של יפה (כל סממן של נשיות סקסית מודגש ומובלט פי 10: שדיים הכי עומדים, שפתיים הכי מלאות, רגליים הכי ארוכות, צפרניים הכי אדומות...) ובנוסף מדגישה גם קווי אישיות מאפיינים לכאורה: אנוכיות, מוחצנות, אגו מנופח (שמחפה על ביטחון עצמי נמוך) וחוסר השכלה. לחנונים היא עושה אותו הדבר: מלבישים אותם מגוחך, מביאים אותם לסיטואציות קיצוניות (דייט עם דוגמנית על...) ומן הסתם גם מעודדים אותם (אולי אפילו מחייבים כתנאי להשתתפות בתכנית) לעשות כל מיני דברים מגוחכים כמו לנגן שירי ארץ ישראל באקורדיאון או להביא איתם גולגלות. יתרה מזאת, את חלק מהמשתתפים (כמו אולג מהעונה הקודמת) אני יכולה לאבחן כאספרגר גם בלי שאהיה בעלת מקצוע בתחום או שפגשתי אותם אישית.
לדעתי, הפערים גם בלי ההקצנה שעושה ההפקה, הם מספיק גדולים ומעניינים בתור תכנית ריאליטי/מחקר אנטרופולוגי ובגלל זה אני כן אוהבת את התכנית וכן צופה בה. אני רק עושה זאת תוך כדי סינון המניפולציות של ההפקה ואז מצליחה לראות את האנשים שמאחורי הסטראוטיפ, את הייחוד שלהם, את החולשה והפגיעות ובעיקר את האינטראקציה שנוצרת בתוך הזוגות תוך כדי שהם פושטים את התדמיות שלהם ומצליחים לראות את האחר ולהתחבר אליו קצת יותר מכורח השיתוף שנכפה עליהם והמטרה המשותפת..
שתהיה לכולנו עונה מעניינת.

במנו

New member
נראה לי שזו יותר עריכה מגמטית מאשר מבויים

אם כי אני משער שב"מבויים" מתכוונים גם לדברים כאלה (סוג של abuse of notation).

במנו

New member
וכמובן שההודעה לא במקום הנכון

DDN

New member
ממש לא נראה לי

היית פה בפורום בעונה שעברה? היית רואה שאולג נורמלי לחלוטין.

מבויים.

אני בטוחה שהנחו אותם מה ללבוש ועל מה לדבר

הבעיה שלפחות לפי התוכנית הראשונה - הבימוי השנה הוא מוגזם והופך את כל התוכנית לפאתטית ולא מעניינת.

זה התחיל להיות ככה גם בעונה הקודמת...

אבל פחות שמתי לב לזה. העונה זה יותר מדי בולט.
יש את המתמודדים שנראים כאילו הם שתולים של ההפקה (זה שנלקח מהמטריקס או התאומות), ויש את המתמודדים שנגעו בהם הכי פחות (זה מארגנטינה).

הבעיה היא שבגלל שההפקה מנסה לביים את זה יותר מדי, זה הופך למגוחך במובן השלילי. לא משהו שכיפי ונחמד לצפיה, אלא מופע טיפשי ולא אמין בעליל (זה לא מצחיק שהתאומות עלק לא יודעות כמה זמן נמשך הריון, זה עושה לך חשק לא לראות את התוכנית).
בעונה הראשונה ואולי השניה הם לקחו את החלקים הטובים שיצאו במקריות והחצינו אותם עכשיו. כנראה בגלל שקשה באמת למצוא בנות ובנים שיסכימו להופיע בטלוויזיה. כשמגזימים יותר מדי זה מוציא חשק לראות את התוכנית (כמו בהישרדות הישראלית שבאה מאותה חברת הפקה עלובה). אולי זה יבוא לידי ביטוי ברייטינג וסוף סוף יפנימו מה עשו, ואולי אנשים יקנו את זה (כמו שאנשים קונים פרסומות).

לצד ההקצנות המוגזמות...

יש דמויות שתולות לחלוטין ש"בנו" להן אישיות כמו אולג מהעונה הקודמת או "איש המטריקס" בעונה הזאת.
הפערים אכן קיימים אבל אני חושב שברוב המקרים הפער די קטן.

tomer1976

New member
ההוא עם האקורדאון הוא שתול

הוא סטנדאפיסט. היה סטנדאפ שלו בטלויזיה בעבר. אני זוכר.

מבוים או לא האורנית הזאת נראית חתיכה +שכל

מסכנה נפל על החנון שלא זז מהסינר של של אימא שלו

אם אחת כזו היתה נופלת על חנון אמיתי הוא היה יוצא לדרך...
בפינוקים לחתיכה הזאת.

laei49

New member
אבל בסוף היא נשארה עם הד"ר ללא זוכרת מה

מאשקלון
כן הם נפגשו באור

אין סיכוי שהתאומות אמיתיות.

זה לא הגיוני שהן כאלו סתומות. פשוט לא הגיוני שזה באמת הם.
ברור שהלבישו אותם, ברור שאמרו להם מה לומר..
הכל ברור מידי.

יש שתי בנות שם שבוודאות גאונות נורא, והעריכה מעולה ממש ומוציאה אותם דפוקות בטירוף.

קצת הגזימו.

למעלה