מה הבאתם איתכם במזוודה חזרה מפריז?

ido214

New member
מה הבאתם איתכם במזוודה חזרה מפריז?

שלום,
אז אחרי מספר שעות של חפירה במנוע החיפוש ושרשורי פריז מהשנים האחרונות כולל סימון של המון מקומות בגוגל מאפס (שנדע מה שווה שמסתובבים בעיר) אני רוצה לבקש כמה המלצות.
אני ואשתי טסים לפריז אחרי מספר שנים שלא היינו בחול (כמעט 4..) מדובר בחמישה ימים באמצע יולי כאשר סיום הטיול הוא בהופעה של קולדפליי.
סימנתי המון המון קונדיטוריות, מאפיות, פרומג'ריות, שרקוטריות, חנויות גורמה ומסעדות מההמלצות פה בפורום, בלוגים פייסבוק וכו

קראתי גם הרבה על הסיורים של שרון היינריך והתחלתי לעבור על הבלוג שלה בהחלט מרשים ביותר, אבל לדעתי תקציבינו הדל לא יאפשר סיור, אני עוד בודק את העניין.

אני רוצה לדעת איזה דברים ספציפיים שווה לקנות שם עם תקציב סטנדרטי עד דל במעדניות הרבות, אשמח לדעת מה היה לכם במזוודות שחזרתם לארץ? (חמאת אסקרגו? פואה גרה? פטה? טרין? גבינות שורדות טיסה? מקרונים? וכו וכו אתם יודעים שהרשימה בטח אינסופית אבל צריך לבחור והתקציב הוא כן סופי ויחסית דל)

הדירה שלנו נמצאת ב- 15 Rue Hérold ולמרות שסימנתי המון מקומות תמיד אשמח לשמוע עוד המלצות במיוחד לסביבה שקרובה לדירה.

אני גם כן רוצה לשישי בערב לנסות להזמין מראש מקום במסעדה טובה ומומלצת (אך עם תקציב הגיוני ומניח שלא מספיק למישלן.. נגיד 70 יורו לסועד גג?) אבל שעדיין יהיה לאשתי (הבעייתית יותר..) מה לאכול בה, כלומר לא רק מאכלי ים שהיא לא נוגעת, דברים יותר קלאסים כמו מרק בצל איכותי, מנות דגי ים (כן אוכלת בניגוד לשאר הפירות והצדפות מהים) או עוף ובקר טובות וכו

כמו שאתם יכולים להבין אני המשוגע לקולינריה ואוכל הכל אבל בבעיה של הגעלת הצד השני אני מניח שלא אוכל לנסות יותר מידי אסקרגו וצדפות אם אני לא לבד..

אני מאוד אוהב גם גבינות ושרקוטרי מכל סוג ואשמח להמלצות על סוגים ספציפים של נקניקים וגבינות אהובים עליכם, גם כאלו לצריכה בפיקניק בפארקים וגם כאלו שיכולים לשרוד את המסע לארץ הקודש.

בקיצור חפרתי אבל תבינו מי שלא טס 4 שנים וקצת מתלהב מהטיסה לבירת הקולינריה העולמית (הייתי שם רק בתור ילד ביורודיסני שלא מבין מהחיים שלו עדיין..)

תודה מראש למגיבים!

מיתר44

New member
ניכר שאתה תאב לבלוע את פריז, וזה נפלא.

אני בפריז נכנס לחנות הקפואים פיקארד
שבה יש עלם ומלואו: לאחרונה אכלנו בבית: אסקרגו
קפואים, כבד אווז קפוא וגם קוקי קפואים הכל היה מצויין.
בחנויות הללו תוכל גם לקנות שקיות תרמיות וגם קרחומים.
בסופר שליד מונטפרנס קנינו שלל גבינות שווקמו לבקשתנו
וגם הן נסעו עמנו במזוודה והחזיקו מעמד יפה יפה.
בקבוק או שניים של יין טוב באריזה מתאימה, קצת נקניקים
יבשים ואפילו (אני מלשין על הפריזולוג - אריה שגיא) ראש
סלרי ענקי.
אם כבר הזכרתי את המומחה - הוא האיש ללכת בעקבות
המלצותיו בעיניים עיוורות.
תהנו ושתתן לך בת זוגך לאכול ולהינות. אמן.

ido214

New member
תודה רבה

האם יש מעדניות זולות יותר מהגדולות המרכזיות והיקרות?
האם יש דברים משומרים איכותיים שכדאי לקנות?
נקניקים וגבינות יש המלצות ספציפיות?

