מבקשת להתייעץ

mirish1010

New member
מבקשת להתייעץ

לפני כחצי שנה,עקב פיצוץ צינור בביתי,ניזוקה דירתו של שכני.
הפעלתי את חברת הביטוח,זו באה בדקה את הנזק וקבעה שהתיקונים ייערכו רק כאשר הקירות יתייבשו לגמרי.
כל מספר שבועות היה מגיע נציג מטעם הביטוח לבדוק את מצב הקירות.
באחד הביקורים האחרונים נמסר לשכני שישנה אפשרות להתחיל עם תיקוני הצבע,אולם הממ"ד אינו תחת כיסוי ביטוחי,היות והוא אמור להיות אטום לנזילות.
הביטוח טוען שליקוי בניה הוא זה שגרם למים לחלחל ולכן אין כיסוי.
מה לעשות? אין ויכוח שהיה פיצוץ בצנרת שלי, אין ויכוח שיש ליקוי בניה בממ"ד (גם השכן מסכים),איך מסיימים את הסיפור בהגינות ותוך שמירה על שכנות טובה
(נדמה לי שהשכנה רוצה לעשות שיפוץ כללי בממ"ד שעלותו כ-7000 ש"ח , ולהפיל את זה עלי)?
תודה על כל עיצה.

efibau

New member
נזיקין ביטוח

שלום מירי.
אכן לא נעים המצב בו את נמצאת.
על פניו ,לדעתי, זה הוא מקרה קלאסי לגישור מבחינת כל הפרמטרים שציינת כאן.
אבל לפני שאמליץ על מסלול זה בפה מלא, אבדוק עוד כמה דברים ואחזור עם מענה מבוסס יותר.
שאלה: האם הבנין עדיין באחריות הקבלן או שמדובר בבנין ישן?
אפי.

mirish1010

New member
הבניין חדש יחסית (בן 5),אבל הקבלן פשט רגל!!!!

נ.ב. השכן לא מוכן להפעיל (על חשבוני) את הביטוח שלו משתי סיבות : - הוא טוען שזו סתם זריקת כסף וגם הביטוח שלו לא יכסה את הנזק.
- הביטוח שלו הוא גם הביטוח שלי.
תודה.

efibau

New member
תשובה

מירי.
לאחר התייעצות עם גורם משפטי
להלן תשובתו/המלצתו:

קיימות מספר אפשרויות, ומומלץ שהעניין ייבדק לעומק בפגישה מול עו"ד.כך גם יש לבדוק את תנאי הפוליסה על סעיפיה.
כתשובה כללית - רצוי להגיע לפשרה, יתכן ותוכלי להביא בעל מקצוע שייתן לך הצעת מחיר וכך תוכלי לדעת את נזקיך 'נטו' לעומת ה'שיפוץ' שברצון השכנה לבצע.
כך גם ניתן לפעול בהליכים משפטיים.

אין באמור כדי להוות ייעוץ משפטי מבלי לקיים פגישה פרונטלית לבדיקת מסמכים וקבלת פרטים נוספים.

במידה ואקבל עוד תגובה רלוונטית, אוסיף אותה כשרשור להודעתך.
בתקוה שקבלת קצה חוט להמשך טיפול בנושא.

למעלה