מהו שלום?

Ergil

New member
מהו שלום?

כשכל השמאלנים ושמאלני מדברים בפורום על ויתורים כדי להגיע לשלום, למה הם מתכוונים במילה "שלום"?

תאמינו לי

מזרח ירושלים זה כל הבעיה והם מתעקשים על זה אני לא מבין , איזה יהודי נכנס לשם בכלל ? למה צריכים את מזרח ירושלים ? ואני לא מבין , ירושלים זו עיר , ועיר תמיד גודלת אז אם מוסיפים לעיר עוד כמה קילומטרים מצד ומפנים את הצד השני מה זה משנה ??????. תנו להם את החלק הזה כבר לטובת כולם אני יכול לקרוא לשכונה שלי גם ירושלים מה זה משנה ? אוףףףףף , רק אם הייתי נולד במקום אחר ולא צריך את הכאב ראש הזה יא אללה איתכם, יא אללה איתי גם

קצת עובדות שאתה לא יודע

1. יש הרבה יהודים שגרים במזרח ירושלים. שמעת פעם על הרובע היהודי במקרה? אם לא, כדאי שתפתח ספרים ותקרא. 2. אני אישית הייתי שם בסוכות, היו אלפי יהודים, הרובע המוסלמי היה מפוצץ ביהודים, אבל הם לא קנו מהערבים, והערבים אכלו את הלב וקיללו בשקט את ערפאת על שהרס להם את הפרנסה. 3. ירושלים היא ליהודים מה שמכה בשביל המוסלמים והוותיקן בשביל הנוצרים. היית מסכים שישראל תקבל את אבן הכעבה ותעשה ממנה בית כנסת ענק? נראה לי שלא, אבל גם אם כן, זה לא ישכנע אותי למכור את אמא שלי בשביל פיסת נייר שמנהיג ערבי שקרן כמו ערפאת חתום עליה.

אביסון

New member
כואב הלב

בהנחה שאתה בחור יהודי מישראל, אז באמת באמת כואב לשמוע איך אתה כותב. בוא תשמע, ידידי את תשובתו של שמעון החשמונאי בן מתיתיהו לאיומי אנטיוכוס: "לא ארץ מכריה לקחנו, ולא ברכוש נוכרים משלנו (=מלשון למשול),כי אם נחלת אבותינו, אשר בידי אויבינו... נכבשה, ואנחנו השיבונו את נחלת אבותינו." דוקטור, אני רחוק מאוד מאוד מלהיות דתי או איזה פנאט מתנחל על גדעה בשומרון. אני פשוט קיבלתי חינוך מסויים, שאותו לצערי לא קיבלו רבים מבני דורנו, אבל הוא כ"כ פשוט, והוא היה כ"כ מובן מאליו למאות דורות של יהודים בכל חור בעולם: פשוט מאוד, כמו שלבלגים יש ארץ כי אבותיהם הבלגים ראו בה נחלתם, והקימו את בירתם, וכמו שהדבר כך לגבי שאר אומות העולם, ואף אנגלי לא ייותר לעולם על מילימטר מלונדון, ואף נורווגי לא יוותר לעולם על מילימטר אחד מהפיורדים ועל מילימטר אחד מאוסלו - כך יש לעם היהודי, שיש לו מסורת מפוארת, אבל כיום בניו של העם הזה מתכחשים לכל דבר שאך לפני 50 שניה היה קדוש בפני כל יהודי, ולו החילוני ביותר: ארץ-ישראל, ירושלים, יהודה ושומרון. רק לפני 50 שנה הלכו עולי הגרדום אל מותם ביודעין, וזאת כשהם מאושרים לדעת שבמותם הם מאפשרים לעם שלהם לחזור שוב אחרי 2000 שנה לירושלים, והנה הדור של היום (ואני חלק ממנו, אתמול הייתי באומן 17), בכלל לא מבין על מה הביג דיל, כי אפשר לעשות מסחרה על שטחי מולדת - קחו את ירושלים, את השומרון ואת יהודה, ותביאו לי איזו הבטחה על שלום שלא יחזיק יותר מדקה. אז אם ככה אתה מתייחס לירושלים ("איזה יהודי נכנס לשם בכלל....למה צריכים את מזרח ירושלים...מה הבעייה לפנות את הצד השני...), אז בוא אני אציע לך הצעה אחרת: אם אתה כ"כ רוצה שלום ומוכן לשלם מחיר כבד אז בוא נחתוך את הבית שלך לשניים, וחציו יועבר לידי הערבים. שטחים תמורת שלום. פתאום זה נשמע לא ממש טוב, מה?

אתה יודע מה ?

כנראה שאני יותר מדיי תמים בשביל לחיות בעולם הזה אם חצי מהבית שלי היה עוזר באמת אני מוכן עכשיו לפנות את כל כולו וללכת לישון עם אוהל על החוף בשביל לראות את השלום אני מצטער אם מה שכתבתי על מזרח ירושלים היה מעליב , לא התוכוונתי לכך אבל אתם צריכים להבין שהיהדות וגם הנצרות וגם האיסלם התמקדו באיזור שלנו , מה לעשות , ככה אלוהים רצה שזה יהיה היהודים לא נולדו כאן או היהדות , יהודים באו ממצרים וארץ ישראל כמו שאתם יודעים היא חצי מהמזרח התיכון מגיעה על לאירן אולי , ואם אתם רוצים לקיים ולשמור על מה שהובטח לכם אז למה שלא תכבשו גם את ירדן וסוריה ועירק וכל השאר ? כל אלה ביחד הם ארץ ישראל , טוב , ויכוח מיותר הקטע הזה

למעלה