מה אתם חושבים על הקבוצה של "עולים לברלין"?

מה אתם חושבים על הקבוצה של "עולים לברלין"?

עכשיו מדברים עליה ברחבי כל הרשתעל גולש אנונימי שפתח קבוצת פייסבוק וקורא לכולם לעלות לברליןהוא גם גר שם.מה דעתכם?האם מחיר הדיור היחסית זול שם יכול להחליף שייכות לעם שלנו? לביטוי היהדות הפומבי?היה באחת הכתבות שגבר דתי שגר בברלין במקום כיפה שם כובע...האחרת הסתירה את תליון מגן דווד שלה..

סתם פופוליזם זול..

אפילו מבחינת מוצרי המזון הוא בחר מוצרים לא בריאים ברובם בקבלה. הייתי רוצה לראות השוואה של מחירי פירות וירקות באותה האיכות שקיימת בארץ.
נכון שיש דברים יקרים פה לא בצדק, הפתרון לא לקנות אותם! ואם מוכרחים להפחית בביקוש.
בנוסף ביבשת בעלת מאות מיליוני תושבים יש שוק הענק בו יש יתרונות במחיר לגודל בניגוד לישראל.

אני לא הייתי גרה במדינה שבה התחילה השואה,
לא יודעת זה פשוט מזעזע בעיניי... שאנשים שכחו את ההיסטוריה...

גם לו זה היה קורה בקנדה (למשל) לא הייתי רואה סיבה לעבור.

ואם מחר ברלין תתייקר, אז יעזבו גם אותה?
ועוד בגלל דברים לא בריאים כמו מילקי, חוץ מזה החלב מסובסד שם, אז מישהו משלם על זה במיסים.
&nbsp
נ.ב.
יש שמכחישים זאת אבל אפילו בארץ יש כמה דברים זולים במיוחד.

costaet

New member
הבעיה היא

שההכנסה הפנוי אחרי מיסים בברלין יותר גבוה מבתל אביב. אז גם אם אתה משלם במיסים, אתה עדיין משלם פחות.
&nbsp
כתבתי תגובה אבל הכל נמחק, הנה תקציר.
באתר שמשווה עלויות מחייה, בהשוואה בין תל אביב לברלין, תל אביב יותר יקרה בכל קטגוריה בהבדלים של בין 10-50%.
בעוד שההכנסה הפנויה בתל אביב נמוכה בכ200 יורו בחודש. משמע, אתה מרוויח פחות ומשלם הרבה יותר.
כן, לא חייבים לגור בתל אביב, אבל למרות שברלין עיר יחסית זולה, יש עוד יותר זולות. ואני בספק שאם נשווה את באר שבע מול ברלין התמונה תהיה שונה.
&nbsp
אז פופוליזם זול, זה לא. זה המצב הקיים.
&nbsp
נכון גם בארץ יש מוצרים שמחירם זול יחסית, אבל איך שלא תסתכל על זה, החשבונית בסופר, בברלין תראה מספר נמוך יותר.
אומנם אני לא גר בברלין, אלא באיזור מאוד יקר בארה"ב, ונכון שפירות וירקות יחסית יקרים פה, אבל כנראה שלא בכל כך הרבה כמו שחושבים, הבשר פה פי המון יותר טוב וזול, כך גם כמעט כל דבר אחר בסופר, אני לא מתכוון לעשות השוואה של מוצר אחד, או 5, או 20, אני רק יודע שכאן נשאר לי הרבה כסף פנוי כל חודש, כאן, אני חוסך כל חודש יותר ממה שהייתי מרוויח בישראל בחודש נטו, למרות שבישראל גרתי בבית הורי וכאן כמובן שלא. למרות שהמעבר שלי לארה"ב הסתכם בעלות 6 ספרתית, בגיל 26, שזה משהו שלרוב בני ישראל בגיל הזה כנראה אין בבנק, בגיל 28 קניתי בית גדול בארה"ב, שכמובן לא הייתי קונה בישראל גם אם הייתי חוסך את עלויות המעבר הגבוהות. גם הבחור מ"עולים לברלין", בן 25, בארץ כנראה שהיה גר עם ההורים או בחור מושכר, שם? קנה דירה בגיל 25.
&nbsp
אז כמו שאמרתי, זה לא פופוליזם, זאת האמת, זה המצב. אבל, האם בשביל זה לעזוב מדינה שבא נמצאת המשפחתך וחבריך אם הדבר היחיד שמרפיע לך זה יוקר המחיה שתכלס אפשר לסבול אותו? לפי דעתי לא, עלות מחייה זאת צריכה להיות סיבה משנית לפי דעתי.
&nbsp

kobica1

New member
הקבלה וההשלמה (אפילו אם היא חלקית)

היא לדעתי הסיבה שהמצב בישראל לא ישתנה לעולם.
מה זאת אומרת "הפתרון לא לקנות אותם"? אתה מבין שישראל יקרה בסל המזון בצורה חסרת פרופוציות? שההכנסה הפנויה קטנה יותר?
לדעתי, בגלל שישנם ככ הרבה אנשים שרואים ברמת מחייה משהו מישני, ושמים דברים אחרים בראש, בגלל זה ראשי המדינה ובעלי ההון לא ינקפו אצבע כדי להקל עליכם. כי אתם תישארו בישראל בכל מקרה. לפחות רובכם. אם הייתם באמת מאיימים עליהם שהם ישארו רק עם ה"בררה", ואם תעזבו, אולי רק אז יפול להם האסימון. בינתיים, הם יחגגו לכם על הת*ת.
אז מה? להישאר בישראל ולעשות שינוי ? אתם באמת ובתמים חושבים שיהיה איזה שהוא שינוי ? באיזו שנה? באיזו שנת בחירות? אני כבר לא מאמין שזה יקרה. שוב, למה להם להתאמץ? הרי ישארו בישראל מספיק אנשים שמחוברים אליה בטבור כדי לפרנס את אותם בעלי ההון.

costaet

New member
והשינוי כנראה באמת לא יבוא כי

כל נסיון לשינוי משוייך לשמאל וישר עושים לזה דהליגיטימציה.

למעלה