מדדי מסת גוף גבוהים ונמוכים מלווים בסיכון מוגבר לתמותה

אבי519

New member
מדדי מסת גוף גבוהים ונמוכים מלווים בסיכון מוגבר לתמותה

.https://www.medscape.com/viewarticle/904530
http://www.e-med.co.il/emed/new/usersite/content.asp?CatID=4&ContentID=719932
https://www.thelancet.com/journals/landia/article/PIIS2213-8587(18)30288-2/fulltext

תקציר למי שלא מצליח להכנס: "
במטופלים עם מדדי מסת גוף מעל או מתחת לטווח המוגדר כתקין (מדד מסת גוף בטווח 21-25 ק"ג למטר בריבוע) תוחלת החיים עשויה להיות קצרה יותר, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Lancet Diabetes & Endocrinology. באופן ספציפי, מדד מסת גוף של 30 ק"ג למטר בריבוע ומלווה בתוחלת חיים קצרה בארבע שנים, בהשוואה לאלו עם מדד מסת גוף תקין. בדומה, מדד מסת גוף של עד 18.5 ק"ג למטר בריבוע מלווה בירידה של 4.5 שנים בתוחלת החיים הממוצעת"

זה עוד משהו שתומך באמונה שלי שהדבר החשוב ביותר לבריאות ( גם לדברים אחרים) זה איזון .

trilliane

Well-known member
מנהל
הפתעה מרעישה...

קלייטון.ש

Well-known member
ידוע שלא טוב להיות רזה מדי, במיוחד מי שחולה

גם לי אמרו את זה רופאים ישירות. אז אמנם לא טוב להיות רזה מדי, אבל זה כיף.

trilliane

Well-known member
מנהל
רזה מדי לא, אבל אפשר להיות רזה וב-BMI תקין, בטווח הנמוך

להבדיל, גם משקל תקין, למשל BMI של 24, לא הופך אותך לאדם רזה (אלא אם זה בגלל שרירים רבים). כמובן, הכי חשוב להיות בריא, לשמור על כושר וכו'.

אבי519

New member
יש אסכולה של מדענים שחושבים, שככל שרזים יותר חיים יותר

זה הוכח בעכברים שככל שהם אוכלים פחות קלוריות הם חיים יותר זמן.
זו אחת הסברות של הזרם המרכזי של מדעני אנטי אייג'ינג.
כמובן שמדובר רק על אנשים רזים ובריאים, ולא על כאלה שרזים בגלל תת תזונה או הפרעות אכילה .
מצד שני יש ויכוחים על השאלה אם יש אנשים שמנים ובריאים - כלומר אנשים שבגלל מטען גנטי מסויים יותר בריא להם להיות שמנים יותר, ( ב BMI גבוה )
בנוסף יש ויכוחים רבים על מדד ה BMI המקובל , ולכן אצל מי שבאמת מבין בתזונה, קורא ומבין מחקרים, ומכיר את הנושא, זה לא מובן מאיליו שזה אכן ככה. (הרי אחרת לא היו מתאמצים לעשות ניסוי כזה ולפרסם אותו בלנסט)

רשוי

New member
יש הרבה שיטות אסכולות מאמרים ומומחים

אבל אני בררתי מה אוכלים אלה שמגיעים לגיל מאה ,אז ראשים אף אחד לא טבעוני ולאו צמחוני,הם אוכלים קצת בשר כל שבועים וכך גם דג,שאר האוכל ,קצת מכל דבר

אבי519

New member
קצת מכל דבר זה מה שההגיון אומר לי שהכי נכון

אבל אני לא לגמרי בטוח בזה.
&nbsp

אבו זקן

New member
קופ"ח כללית

מתעקשת לטעון שאני רזה מדי *לגילי*, כלומר אם הייתי בן 30 או משהו ה BMI שלי היה מצויין, אבל היום אני מסכן את עצמי כשאני מקפיד על המשקל שנראה לי טוב. המחקרים שאני מכיר בנושא סובלים מבעיות מתודולוגיות שלא קל לטפל בהן, ובייחוד מהיפוך תוצאה-סיבה, כלומר הם לא מפרידים את מי שמשקלו נמוך *בגלל בעיה בריאותית* ממי שמשקלו נמוך מתוך בחירה - בעיה שמחריפה כאשר האוכלוסיה המדוברת היא בגיל מתקדם בגלל ריבוי מחלות כרוניות, לא בהכרח מאובחנות, ברקע. גם במחקרים שמנסים לבצע את ההפרדה נתקלים בקשיים רבים כי לא פעם מחלות רקע משפיעות על המשקל הרבה לפני שהן מאובחנות - לדוגמא אפקט כזה נצפה בפרקינסון שנים לפני סימנים אחרים.

אני שמח לראות שהמחקר אליו קישרת לא מוצא קשר ברור בין גיל ל BMI אידיאלי, ובהתאם למה שכתבתי למעלה על ההטיות במחקרים אני אמשיך להתעלם מהלצות הכללית ואמחק כל הדרך אל המשקל, לפחות עד שבדיקת צפיפות עצם תרמוז לכיוון אחר.

למעלה