מה אתם אומרים?

nrmlsr

New member
תשובה

שלום Gyongyos , אלוהים איננו זכר אך גם איננו נקבה אך נהוג לפנות אליו בלשון זכר בכתבי הקודש. אלוהים הוא לא משהו אנושי שניתן לתאר כפי שאנשי הכנסייה בסקוטלנד תיארו אותו. אלוהים הוא אחד אך איננו יחיד. אלוהים מורכב משלושה מהויות: האב,הבן ורוח הקודש. בתנ"ך רוח הקודש מכונה בשם רוח אלוהים ובתנ"ך הפנייה היא בלשון נקבה אך בהקשרים אחרים למשל בביטוי המנחם רוח הקודש או הפרקליט רוח הקודש על פי הברית החדשה אז הפנייה היא בלשון זכר. קשה מאוד לתאר את אלוהים כזכר או נקבה משום שיש לו ריבוי ישויות המרכיבות אלוהות אחת ויש ישויות שניתן לפנות אליהם באופן קבוע בלשון זכר: האב והבן ויש מקרים שבהם הישות השלישית הנקראת רוח הקודש ניתן לפנות לישות זאת בלשון נקבה לפעמיים אך תלוי באיזה הקשר. לכן זאת בעיה לתאר את אלוהים כזכר או נקבה כאשר האחדות שלו היא מורכבת ולא מובנת עבור אותם אנשים. לא כל מי שטוען שהוא נציגו של אלוהים באמת הוא כזה. אנשי אותה כנסייה הסתמכו על ההגיון שלהם ולא על דבר אלוהים(התנ"ך והברית החדשה) ולכן אמרו את אותם דברים ובחרו להתייחס לאלוהים בלשון נקבה. למען האמת זאת בעיה להתייחס אליו בלשון זכר כי קיימות בו ישויות שמצד אחד ניתן להתייחס אליהם בלשון זכר והישות השלישית המאחדת אותם לעיתים ניתן לפנות אליה בלשון נקבה אך יש מקרים בהם פונים אל הישות הזאת בלשון זכר בהקשר אחר של הדברים. באנגלית אין זכר ונקבה מלבד במילים He או She שרק הם מבדילים בין זכר ונקבה אבל שאר המילים כמו: they,you,we ו-are אין בהם זכר ונקבה לכן באנגלית במילים אלו אין זכר ונקבה. הניסיון לתאר את אלוהים כולו(האב,הבן ורוח הקודש) ככוח נשי הוא פרדוקס וסתירה. שהרי אם אלוהים מורכב משלושה ישויות לא ניתן לתאר אותו כנקבה אלא כזכר כאשר פונים בתפילה לאב ולבן ובמקרים מסויימים גם לרוח הקודש אך כשמדובר בהקשר אחר ניתן לפנות לרוח הקודש בלשון נקבה אך האמירה שאלוהים הוא אישה או נקבה זוהי גישה לא נכונה משום שהאחדות האלוהית המרכיבה את אלוהים היא אחדות שהיא מעל הבנתם של אנשי אותה כנסייה ולכן יש להמנע מלפנות לאלוהים בלשון נקבה במטרה לומר שאלוהים זה היא ולא הוא. אם אלוהים היה ישות אחת והוויה אחת ללא האחדות המורכבת הזאת אז היה מקום לפרשנויות מסוג זה אך מאחר ואלוהים מורכב יותר ממה שאותם אנשי כנסייה חשבו לעצמם לא ניתן לקבל את ההגדרה שלהם כאמינה. האב והבן אינם נקבה אלא זכר בפנייה הלשונית אליהם ורוח הקודש בפנייה יכול\ה להיות גם זכר וגם נקבה. לכן אי אפשר לקבוע שאלוהים הוא רק זכר או רק נקבה כאשר האחדות שלו מורכבת מעל ההבנה של אותם אנשי כנסייה. אגב לא כל כנסייה שטוענת שהיא מאת האלוהים באמת היא כזאת. יש כל מיני כנסיות שדווקא פועלות בניגוד לכתבי הקודש ולא מאת רוח המשיח הם אלא מאת רוח צורר המשיח(האנטיכריסט) הם. לכן לא כל האומר שישוע הוא אדון באמת הוא מאת האלוהים אלא מי שמאמין בישוע באמת כאדון וחי על פי רצון ישוע ומי שמקיים את דברי ישוע ושומר על תורתו ומצוותיו אשר ציווה. יש הרבה כאלו בעולם שהם ככל הנראה נוצרים מלידה(שהוטבלו בלידה אך הם אינם משיחיים) והם טוענים שמאת האלוהים הם כאשר הם לא באמת חיים על פי דבר אלוהים אך מתנהגים כיאילו הם מאת האלוהים. גם לא כל מי שמוטבל מאת האלוהים הוא אלא מי שמוטבל מתוך אמונה טהורה ובאמת בוחר לחיות על פי דבר המשיח. אם אלוהים היה נקבה לפי דבריהם אז המושיע לא היה מושיע אלא היה הופך לאלוהים שלבש דמות אישה ולא דמות אדם(גבר) לכן האמירה שלהם לא כזאת אמינה. האמירה שנכתבה באחת התגובות האומרת שאלוהים פועל באנרגיה זכרית ונשית בו זמנית היא בערך יותר אמינה מאשר דברי הכתבה.

