מהו הפתרון הבטוח ביותר לדירה רעועה?

ירון61

New member
שלום,
אני גר בקומה הראשונה בבניין מאוד ישן בן 3 קומות.
הדירה מתחתיי בקומת הקרקע נטושה ורעועה (כבר עשרות שנים) בגודל 100 מטר כשבתוכה התיקרות והיסודות הם ברזלים גלויים וחלודים ומכופפים ורעועים והקורות רעועות ואכולות מחלודה. הבניין מיועד להריסה בשנים הקרובות ולכן הדירה לא מיועדת לאיכלוס.
בנוסף, אצלי בדירה מעליה יש שקיעות ריצפה בכל החדרים ומרצפות זזות עקב כך!

שאלותיי הן:
1. האם כלוב\ארגז תמיכה לאורך כל הדירה הנטושה למטה זה הפתרון הבטוח ביותר או שיש פתרון בטוח יותר?
2. מה העלות המשוערת לכך?
3. כמה זמן משוער התיקון ייקח?
4. האם מבחינה בטיחותית צריך לשפץ גם אצלי בדירה או שהטיפול כולו מבחינה בטיחותית (לא קוסמטית) הוא רק בדירה למטה?

אשמח לתשובות משוערות, בברכה.

רשר

Well-known member
מנהל
שלום,
אני גר בקומה הראשונה בבניין מאוד ישן בן 3 קומות.
הדירה מתחתיי בקומת הקרקע נטושה ורעועה (כבר עשרות שנים) בגודל 100 מטר כשבתוכה התיקרות והיסודות הם ברזלים גלויים וחלודים ומכופפים ורעועים והקורות רעועות ואכולות מחלודה. הבניין מיועד להריסה בשנים הקרובות ולכן הדירה לא מיועדת לאיכלוס.
בנוסף, אצלי בדירה מעליה יש שקיעות ריצפה בכל החדרים ומרצפות זזות עקב כך!

שאלותיי הן:
1. האם כלוב\ארגז תמיכה לאורך כל הדירה הנטושה למטה זה הפתרון הבטוח ביותר או שיש פתרון בטוח יותר?
2. מה העלות המשוערת לכך?
3. כמה זמן משוער התיקון ייקח?
4. האם מבחינה בטיחותית צריך לשפץ גם אצלי בדירה או שהטיפול כולו מבחינה בטיחותית (לא קוסמטית) הוא רק בדירה למטה?

אשמח לתשובות משוערות, בברכה.
אחרי ביקור מהנדס תוכל לקבל המלצות אם צריך לביצוע,

רשר

Well-known member
מנהל
תודה, האם תוכל קצת לענות לי תשובות משוערות על השאלות שלי? כדי שאקבל מושג לפני שאפנה למהנדס. תודה
בעצם לא כי לא יודע מה המצב במקום, אבל אתן דוגמה
ניתן להעמיד עמודים מתחת לרצפה שלך שיתמכו בקורות שיתמכו בתקרה (רצפתך)
הבעיות הן להבין:
אולי בכלל לא צריך לתמוך אלא רק לתקן את התקרה?
כמה זמן המבנה צריך עוד לעמוד בתנאי בטיחות?
כמה עמודים?
איזה סוג עמודים?
איפה להעמיד אותם?
היכן להניח את הקורות בין העמודים?
עמוד צריך לעמוד על הרצפה למטה - מה חוזקה?
אולי גם למטה צריך לחזק?

במבנה שהיה חשוד העמידו חביות ולאחר מדידת שקיעת הרצפה הן מלאו במים תוך כדי בדיקת שקיעה עד שהמהנדס החליט שהשקיעה לא משמעותית והתקרה למטה קיבלה טיפול קוסמטי וממשיכה עמוד בבטחה כ 100 שנה היום,

ירון61

New member
תודה על התשובה, האם יש מהנדס שאתה יכול להפנות אותי אליו בנושא? אני נמצא במרכז הארץ. תודה רבה.

נערך לאחרונה ב:

רשר

Well-known member
מנהל
מצטער אך כבר לא עוסק בתחום ואין לי למי להפנות

למעלה