מבקש להתיעץ האם מישהו יכול לכוון אותי לאיזה מוסד לפנות על מנת להתחיל ללמוד, להתפרנס בכבוד .

Ayal36

New member
שלום רב. שמי אייל אני בן 30. רווק ללא ילדים, אין לי עבודה, ונכות שלי מעט כסף. אני לומד תורה, מגיל 6. למדתי בבית ספר דתי. אני מניח תפילין, מתפלל, לומד תורה ,תהילים, משנה, גמרא, תלמוד, נותן צדקה למרות שלי אין כסף מיותר. לא יכולתי ללכת ללמוד תורה, ולהיות בישיבה. אני לא יכול לעבור מבחנים בישיבה, כי הלימודים, מבחנים של הישיבה עולים כסף. אני נאלץ ללמוד בבית, כי לא יכול ללמוד עם רב, כי אין כסף לשלם לו. בישיבה מותר לי לשבת במשך שעות היום אבל, אסור להוציא ספרים ללמוד מחוץ לתחום הישיבה. אני מתפלל בישיבה, אבל נאלץ לעזוב את תחום מקום איפה הישיבה, וללכת הביתה, כי אני צריך לאכול. אני חוזר מיד אחרי האוכל. הישיבה לא מרשה לאכול, כי אני לא תלמיד ישיבה, והתלמידים משלמים כסף תמורת אוכל. אני לא יכול ולרכוש מקצוע, ומצב בריאותי לא מרשה לי לעבוד בעבודה פיזית. אני לא יכול לעבוד בעבודה רגילה כי, יש לי מחלות כרוניות. כגון: מום לב מולד, אסטמה של הראות, סבוריה של העור, גלאוקומה של העיניים. לאימא יש הרבה מחלות כגון: קוצר נשימה, יתר לחץ דם, סוכרת, בעיה בברך, (ועל מנת לפתוח את הבעיה הרופאים ממליצים לעבור ניתוח להחלפת הברך), בעיות נשימה. אני יכול לעבוד רק מהבית. אני פניתי לעמותה מקימי, עמותה אהב"ה, עמותה יד יצחק, עמותה פעמונים והרבה מקומות. העמותות לא עזרו לי כספית. יש תשובות מנומקות מכל עמותה, מלגות גם לא קיבלתי למרות שפניתי לקבל מילגת לימודים. אני מתגורר עם אימא גמלאית וחולה. אנו חיים קשה הרבה שנים. אני נכה משנת 2004. אימא נכה משנת 1998. כל המחלות שלנו משפיעים על התנהלות החיים שלנו, ואנו נאלצים להימנע כל הזמן מדברים מסוימים: אנחנו לא קונים אוכל בקייטרינג לשבת, כי האוכל שם יקר לנו, וקונים בסופרמרקט. אין לנו אפשרות לקנות מזגן. אי אפשר ללכת עם אימא למרחק רב, כי יש לה כאבים וקושי ללכת, והכסף הולך לשימוש באוטובוס כשיש, רופאים. אצלנו בדירה קר מאוד. אנחנו חלינו במשך 3 שנים בדלקת ריאות. אנחנו פנינו, ובקשנו בכתב מעמיגור לעשות שיפוץ לחלונות, ותריסים, כי התריסים שבורים, הקופסה של התריסים ריקה מבפנים, וחלונות דקים מאוד, ורוח פרצים נכנסת הביתה. קר מאוד בדירה, למרות, שמדליקים תנור חימום. עקב זה, שעמיגור לא עוזר אנחנו נאלצנו בלית ברירה לקחת הלוואה 50,000 ש"ח כי, דלקת ריאות התחילה, ולקחנו אישורים רופאים לבנק על מנת לקבל הלוואה, כי לפי ההכנסות אנו מקבלים מעט כסף, ולא רצו בהתחלה לתת הלוואה, ושיפוץ פרטי עולה הרבה כסף. הכסף לא הספיק למזגן שתכננו לקנות ביחד עם סיום השיפוץ החלונות, והתריסים, כי בזמן הזה היו לי כאבים בשניים, ונאלצתי בלית ברירה לעקור שיני בינה אחרי ביקור אצל רופא שניים, ועשיית צילומי שיניים. עקב, שיש לי מחלות כרוניות, וגם עקב החולשה אחרי העקירה נאלצתי לשכור רכב פרטי, ולא לנסוע באוטובוס ציבורי. נאלצתי לשלם על זה בכסף הנשאר מההלוואה. עכשיו ש, ההלוואה אלינו אנו נאלצים לשלם אחוז גבוה כי, הכנסות נמוכות, ובעקבות זאת לא נשאר כסף לאוכל, ואנו לא יכולים לאכול אוכל של "בית חם", וזקוקים לאוכל מיוחד. כיום אני מקבל נכות 3200 ש"ח, ומתגורר עם אימא שלי גמלאית וחולה, שמקבלת קצבת זקנה 2800 ₪. כל חודש אחרי כל ההוצאות לא מספיק לאוכל.
אין מאיפה לנו איך לחסוך, אין מה למכור, וכל הדברים בבית ישנים. אני לא יכול להכיר אם אישה ולנהל קשר רומנטי או להתחתן. אין לי אף אדם, שיכול לעזור לי.

נערך לאחרונה ב:
למעלה