nrmlsr

New member
תשובה

גם כאשר כולנו כועסים זה לא מצדיק את החטאים שאנו עלולים לעשות בעקבות הכעס. אותו כהן דת שאמור להוות דוגמא לאהבה ולכבוד מייצג את ההיפך ומתנהג כמו אותם אנשים בארץ ששרפו את ספרי הברית החדשה ואף אחד לא מחה על כך ביום בו זה קרה. אם כהן הדת ההוא רצה להוכיח שהאיסלם הוא שקר הוא לא היה שורף ספרי קוראן אלא בא ומוכיח מתוך כתבי הקודש שהדרך של דת האיסלם ובכלל של ספרי האיסלם לא נכונה בצורה של ויכוח הוגן ומכובד מול המוסלמים ולא בדרך בה בחר לבטא את דעתו.

אמן.../images/Emo201.gif

נראה שהוא בסוף חזר בו מהרעיון המטורף הזה. הנרי קסינג'ר אמר בעבר, שמי ששורף ספרים סופו שישרוף אנשים. אני ממש לא מבין את המחשבה ההבלית שהובילה את כהן הדת הזה, לרצות לעשות מעשה רע. כמה שאני לא מסכים עם האיסלם, ולטעמי היה עדיף אילולא הספר הזה לא היה קיים, אך לעשות מעשה כזה(גם אם לא נעשה, אלה היה רק בגדר רעיון)- זוהי פרובוקציה אומללה.

אני חושב שאלוקים הוא זכר../images/Emo13.gif

בס"ד א בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ.(בראשית,פרק א',פסוק א') וַיִּתְעַצֵּב, אֶל-לִבּוֹ.(בראשית,פרק ו',פסוק ו'). אך בל נשכח שנכתב בבראשית,פרק א',פסוק כ"ז:זָכָר וּנְקֵבָה, בָּרָא אֹתָם.

magy

New member
אלוהים זכר

וגם אני זכרתי, כי איך אפשר לשכוח? ובירכתי אותך פה בפורום , בן יקר שלי........ ליום הולדתך ה- 40 אבל מחקו אותי..... לא נורא...... איחלתי לך בריאות ואושר........ וכיף מהחיים.........

magy

New member
אני האמא של האחדות

לחם אחדות.... לחם טוב......
גם הבן שלי.... כמו לחם טוב. אחד מ- ל"ו צדיקים בדורו.. לא בצחוק.....

וואו אמא,את בטוחה שאחד מל"ו הצדיקים?../images/Emo250.gif

בס"ד למרות שאוזניי זוכות לשמוע דברים מהסוג הזה,גם לי מן הסתם תמיד יש מה לשפר ולהשתדל. אני לא שוכח מה נאמר לנו בספר משלי,פרק כ"ז,פסוק ב':יְהַלֶּלְךָ זָר וְלֹא-פִיךָ. אבל יש אף החמירים שיאמרו:אין אומרים שבחו של אדם בפניו,אלא מקצת(תלמוד בבלי,מסכת עירובין).

תודה לך אח המוצדק בדם ישוע המשיח,ותתחדש על...

בס"ד הכינוי. אני נושא תפילה שתשכון אהבה ואחדות בעולם. יש לך אבירם משימה כבדת משקל,ואני מקווה שתדע להביא את ישוע ללבבות שהדרך אל האב תהיה יותר נהירה וברורה,ומי ייתן וכל חטאינו ילבינו כשלג-אמן!

אמן.

ישוע הלבין את כל חטאינו וטיהר אותנו, הוא הסיר את החטא שהפריד אותנו מאלוהים, בכדי שנוכל להתחבר איתו על בסיס אמונה.

למעלה