מה דעתכם????

טובא

New member
מה דעתכם????

מאז שהפורום קם יצא לנו לדבר על כמעט כול סוג אפשרי של מוזקת הרגאיי אבל יש סוג אחד שלא ממש יצא לנו לדבר עליו רגאיי מזרחי. ולמי שלא מבין על מה אני מדבר הבאתי כאן הדגמה קטנה. (סילברדון ופישי הגדול ידועים בתור חלוצי הז'אנר) אז מדעתכם על רגאיי מזרחי??? מיותר?? או שנותן גוון חדש למוזיקה.?? יאללה דיון!!!

s h i d a n

New member
אני ממש בעד

זה דבר שרק ישראלים יכולים ליצור בגלל הגיוון בתרבויות שיש לנו והגיוון בסגנונות מוזיקה... רגאיי מיזרחי זאת יציאה ישראלית מדהימה שרק במדינה שבא שומעים פשוט את כל סוגי המוזיקה בעולם יכולה להפיק.... גם אנחנו בטראבין עושים דברים כאלה, יש לנו שיר אחד עם השפעה ברורה של מוזיקה ערבית... יש גם את תשאירי לי פרח של השוטים, רגאיי עם כלי נגינה ערבים וזה בין היציאות היפות שהיו פה...דורי בן זאב גם עשה את זה, מוש בן ארי, שבע - אשרי האיש - בשיר הזה יש אולי 10 סגנונות מוזיקה בוות אחד של מקצב רגאיי, מאותו הדיסק יש להם גם את עם ננעלו. מזמור תימני על מקצב רגאיי... קנגרו בדיסק שלהם עשו גם מיזמור תימני על נאיבינגי. קיצר, זה סגנון מדהים שנובע המיקומה הגאוגרפי והגיוונה המדהים של ארץ ישראל!!! אני ממש אוהב ואני ממש בעד...אני בעד לקחת את סגנונות המוזיקה לכיוונים שלך, יעני בלי חוקים..לא חובה להעתיק את הרגאיי בדיוק כמו שהוא בג'מאיקה...כי כמו שאנחנו מקבלים השארה שג'מייקה יש השפעה גם ממוזיקת רוק, וג'אז ובלוז ומיזרחי ומוזיקת עולם ולא יודע מה עוד...וככה לגוון זה נשמע מעניין ומיוחד!!! שידן

ולא לשכוח את נייג'ל האדמו"ר

קודם היה בגלגל"צ את חומוס מטמטם. אין זה פשוט אדיר, רגאיי עם הפקות מזרחיות, אבל באס ליין של תקופת תחילת שנות ה90 בסטייל שאבה, שאגי, זה הרגאיי האהוב עליי בגדול. קיצר אני לגמרי בעד זה משהו טוב בסה"כ. זה עושה שמח, מגשים את המטרה, זה כיף כיף חשמוע את זה כיף לזוז לזה. מה עוד צריך?

shockbit

New member
../images/Emo66.gifA true Raggamuffin den

We gwan scatter-all muffins one by one slowly an shurly mon
Nuff Respect

דעתי בעניין...

רגאיי ומזרחית הולך להיות הדבר הבא בארץ אחרי שההיפ הופ והמזרחית יעלמו. זה יכול להיות שילוב מאד מעניין ביחד, במיוחד כשיודעים לעשות את זה. לדעתי, סילברדון דווקא יודע... לגבי פישי, אני בספק... הרבה כבוד BlessU C.Le

כפרא היפהופ לא ייעלם!

וסאטלה, בטח ובטח המיזרחית לא תיעלם!!!!!!!! חח מה קרה לך?? את יודעת כמה המשך יש למיזרחית עם הערסים אצלי בשכונה.. שבת שלום :) -כשף!

טובא

New member
סביר להניח שחן התכוונה לזה ש

ההיתלהבות תרד מז'אנר ההיפהופ ולא שהמוזיקה תעלם לגמרי

אממ אני בספק..

כמה זמן יש ת'היפהופ? לדעתי, זה רק ילך ויגדל.. לא יוצא לכם לראות ילדים בני 14 נוסעים ברכבים של אחד מהחבר'ה- עם פול ווליום מוזיקת היפהופ- הסנופ דוג והאלה.. לצערי האוכלוסיה אצלי בישוב שומעת היפהופ ומיזרחית- חח בגלל זה יש לי תשובות לגבי זה :) קאטלק תשובות, יאנו יודעת מה הולך פחות או יותר בישובים כאן.. שבת שלום! -כשף!

הכוונה שלי בכלל היתה...

לא שהיפ הופ יעלם ולא שהמזרחית תעלם אלא שהשילוב בין השניים יעלם. אז יגיע הגל של הרגאיי והמזרחית. כמעט בדוק... BlessU C.Le

אמא'לה איזה מהר אתם עונים..

אה השילוב יעלם אה חח.. :) מה אני יעשה.. מי יכול לחשוב בהיגיון על הבוקר? יאללה יום נעים.. -כשף!

Funky Giraffe

New member
אין לי עכשיו איך להוריד את הלינק

כי אני עסוק בלחרוש על משו שאני לא אוכל לשמוע מחר :) בכל אופן, אני נורא בעד! בזמן האחרון אני חורש בעיקר את "הפצצה" ו"ישראל" של סילברדון עם נימי ופישי (בהתאמה) אפשר לומר ש"ישראל" נתפס אצלי יותר חזק מ"הפצצה" בעיקר בגלל הוייבז שלו אני נורא בעד השילוב הזה - גם מה שעשתה MC שירי באלבום שלה עם בזוקה וזה נוטה בעיקר לכיוון של נייג'ל האדמו"ר, סילברדון ובן לביא (מישהו אמר פישי מלך?!) שילוב אחד שכשל במלוא מובן המילה לדעתי הוא "את אותי שופטת" של הצל עם שראל שנשמע מאולץ וגרוע עד מוות ושילוב דווקא מאוד מוצלח בא מכיוון של אנשים שהם לא אנשי רגאיי מטבעם, "הישראלים" שזכורים לרעה מ"תזיזי ת'ישבן" (הסינגל) עושים את זה בן ז#@% באחד משירי הנושא של האלבום הראשון, "עד מתי" (הם צמד מוכשר מאוד, מנגנים כמעט על 95% מהכלים בדיסק ועושים את זה בצורה נפלאה ועושים גם את הסאונד וכו', אבל הראפ שלהם בין בינוני ללא טוב, אבל יש להם את הגרוב הנכון ואני בונה עליהם!)

OceaND

New member
אממ נחמד

ויכול להיות נחמד שילוב עם נגיעות מזרחיות. אבל אם זה יהיה משהו כבד יותר מבחינת המזרחית אז זה יהיה מעפן לדעתי.

Mc Shalti

New member
../images/Emo8.gif

בכללי זה נחמד מאד ולעיתים אף יוצאים שירים מעולים כפי שניתן למצוא אצל סילברדון, נייג'ל, ופישי אבל לדעתי אם זה יהפוך לתופעה בשלב מסויים השילוב הזה יהפך למאוס כמו שעכשיו השילוב בין היפ הופ ומיזרחית.. השאלה איך עושים את זה ובאיזה מינון..

למעלה