מד אור

itzikzo2015

New member
שאלה בנושא מד אור בתקופת צילום בסרט היו משתמשים במד אור האם היום בעידן בדיגיטלי המד אור שימושי?

dudi4321

Member
בהחלט!
אם אתה רוצה שהתהליך יהיה ידני ובשליטתך.
ראיתי במקרה' מדריך צילום מראה איך מכוונים בתנאי שטח את מד האור, מכוונים לגב היד. אבל שניה אחר כך נזף בי "שאני שומע מה שאמר", כי לא היתי בקבוצה הזו אלא כמזדמן. :)
במצלמה יש מד אור מאד אפקטיבי, מדוייק ושניתן לכוון לאיזורים בפריים. אפשר שיהיה במרכז או בכל השטח הנראה - כל הפריים. בעיקרון יש סקלה בעינית וניתן לכוון את הפרמטרים (ISO, מהירות תריס וצמצם) לאיזון או בכוונה להפר את האיזון. אפשר גם לכוון אוטומטית (מה שאני עושה כמעט תמיד) וגם להוסיף חלקי סטופ לפרמטרים הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:
@dudi4321 למה לא להשתמש במד האור המובנה במצלמה, מה גם שהיום (לפחות במצלמות שאני מכיר) אפשר לכוון לפי אזור/נקודה שבה רוצים למדוד את האור ובמיוחד במצלמות עם EVF ששם אתה רואה בדיוק את התוצאה הסופית (בהנחה שמצלמים ב JPG, כי ב RAW ממילא יש יותר מרווח עריכה)?

dudi4321

Member
@dudi4321 למה לא להשתמש במד האור המובנה במצלמה, מה גם שהיום (לפחות במצלמות שאני מכיר) אפשר לכוון לפי אזור/נקודה שבה רוצים למדוד את האור ובמיוחד במצלמות עם EVF ששם אתה רואה בדיוק את התוצאה הסופית (בהנחה שמצלמים ב JPG, כי ב RAW ממילא יש יותר מרווח עריכה)?
לא הבנת או שהסברתי באופן
קלוקל. בהחלט כן להשתמש במד האור שבמצלמה. הוא מאד מאד חשוב.

למעלה