מה דעתכם על החברות החדשות

levikon

New member
מה דעתכם על החברות החדשות

שנכנסו לתחום של המחשבים הניידים - ASUS, GIGABITE, MSI וכ"ו? האם הם באמת מהווים תחרות לחברות הוותיקות או שהניידים האלו עדיין לא עושים את העבודה?

הניידים הנ"ל

כן עושים את העבודה, וכן מתפקדים. אך עם זאת הם עדין לא מהווים תחרות לניידים תוצרת IBM, Dell, HP. ולכן המחירים שלהם בהתאם. כיום IBM מחזיקה בנתח השוק הכי גדול בתחום (ולא בכדי).

geostant

New member
לא ממליץ

אני כבר נכוותי פעמיים ומקווה לא לעשות את השטות הזאת שוב קניתי מחשב של פירמה לא מוכרת מחברה בפולג, המחשב היה ממש איטי יחסית למקבילים שלו והתחמם מאוד, מה גם שרמת הגימור שלו היית מאוד ירודה (לדוגמא הצבע ירד מאוד מהר). בפעם השנייה (שזה גם המחשב הנוכחי) קניתי דווקא פירמה יותר מוכרת (כאן דווקא אפרט שזה LG) ועוד מרשת מאוד מוכרת, שגם רימו אותי בספציפיקציה (לצערי לא היה לי את הצהרת המפרט בכתב, ורק בע"פ) וגם המחשב ברמה ירודה לטעמי - המחשב מתחמם מאוד [עד כדי מצב שאני חייב לסיים את העבודה]

gozala

New member
Averatec נחשב חברה לא מוכרת?

רכשתי מחשב שלהם Averatec 6100, אני חושבת שעלה די זול (יחסית): מסך 15.4 פנטיום 4 3GHZ אלה הם פרטיו. הוא עלה פחות מה-NO NAME שרכשתי לפני יותר מ-3 שנים בסופרמרקט כאן בארץ. (עבר גיור לחומרה עוד רגע מדבר עברית, בקיצור מוכן לפעולה אצל בתי שעדיין לא מצאה את הזמן להתחיל ולהשתמש בו, הם עדיין על HP נייד פנטיום3 1.2). המחשב שרכשתי בארץ בסופרמרקט בזמנו היה ממש קפיצת דרך, עברתי אליו מטושיבה שרכשתי ב-97. נדמה לי שאז יצא הפנטיום והוא היה פנטיום 130 (מוכרים אותם באי ביי ב-5$ בערך ליחידה). אבל איזו נפילה, שמחשב יפסיק כך לפעול פתאום? לפירוק??? המחשב ה"ראשי" הנוכחי שלי הוא MDG מעין NO NAME, רכשתי אותו לפני כשנתיים וחצי ביותר מ-2000$. הוא בסדר, חוץ מזה שצריך כמעט להיות טכנאי על מנת להדליק אותו... אני מחזיקה אותו "על הראש" בכל מיני פוזות ואחרי 15 לחיצות בערך הוא נידלק סוף סוף בלי להיכבות מייד, מכיוון שזה המצב הוא דלוק אצלי 24 שעות ביממה, רק כשאני נוסעת לחו"ל אני מכבה אותו! (אגב הוא עושה ריסט יופי, נכבה ונידלק מייד בלי בעיות, נראה לי שכשהוא חם הוא נידלק מייד).

gozala

New member
זה המחשב שהיה לפני ההוא מהסופר

ובאיזה מחיר הוא נימכר! עלה לי "מחודש" בזמנו 1500$.

geostant

New member
אישית לא מכיר את השם

מן הסתם אני לא מכיר את כולם, יתכן וזה פירמה ידועה לדחוף מעבד כזה חזק במחשב נייד (מעבד שאינו מיועד לנייד) לא נשמע טוב

4tis

New member
גם אני שקלתי לקנות נייד מפירמה פחות

מוכרת אבל הגעתי למסקנה שאני קונה כלי לעבודה ולא סתם צעצוע ,הוא הולך לשמש אותי הרבה ,לדעתי האישית אם כבר משקיעים מספר אלפי שקלים אז כדאי להוסיף עוד טיפה ,או קצת להתפשר איפה שאפשר(למשל אני לא הייתי צריך צורב DVD מספיק לי צורב רגיל לדוגמא...),ולקנות מחשב עם אמא ואבא מוכרים שיהיו פה גם מחר... ,אבל באותה נשימה עדיין לא לפסול שום דבר מראש...

geostant

New member
רק לא אלה... לללאאאאא !!!

geostant

New member
דרך אגב...

ב-TOSHIBA יש תקלה נפוצה שחיבור ה-RGB נשבר מאוד בקלות לא יודע איך זה עם הדגמים הקיימים היום אבל עד לפני שנה שנתיים זה היה מאוד נפוץ וכואב

gozala

New member
המעלות שלו? המשקל!!!

חסרונות? המסך הזה משונה ביותר, 15.4 לא מתרגלת אליו ויותר לא ארכוש מסך מלבני! הכל נמרח לרוחב וממש מעצבן.

geostant

New member
זה בגלל שאת על רזולוציה לא נכונה

משקל ? בעבודה היה לי IBM ששקל 1.2 קילו, זה מעלות בעניין משקל 1024 על 768 לא מתאים למסכים האלה

gozala

New member
רכשתי עוד אחד חודשיים יותר מאוחר!

סתם נתתי הצעה ולתדהמתי זכיתי בו - שיגעון של מחשב, בחו"ל עבר גיור ותוך זמן קצר היה מחובר לאינטרנט (היה עליו XPPRO רק MUI היה צריך). הוא גם נייד למרות המסך הפגוע שלו וכשרוצים לעבוד בבית מחברים למוניטור חיצוני. זה סנטוריני 1.5 מסך 15 30HD 512RAM...3USB-2 (לא להתרגש מהרקע מזהב, זה לא בבית שלי
). שוב המשקל! יש לי HP ששוקל כפול.

נ"ב:עד כמה ידוע לך שברגע זה...

אתה מודה בעבירה על החוק?
יש איסור מוחלט להשתמש בMUI!

gozala

New member
המחשב אצל בתי בתל-אביב אני בשרון!

אני מדברת על ההוא עם מסך 15.4 AVERATEC 6100 הוא לא אצלי, נתתי אותו לבתי והיא מתגוררת בתל אביב!

Y. Welis

New member
חבל לרכוש נייד עם מעבד פנטיום 4

המעבדים האלה, גם בגירסאות הניידים, יוצרים *המון* חום, ונדרש איוורור מאסיבי כדי לקרר אותם (ראיתי קומפאק EVO עם 2800 שמרעיש בלילה כמו מזגן). מומלץ מאוד לקנות נייד (גם מחברה פחות ממותגת) עם PENTIUM-M, הידוע גם כ'סנטרינו'. הוא יאריך ימים ולו משום שדרישות הקירור שלו נמוכות יותר. ואגב, ברכות לפתיחת הפורום! בהחלט נחוץ.

למעלה