מבקשת עצה או עזרה בבקשה

rut2020

New member
מבקשת עצה או עזרה בבקשה

אני בת 56 בעברי מזכירה בכירה , החלטתי לפני 4 שנים שמיציתי עצמי ורציתי שינוי, קראתי בזמנו מודעה בעיתון שבקיבוץ בקרבת מגורי מחפשים עובדים למטבח, ניגשתי אליהם והתקבלתי לעבודה. לפני שנה בערך עקב שינויים , הציעו לי לעבור לעבוד בחדר האוכל , זה לא שינה לי ולכן הסכמתי. היום אחרי שנתיים וחצי במקום העבודה. התעייפתי מדובר באמת בעבודה פיזית ( הרבה נקיונות, הרבה ריצות וכו'... במקביל בשנה האחרונה למדתי מקצוע חדש ( לא קשור לתחום על חשבוני). שאלתי היא ועליה אני מבקשת עצה. ברור לי שלא יפטרו אותי ( פשוט חסרים להם עובדים ). (יחד איתי עובדת אשה שעברה מזמן את ה 60) אם אבקש לסיים את עבודתי כדי לפתוח עסק פרטי. האם אהיה זכאית לדמי אבטלה . תודה

דמי אבטלה?

ונניח שתקבלי דמי אבטלה (השאלה הטכנית הזו אולי שייכת לפורום של ביטוח לאומי) - את יודעת לאן מועדות פנייך? או שאת רק צריכה זמן (וכסף) כדי לגבש דרך חדשה? ואם בקשתך לא תענה, ולא יסכימו שתעזבי את עבודתך במטבח - עדיין תרצי עסק פרטי ותהיי נחושה מספיק כדי לממש את מה שנכון לך באמת? חיים

שניפלש

New member
תגובה לrut2020

תהיי זכאית לאבטלה רק חודש מיום סיום עבודתך כלומר חודש אחד תחתימי ולא תקבלי כי את התפטר אלא אם כן תגרמי שיפטרו אותך עקב בעיות בריאות בהצלחה

rut2020

New member
תודה ושאלה נוספת בבקשה

קודם כל יש לי כסף כדי לפתוח את העסק ( חדר עבודה קטן בחצר הבית), שאלתי , במידה ואפוטר ממקום עבודתי וכיוון שאני מעל גיל 53 אני זכאית ל 7 חודשי אבטלה, במידה ואתפטר אמנם אקבל אבטלה אחרי חודש אבל האם במשך 7 חודשים ?

eynat1221

New member
תשובה לrut2020

כן תקבלי אבטלה כל עוד לא מצאו לך או מצאת עבודה בהצלחה

תקבלי את כל התקופה 175 יום

ותתבקשי לחתום רק פעם בחודש כי חצית את גיל 50 מתחת לגיל 50 חותמים (במחשב- באצבע) פעם בשבוע הרווחת........... בהצלחה.

למעלה