מה דעתכם על האמירה של התלמידה?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

אירוע חריג בתיכון בב"ש: תלמידה טענה שחיילי צה"ל רוצחים​

אירוע חריג התרחש הבוקר (חמישי) בתיכון זילברמן בבאר שבע, כאשר תלמידה משכבה ז' צעקה "Free Palestine, חיילי צה"ל רוצחים". בעקבות הדברים נערים ונערות התגודדו, צעקו וזעמו על האמירה הקשה הנאמרת בזמן מלחמה.

פולגאר

Well-known member

אירוע חריג התרחש הבוקר (חמישי) בתיכון זילברמן בבאר שבע, כאשר תלמידה משכבה ז' צעקה "Free Palestine, חיילי צה"ל רוצחים". בעקבות הדברים נערים ונערות התגודדו, צעקו וזעמו על האמירה הקשה הנאמרת בזמן מלחמה.
חינוך רקוב מהבית :-[

Harrington

Well-known member
מנהל

אמירה לגיטימית לטעמי. ילדה ערביה. למה בדיוק מצפים ממנה? כמו שכתבתי בדיון אחר כאן לפני זמן לא רב, אפשר לעצום את העיניים חזק חזק ולשחק בנדמה לי, אבל לטוב ולמוטב, יש לערביי ישראל מורכבות זהותית מובנית בחיים שלהם. ברור לגמרי שמלחמה במתכונת שראינו בדרום תהיה חלק מזה. לא יכול כמעט להיות אחרת. ולא, זה לא אומר כמובן שאני לא מכיר בצדקת דרכינו וכו'. אבל לעשות כאילו אין מורכבות לילדה ערביה שכנראה נחשפת בבית לתמונות מרצועת עזה שרובנו לא צופים בהם בכלל?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אמירה לגיטימית לטעמי. ילדה ערביה. למה בדיוק מצפים ממנה? כמו שכתבתי בדיון אחר כאן לפני זמן לא רב, אפשר לעצום את העיניים חזק חזק ולשחק בנדמה לי, אבל לטוב ולמוטב, יש לערביי ישראל מורכבות זהותית מובנית בחיים שלהם. ברור לגמרי שמלחמה במתכונת שראינו בדרום תהיה חלק מזה. לא יכול כמעט להיות אחרת. ולא, זה לא אומר כמובן שאני לא מכיר בצדקת דרכינו וכו'. אבל לעשות כאילו אין מורכבות לילדה ערביה שכנראה נחשפת בבית לתמונות מרצועת עזה שרובנו לא צופים בהם בכלל?
היכן ההסברה של משרד החינוך ?

Harrington

Well-known member
מנהל
אני לא בטוח שהיא שייכת. עד כמה ההסברה של משרד החינוך נכנסת (או צריכה לדעתך) להיכנס לשכבת כיתה ז'? כמובן שמשרד החינוך צריך ללמד את עובדיו להיות רגישים להתנהגות התלמידים וחששותיהם בעקבות המלחמה. אבל להיכנס להסברה של ממש בגיל הזה? זה לא יותר משהו ששייך להורים? וגם אם הייתה הסברה. האם היא יכולה לסתור את ה"הסברה" שהילדה מקבלת בבית? האם ריאלי לחשוב או לדרוש כך?

