מדרגות

עירית32

New member
מדרגות

בהתייחס ל-
3.39 (א) במהלך מדרגות אחד לא יפחת מספר המדרגות מ-3 ולא יעלה על 16; ואולם בדירה בקומת קרקע ובתוך דירה, מותר שמספר המדרגות במהלך מדרגות אחד, יפחת מ-3.
מתוך - תקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות) - תוספת שניה - אמצעי יציאה מבנין - מדרגות - רום, שלח, מספר מדרגות במהלך - מצאתי ברשת...

בבית פרטי - מותר לפצל פודסט - שתהיה בו מדרגה אחת?
האם כדאי או להמנע משיקולי בטיחות?
האלטרנטיבה לא אטרקטיבית במיוחד (מדרגה שפולשת לתוך המסדרון, ביקשנו לפחות לתחום אותה בקיר כדי שלא ניפול עליה-בנייה עם קבלן)

עירית32

New member
מצרפת תמונה

גלמיש1

New member
מותר לפצל פודסט, אבל זה לא נוח.

כי זה מבלבל את כל הזרימה של מהלך הרגליים.
אין אפשרות להוסיף מדרגה למעלה? אם תעלי תכנית קומה שניה אולי נוכל להבין...
&nbsp
קודם כל הייתי מקטינה את רוחב המדרגות המוגזם למקסימום 100. זה יפנה מקום או לחדר הסמוך, או אם את מחליטה לפצל את הפודסט, זה יתן 'עובי' לשני הפלחים של הפודסט.
&nbsp
בנוסף - אפשר להזיז 'אחורה' את האסלה שהקיר האחורי שלה ישב מתחת למדרגה מספר 12 או אפילו 11, שכן אז האסלה נמצאת מתחת לאיזור הנמוך, אבל העמידה ליד האסלה הנה כבר באיזור גבוה. תעשי חתך במדרגות ותבדקי בדיוק. זה יפנה יותר מרחב לשרותים ולהתקנת כיור נאה.

עירית32

New member
תודה

הוספת מדרגה למעלה לא תפתור את עניין גובה ראש בשירותים..

בתכנית השינויים שנעשתה ע"י מעצבת, אכן היה פיצול של הפודסט, ועכשיו הקבלן נתן לנו את תוכניות העבודה וראינו שהוא ביטל אותו והוסיף מדרגה במהלך ראשון. משיחתנו עימו טען שלא תקני, קיבלנו את זה וביקשנו את הקיר (המשך קיר השירותים) שיתחום את המדרגה (מה דעתך על הפתרון הזה?). שבוע אחרי השיחה איתו החלטתי לבדוק את הנושא...
מאחר והקבלן מתחיל כבר בבניה אני לא אשנה עכשיו רוחב מדרגות - יחזיר אותנו קצת יותר מידי לשלב שרטוטים. זה יהיה נורא לפצל פודסט במידות הקיימות?

לגבי הרחקת האסלה - האם הגובה מספיק גם כשקמים מישיבה עליה?

רשר

Well-known member
מנהל
בקשי שיכינו חתך של השרותים ותראי שזה בסדר

מנסיון חדר שרותים הכולל כיור זעיר ואסלה נכנס היטב באורך 165 ס"מ ואם מאחורי האסלה השיפוע מתחיל בגובה 130 ס"מ לא תהיה כל בעיה לאדם בגובה עד 210 ס"מ,
אצלך מדובר במדרגה מס' "13" ואם גובה מדרגה 15 ס"מ וגובה הבטון 30 ס"מ התחלת השיפוע למטה תהיה בגובה 160 ס"מ כך שאין כל בעיה עם השיפוע הנ"ל

גלמיש1

New member
נדמה לי שגובה המדרגה אצלה 17 סמ. ככה שהשיפוע תלול יותר.

עירית - את צריכה גובה ראש (2 מ.) במקום בו עומדים, זה רק בקצה המושב. אף אחד לא עומד בתוך האסלה, וההתרוממות היא קדימה. כלומר - אם נסתכל על גובה הפודסט המצויין הוא 170 (מדרגה מספר 10) זה אומר שהמדרגה הבאה תהיה בגובה 187 לערך, וזה אומר שהגובה מתחתיה יהיה לפחות 160. כלומר אם את מצמידה את קיר גב האסלה אחורה למדרגה שאחרי הפודסט הרי שמעל הניאגרה יש גובה 160 ואילו צמוד אליה מלפנים יהיו 200 סמ. ויותר.
&nbsp

כדאי להמנע

(תשובה מנקודת מבט אישית)
כן, זה חוקי לפי הספר, אבל יש אנשים, בעיקר כל מי שיש לו משקפי מולטיפוקל (כולל אותי), שבשבילם דבר כזה הוא מכשול. אנחנו לא רואים ירידה של מדרגה יחידה.
&nbsp
ואז, אם את מזמינה אותי לקפה, ואני הולכת למרפסת ובדרך צריכה לרדת מדרגה, אני לא אראה אותה, ואמעד...
&nbsp
ואם את מזמינה את חמותי, שבשבילה כל מדרגה היא פרוייקט, היא בכלל תוותר על הירידה ותשאר תקועה למעלה...
&nbsp
אז זה לגמרי לא מומלץ, בלשון המעטה.
לא בבית, ולא מחוץ לבית. (בשטחים ציבורים זה לא תקני בכלל)
אני כמתכננת נוף עושה ככל שביכולתי למנוע מצב שבו יש פחות מ3 מדרגות בשבילי חוץ. ב99% מהמקרים אפשר לפתור הפרשי גבהים בצורה טובה ותקנית.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

בינא

Member
מותר לפצל פודסט ואין בעיה גם לפצל ל-3

אם דירה מקבלן, פיצול ל-2 יעלה לכם פחות בהרבה מפיצול ל-3 בגלל שמדרגות משולשות יקרות יותר לבצוע.

למעלה