מה דעתכם על החברות החדשות

bar666xp

New member
את האמת יש לקחת בחשבון שמחשב נייד

יש בו אלמנט גם של מותג!!! אם תבדוק טוב תגלה שהמחיר של מחשב מקביל ואפילו זהה שיהיה רשום עליו HP IBM או כל חברה מובילה יותר המחיר יהיה גבוה יותר והאים יש הצדקה לרוב לא! HP גם במחשב שולחני יקרים יותר למה כי רשום על הפלסטיק HP! בדומה למעבדים של AMD ואינטל כיום אפשר לרכוש לדוגמה מחשב נייד של FUJITSU SIEMENS עם מעבד 64BIT וכרטיס מסך ATI 9700 במחיר שלא עולה על 8000ש"ח למי שלא יודע עם כרטיס מסך כזה אפשר גם להפעיל על המחשב את כל התוכנות הגרפיות כלל משחקים. לא ניראה לי שצריך להרחיב בנוגע למעבד... אבל כדי לסבר את האוזן משהו מקביל לזה במעבדי אינטל המחשב יגיע למחיר של 11000-15000ש"ח +- אז מי שחכם בודק טוב מה יש בפנים מי שלא שיקנה מותג!!!

Y. Welis

New member
בארץ כבר כמעט ואין ניידים שעולים

יותר מ-8 אלפים (ואם יש, הרי הם למי שאוהבים לבזבז רק משום שזה יקר). המחיר הממוצע כיום של נייד ממותג נע בין 5,500 ל-7000 ש"ח, ולמי שלא חייב את הטופ שבטופ, יש IBM בפחות מ-4,500, שזו פשוט קניה מעולה שתוכיח את עצמה לאורך זמן (ר' הסיפור על הנייד שהיה בתנור, נמס, והמשיך לעבוד. זה היה IBM דגם R-50E).

R50E

דגם מצויין, אם כי שוקל 3 קילו
.

bar666xp

New member
תראה תישמע ברור שהכל לפי למה מיועד

המחשב. יש גם נייד ב2500ש"ח ופחות. השאלה איזה ביצועים את/ה צריך/ה. אם המחשב מיועד לעבודה ואיזה סוג עבודה אם הוא מיועד גם למשחקים. כמה זמן סוללה יכול להיות גם גורם מפתח. אגב אם אני זוכר נכון R50E יצא אם מCPU CELERON אישית לא הייתי קונה אותו אפילו ב2500ש"ח (אם אני זוכר נכון לACER יש/היה משהוא כזה) אם אתה רוצה בדוק את ההבדלים..עד 5000ש"ח http://web.zap.co.il/models.asp?Sog=C-PCLaptop&DB138933=138952 ובין 7000-8000ש"ח http://web.zap.co.il/models.asp?Sog=C-PCLaptop&DB138933=138949 תראה לבד שהרבה חברות מציעות מפרט הרבה יותר טוב במחיר הרבה יותר נמוך והגימיק של מחשב שימשיך לעבוד בתנור מי צריך אתה הולך לעבוד על המחשב בתנור ?! זה בדיוק מה שניסיתי לכוון עליו על תיקנה מותג HP/DELL/IBM WHATEVER כי החברה שאתה מכיר בתור חברה טובה בדוק מה אתה צריך/רוצה (מפרט) וכמה זה עולה לפני הקניה.

Y. Welis

New member
נייד סביר - לא ראיתי בפחות מ-3600

אלא אם אתה מוכן להתפשר על מסך זעיר ומקלדת זעירה (מיני-ניידים). רמת הפתיחה בקניית נייד חייבת להיות עם סנטרינו, לפחות 1300 (נדמה לי שגם אין פחות מזה), ומסך 14 אינץ' לפחות. IBM מציעים אמינות ללא תחרות, כך שנראה לי שכדאי לבחור בהם. אגב, לכל ממליצי HP - ידועה לכם רמת השירות בארץ לניידים של HP? (ועדיף מנסיון אישי). כי אם היא זהה לרמת השירות למדפסות (כלומר החלפת פגום בפגום, אחרי חודשים של המתנה), אז חבל להמליץ עליהם.

bar666xp

New member
ראיתי גם ב2500 770-M של ACER

אבל זה טוב למי שצריך מחשב לאופיס + פקס ואינטרנט והינה סיבה אחת למה לא להינעל על מעבד מסוים מה היתרון בסנטרינו אתה יודע

Y. Welis

New member
היתרונות בסנטרינו

* - צריכת חשמל מועטה (יותר חיי סוללה וזמן עבודה ממושך); * - פליטת חום נמוכה -> פחות צורך באיוורור -> יותר שקט -> פחות חשמל = יותר זמן עבודה. כך גם ניתן לצמצם את עובי המחשב ולהקל על משקלו. כל זה מושג ע"י קצב שעון איטי יותר משל פנטיום 4 (בדומה לדרך שבה עובדים מעבדים של AMD), כך שמהירות 1300 מגאהרץ בסנטרינו שקולה ל-2800 של פנטיום 4. הקיצר, זה המעבד היעיל ביותר כרגע לניידים (אם כי לא בדקתי אותו מול המתחרה של AMD).

bar666xp

New member
יפה אמרת דבר חשוב

מופחת הסנטרינו טוב לחיי סוללה טוב בזה שהוא פולט פחות חום אגב ה1.6=2.4 עד 2.6 בערך פי 1.5 עד פי 2 יש סטיות לפעמים...תלוי בכמה הMULTIPLIER ומה הCORE-SPEED אגב למעבדי 64BIT יש דריבר שמשנה את השניהם לפי צורך CORESPEED בין 790MHZ~1500MHZ על מעבד 64 שם-קוד CLAWHAMMER של AMD וMULTIPLIER בין 4 ל 10 אם אני זוכר נכון. וכאן אנכנו חוזרים לנקודה למה המחשב מיועד.. מה חשוב יותר לקונה ביצועים, זמן סוללה, והמעבד הוא רק חלק אחד ביעוד מה לגבי כ.מסך ATI/NVIDIA היש צורך בגרפיקה ברמה גבוה או שמספיק גם כ.מסך משרדי. ולגבי AMD אגב לפי איך שהשמועות הם מדלגים על איזה שלב או 2 והמעבד הבא שלהם הולך להיות 64BIT דבל-כור. אבל לא ניראה לי שזה יגיע מהר מדי לנידים. אישית אגב זמן הסוללה פחות חשוב לי, לי יותר חשוב היה מעבד 64BIT וכרטיס מסך ATI9700 וזיכרון 1G...מסך רחב גם היה שיקול...וברור שמחיר!

למעלה