מה דעתכם על העצות של מיכל צפיר?

avi5199

New member
אפשר להשמין גם מארוחות מסודרות

אני תמיד אכלתי ארוחות מסודרות בזמנים קבועים , אין לי גם ברירה, כיוון שאני עובד במקום מסודר עם הפסקות אוכל קבועות מאד ומתמיד . ובכל זאת עליתי מאד במשקל.
ולכן הגעתי למסקנה שחוץ מארוחות מסודרות, גם בארוחות המאד מסודרות האלה מאד חשוב מאד מה אוכלים וכמה אוכלים. = קלוריות.

נובאמת, אם הארוחה המסודרת כוללת 3000 קלוריות.....

בוא נהיה רציונאלים ולא ניתן דוגמאות קיצון כמו
ארוחת צהרים מאד מסודרת של המבורגר, צ'יפס ולקינוח טירימסו.
אתה יודע בדיוק על מה אנחנו מדברות.....

avi5199

New member
בכתבה היה כתוב בפרוש "כמותי " . וגם הדגשתי את זה בציטוט

בכל מקרה יומן אכילה לא מועיל אם הוא לא מביא בסופו של דבר להפחתת הכמות של הקלוריות שאוכלים.
לדעתי אינפורמציה שאין מאחריה הסקת מסקנות שמביאות להפחתת כמות הקלוריות לא תורמת למטרה ורק מקשה על הפקת תועלת מהיומן..
אם את לא שואלת את עצמך בסוף הרשימה, בסדר אז מה אני עושה עם כל האינפורמציה הזאת ? מה אני עושה עם זה כדי לאכול פחות קלוריות . הרי אין בזה שום תועלת.
לפני כשנה וקצת כשניהלתי יומן אכילה, כתבתי לגבי כל ארוחה את שעת הארוחה, מקום הארוחה, ואת המאכלים שאני אוכל בכל ארוחה וכמות מדויקת ככל האפשר שלהם, בדרך כלל כתבתי בכל יום מראש כתוכנית לכל היום שאחרי,
עצם התיכנון והכתיבה כבר כשלעצמה גורמת לאכול פחות.
בסוף כל יום סיכמתי את הביצוע בפועל מול התיכנון, ואיפה חרגתי.
את היומן הקלדתי מידי פעם לאתר נטוגרין (יש אפשרות גם בגולינגו) ושם גם קיבלתי פידבק מאד מועיל שכלל סיכום של הקלוריות, ושל סיכום כל יתר אבות המזון ויטמינים ומירלים שאכלתי וזאת במטרה לוודא שאני אכן בכוון של הרזיה, וגם כדי לוודא שאני לא מגזים ולא פוגע בבריאות ע"י חוסר במרכיבי מזון .
בממוצע לאורך הדייטה הפחתתי 500 קלוריות מהקלוריות שדרושות לשמירה על משקל תקין וקצב הירידה שלי היה בממוצע חצי קילו בשבוע ולא יותר .
כמו לכל אחד שעושה דייטה בהתחלה ירדתי יותר מהר ואחר כך פחות מהר היו שבועות שהירידה במשקל לא הורגשה בכלל "דייטה תקועה" אבל זה צפוי , וכבר דובר ונכתב רבות על התופעה הזאת ועל הטכניקות להתגבר על זה.
כיום כבר כמה חודשים אני לא מנהל שום יומנים ועולה על המשקל אחת לחודש בערך , אבל ממשיך להקפיד על אכילה מסודרת של ארוחות פחות או יותר אותם ארוחות כמו בזמן שעשיתי דייטה .
נישנוש מול הטלויזיה, ובמקומות בילוי , קיים אבל מוגבל רק ל: גרעיני חמניות,דלעת, אגוזי מלך ופקאן שהם ממילא מרכיבים שחסרים אצלי בדייטה (מהווים השלמה לחומצות שומן כי אני אוכל אוכל בלי שמן כמעט בכלל) אבל גם הנישנושים האלה הם בכמות מוגבלת .
בדרך לעבודה בתיק אני לוקח פירות וירקות ( בכמות קבועה ) וזה הנישנוש שלי בדרך לעבודה וחזרה.
מעבר לזה ומעבר לארוחות המסודרות הקבועות והמדודות אני פשוט לא מכניס לפה כלום- וזה כבר שנה ככה, ואני לא מרגיש רעב ולא שחסר לי כלום.
כדי לא לעורר טריגרים מיותרים אני משתדל להמנע ככל האפשר ממסעדות, בתי קפה,(ממילא זאת לא היתה אף פעם צורת הבילוי המועדפת שלי) לא עוצר לייד קיוסקים, נמנע לחלוטין מאכילה ברחוב של ג'אנק פוד, ומהבורקסים והקרואסונים בישיבות.
וגם נמנע מתוכניות בישול בטלויזיה.
על גלידה ממתקים ומשקאות ממותקים אני מסתכל כמו על סיגריות ואלכהול, מבחינתי זה רעל שלא בא בחשבון שאכניס לגוף שלי.

Ron W

New member
אני מציע לכל אחד לשאול ממה לדעתו השמין ולא ממה הוא מרזה

, גם בלי יומן אכילה, ההפרזה מוכרת לרוב השמנים בחריגות כבדות.
כמו במקום ארוחה- רצף של נשנושים, לרוב בערב או הסופשבוע.
כמו המנעות טוטאלית מפעילות לעומת מאמץ חריג כדי לרדת במשקל
אם ממתקים בבית הם טריגר זו אכן סיבה להמנע מהם בלי לחשוב פעמיים

למעלה