פולגאר

Well-known member
משרד החינוך צריך להעיף אותה מביה"ס, רצתה לקבל חינוך טוב יותר ולכן הלכה ללמוד בבתי ספר שלנו ולא של מגזרה אולם אנו רואים ששילובה נכשל.
על כן, צריך להחזירה לבתי ספר של מגזרה, לא צריך להיות מקום בשבילה בבית הספר שלנו.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
משרד החינוך צריך להעיף אותה מביה"ס, רצתה לקבל חינוך טוב יותר ולכן הלכה ללמוד בבתי ספר שלנו ולא של מגזרה אולם אנו רואים ששילובה נכשל.
על כן, צריך להחזירה לבתי ספר של מגזרה, לא צריך להיות מקום בשבילה בבית הספר שלנו.
בבאר שבע ערבים לומדים עם ישראלים בבתי ספר ממלכתי, אולפי צריך להפוך את בתי הספר בבאר שבע לממלכתי דתי, שם לא רואים ערבים.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה רק כיתה ז'. אולי דווקא השילוב יוביל להבנה טובה יותר של הצד הישראלי-יהודי? אולי בסופו של המסלול (במערכת החינוך האינטגרלית) הילדה תדע להשיב ל'הסברה' שהיא מקבלת בביתה את התשובות שכל יהודי ישראלי היה נותן? מה נותן לנו להעביר אותה לבית ספר בו כולם חושבים כמותה?

פולגאר

Well-known member
זה רק כיתה ז'. אולי דווקא השילוב יוביל להבנה טובה יותר של הצד הישראלי-יהודי? אולי בסופו של המסלול (במערכת החינוך האינטגרלית) הילדה תדע להשיב ל'הסברה' שהיא מקבלת בביתה את התשובות שכל יהודי ישראלי היה נותן? מה נותן לנו להעביר אותה לבית ספר בו כולם חושבים כמותה?
תחושת ביטחון לתלמידי ביה"ס שלא לומדת עמם מחבלת פוטנציאלית.

Harrington

Well-known member
מנהל
תחושת ביטחון לתלמידי ביה"ס שלא לומדת עמם מחבלת פוטנציאלית.
אכן גם שיקול ולא חשבתי עליו כעת. אבל בכל זאת. בס"ה כיתה ז'. אם תועבר לבית ספר מגזרי בה כולם חושבים כמותה, הסיכוי שלה להפוך למחבל 'מן המנין' גדול פי כמה נראה לי, מאשר אם תמשיך ללמוד עם ילדי ישראל (היהודים), תלמד את הצד שלהם (קרי שלנו) באופן בלתי אמצעי וכו'.

משתפרת1

Well-known member
ההורים שלי ז"ל הלכו לבתי ספר בגלות. הגישה כולה היתה אנטישמית. מורים התנכלו להם, הלימודים הדגישו את הנצרות ולא התקרבו לנושאים יהודיים. הורי היו מספיק אינטליגנטים כדי לגבור על הנומרוס קלאוזוס שמנע מילדים יהודיים ללמוד אחרי כיתה ו' או ח', ושניהם הפכו להיות ציונים פעילים בתנועות ציוניות למרות החינוך החילוני המזרח אירופאי. היו צעירים יהודיים שהפכו קומוניסטים בהשראת החינוך הזה.
הילדה הערביה לומדת בבי"ס בין יהודים. משרד החינוך שלנו יכול ללמד אותה ביאליק וטשרניחובסקי ואפילו יונתן גפן, מהם ראש השנה ויום העצמאות, שואה וכו'. אולי חלק מהילדים הערבים יפנימו שזו מולדתנו ויסכינו עם קיומה. אחרים שמחוברים למורשת הערבית מוסלמית יחיו בשקט, ויהיו אלה שיתחברו חזק יותר לזהות המוסלמית שלהם.
אמירות כאלה אין להן מקום בבית ספר ישראלי. בגלל חוק חינוך חובה אי אפשר לסלק אותה לחלוטין ממערכת החינוך. אם ישעו אותה ואח"כ יעבירו לבי"ס במגזר שלה? יהיה נעים יותר בבית הספר בו היא לומדת היום. הילדה- רק תלך ותקצין. בביה"ס הזה כנראה תיתקל בעוינות, כך שגם כאן היא תלך ותקצין.
אין לי מושג איך לפתור מצבים כאלה. קטונתי.

משתפרת1

Well-known member

על פי הדיווחים בבאר שבע נט התלמידה הושעתה היום. לא היה כתוב לכמה זמן.

למעלה