מה דעתכם על הבחירות המתקרבות?

A s t i n u s

New member
מה דעתכם על הבחירות המתקרבות?

האם אתם רואים את עצמכם פעילים השנה בבחירות? למה? עבור מי? אשמח לשמוע מכם, תקופת הבחירות היא התקופה שבה כל העם נעשה מעורב בפוליטיקה ובחברה ואני אישית מרגישה מאוד מבולבלת לגבי מה אני רוצה לעשות ומה החשיבות של התקופה הזו בשבילי טלי

tali_le

New member
אני מתלבטת קשות

בנוגע להרבה דברים אבל אתחיל בוידוי מרגש - אני טלי, מנהלת הפורום, כותבת כאן בשני ניקים שונים - tali_le ו- A s t i n u s - אני אותו אדם ואין שום כוונה לנתחזות. ועכשיו לעניין: אני מתלבטת, האם להצביע בכלל - האם יש בי טיפת אמון במערכת הפוליטית הזאת? האם בעצם זה שאני מצביעה אני לא מביעה תמיכה בהמשך קיומה של המערכת הזאת? האם לקחת חלק בתוך המפלגה - עוד נותר לי קשר למפלגה שפעלתי בה הרבה שנים, מרצ - ואני לא יודעת אם אני צריכה, אם אני רוצה, אם זה ראוי לקחת חלק במאבק הפנימי שהוא תמיד מלוכלך, כוחני ועוסק בפוליטיקה לשם פוליטיקה וכמעט ולא לשם האידיאולוגיה האם להיות פעילה במהלך הבחירות? שמעתי לאחרונה על קמפיינים פוליטיים שכוונו לזמן הבחירות כדי להשפיע על פוליטיקאים (מתוך הבנה שזוהי תקופה נוחה להשפיע עליהם), האם לעשות את זה? לאיזו מטרה? המון שאלות ומעט מאוד תשובות לא ברור לי עוד כלום טלי

AnnabeI Lee

New member
../images/Emo13.gif ../images/Emo2.gif זו את??

הממ אני מבינה לליבך.. כאן (ארצות הברית) המצב הוא אפילו קשה יותר, כי יש רק שתי מפלגות גדולות שיש להן השפעה מסויימת על המערכת הפוליטית. אבל שתיהן קפיטליסטיות וללא שמץ של רגישות חברתית, אז הברירה האחרונה היא לא להצביע. מצד שני עדיף קרי על בוש, או פרץ על שרון... אז מה עושים? אין לי תשובה.. למזלי יש לי עוד שלוש שנים להחליט

tali_le

New member
את חולרה

את בכלל אזרחית ישראל ואת יכולה להצביע בשגרירות לגבי הבחירות הקרובות אז אל תתחמקי מהדיון הזה במעבר לדיון על ארה"ב... טלי

ilil4444

New member
אבל...

טלי, או כולן, אתן באמת חושבות לאזרחיות ישראל שלא גרות כאן יש זכות להצביע? אני לא מאמינה בזב שמישהו שלא נמצא איפה שאני יחליט מי יהיו הפוליטיקאים שבראש המדינה שאני גרה בה. גם ככה יש כאן מספיק אנשים במדינה שמחליטים בשבילי החלטות אז אנשים מחו"ל? כאשר ואם אני אעבור לחו"ל אין לי ספק שלא אצביע בבחירות למדינה...

tali_le

New member
אישית

אני בגדול לא מאמינה בכלל במדינות ולכן המערכת הדמוקרטית לא חשובה בעיניי ומכאן נובע שהיא מהווה כרגע בעיניי רק כלי לקדם את המטרות שלי כשהשאיפה האמיתית היא לפרק את מוסד המדינה ולהקים חברה חופשית יותר ומכאן נובע כמובן שלא משנה לי מי יצביע... אבל אם אני מנסה לחשוב בראש של המערכת הדמוקרטית אז זה תלוי מה המצב, האם האדם המדובר נמצא בחול לתקופת זמן מוגבלת למטרה מסוימת והאינטרס שלו הוא עדיין מדינת ישראל (כי אז אני אשמח שהוא יצביע) או שמא הוא ירד מהארץ ופשוט לא נדרש לוותר על אזרחותו (ואז שילך לחפש זכות הצבעה באמריקה) וכיוון שאני מאמינה בלתת לאנשים חופש וזכויות ולא מגבלות - הייתי נותנת להם להצביע בצירוף מכתב שמסביר את החשיבות של זה ובלה בלה בלה טלי

למעלה