מהירות מופרזת

גאאלה

New member
מהירות מופרזת

במסגרת לימודי אזרחות בכתה י"א, נדרשנו למצוא בעיה אזרחית הקשורה לתאונות דרכים. אני וחברי, החלטנו לעסוק בנושא המהירות המופרזת, שכיום היא הגורם העיקרי לתאונות הדרכים. כחלק ממטלת הביצוע, הקמנו עצומה הקוראת לכולם לקחת אחריות ולנהוג לפי תקנות המהירות אשמח אם תחתמו זה ממש יעזור\ ויש שם גם יותר פירוט. http://www.atzuma.co.il/mehirut/ תודה מראש, גל.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מהירות מופרזת היא הגורם העיקרי לתאונות דרכים?

את בטוחה? מצורף קישור, אמנם ישן במקצת אבל מאז לא השתנה הרבה. דעה אישית - מרבית התאונות נגרמות כתוצאה מהיסח הדעת של נהגים, גם אם תעברי על המאמר המצורף תביני שמרבית הגורמים המצויינים בו באים מחוסר תשומת לב מספקת לנעשה בכביש

גאאלה

New member
לא יודעת

מנתונים אחרים שאני ראיתי זה היה שונה ... אני לא יודעת מה יותר עדכני

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אפשר הפניה לנתונים?

מתוך עיסוק של שנים לא מעטות בתאונות והתנהגות כביש אני יכול לומר לך בבטחה שרק אחוז זעום מהתאונות נגרם בשל מהירות, וגם זה בד"כ לא בגלל מהירות מעל המותר בחוק אלא בגלל מהירות שלא בהתאם לתנאי הדרך. מה שכן - כשתאונה נגרמת תוצאותיה יותר הרסניות כשהמהירות גדולה (ניוטון כבר אמרנו?)

טעות בידייך..

מהירות מופרזת גורמת רק ל 2% ממספר התאונות הקטלניות.. זה שהמשטרה נטפלת בעיקר לזה (כ-35% מתפוקת הדוחו"ת) זה כי הכי קל להעמיד שוטר שהועף מהבית ספר בכיתה י"א בגלל בעיות קשב ואפילו בגרות מלאה לא בטוח שיש לו,ביחד עם מתנדבת או שח"מיסטית בגיל הטיפש עשרה שמתלהבת מהצ'קלאקה והסירנה עם ממל"ז (מגלה מהירות לייזר) בירידה למחלף עם 3 נתיבים ב-2 בלילה כשאפילו השועלים ישנים, ולתפור קנסות לנהגים.. הכי ריווחי,הכי קל... בואו נראה אותם חכמים עומדים בצומת סוקולוב-חובבי ציון בחולון ועוצרים נהגים שעושים פרסה במקום אסור (ויש שם כל יום בממוצע 45 כאלה) או נהגים חונים באמצע הכביש רק כדי להביא שתיה מהקיוסק תוך סיכון הולכי הרגל שמוסתרים על ידי הרכב.. כשתגדלי תביני!!

למעלה