מיתר44

New member
משומר - פאטה פוא גרא

בצנצנת אטומה או באריזה כמו הטונה שבארץ.
פעם אפילו הבאתי לחם של פולאן - מלך האופים.
לעומת זאת - אין טעם להביא באגט שכן טעמו דועך חיש מהר.
לאוהבי מתוק - אנו מביאים מיכלי פרלינה למריחה משוקוליטייר
איכותי שנמצא במארה (אזור מומלץ לתיור).

mereng

New member
אני הבאתי המון גבינות- בכיכר מובר יש מומחה (MOF) לגבינות,

והחנות שלו היא גן עדן מטורף לחובבים. ברחוב הסמוך יש מאפיה של אריק קייזר, עם בגטים חלומיים (ארוחה נהדרת - בגט מאריק קייזר עם גבינת קממבר רכה....).
בכל אופן הבאתי די הרבה גבינות- בעיקר קומטה אבל המבחר הוא עצום והצוות ידידותי מאוד וישמח לייעץ לך איזו גבינה תתאים לנסיעה. יש פוסט עליהם בבלוג של שרון היינריך.
&nbsp
בחנות הסמוכה קנינו כמה בקבוקים של יין טוב ולא יקר.
&nbsp
ברחוב סן ז'רמן, לא רחוק מכיכר מובר יש חנות שמתמחה בפונדו שוקולד- לא פחות מ- 30 סוגים. גם עליה יש פוסט בבלוג המדהים של שרון. בחנות קנינו משהו כמו 7 כוסות של פונדו כמתנות וזה היה מעולה. עדיין יש לי את הכוסות המיוחדות.
&nbsp
הבאתי לארץ גם קוניאמאן, המאפה המיוחד שנוסע היטב, וספר המקרונים של פייר הרמה שקניתי באחת החנויות שלו.
&nbsp
תהנו המון!
&nbsp
&nbsp

החתולית

New member
אני עם מרב

אני הייתי מביאה גבינות ונקניקים טובים ו4-5 בקבוקי יין טוב ולא יקר. שוק מובר הוא מקום נהדר לקנות בו את הדברים הללו.
&nbsp
לא רחוק משוק מובר תמצא את הפטיסרי של קרל מרלטי, לטעמי אחד הטובים בשפים פטיסרי המודרנים (להבדיל מהקלאסיים). בבלוג של שרון תמצא מידע גם עליו.
&nbsp
אם אתה יכול להשיג את הספר של שרון, תמצא בו הרבה מידע על פטיסריז, בולנז'ריז ושווקים.

ido214

New member
סימנתי את קארל בהחלט

אני אמשיך לחפור בבלוג של שרון ואסמן עוד מקומות, לגבי הספר שלה, מאיפה משיגים הוא עדיין נמכר ברשתות הספרים או רק להזמנה ישירות ממנה?
איך אני מוצא בגוגל מאפס את שוק מובר? איך רושמים בצרפתית ניסיתי ולא ממש הלך..

דווקא לגבי יין אנחנו פחות חזקים למרות שאני גרגרן לא קטן אף פעם לא ממש נכנסתי לעולם היין בטח שלא כמו לעולם הגבינות והשרקוטרי למרות שזה השילוב המתבקש..

החתולית

New member
כמה דברים

ראשית הנה האתר של Marché Maubert:
http://equipement.paris.fr/marche-maubert-5463
פתוח בימי שלישי, חמישי ושבת.
&nbsp
שנית, כמובן שהתבלבלתי ובכלל התכוונתי להמליץ על השוק ב- Rue Muffetard ברובע הלטיני: https://goo.gl/maps/CfsqEDJmD8m
שוק של חנויות ופחות של דוכנים, והפטיסרי של קרל מרלטי קרוב אליו.
&nbsp
שוק קטן וחביב שנמצא גם הוא ברובע הלטיני הוא: Marche Monge:
http://equipement.paris.fr/marche-monge-5464
הוא פתוח בימי רביעי, שישי וראשון.

ido214

New member
תודה על התיקונים

בהחלט שווקים היו חסרים לי במפות ועכשיו הוספתי גם את אלו, יש לי מלא מסומנים וכמובן שלא אספיק הכל אבל טוב שיש מבחר, השתדלתי להוסיף לי הערות עם דברים רלוונטים במפות גוגל עצמן מקווה שזה יהיה נח.

ואני אתן לך עצה כללית - בכל רובע יש חנות גבינות טובה,

פטיסרי טוב, שרקוטרי טוב, שוק טוב וכו'. אל תרוץ מקצה אחד של העיר לשני רק כי מישהו המליץ על חנות ספציפית. יש לך מעט ימים, חבל על הזמן.
מרוב רשימות בסוף לא תראה את היער ...

ido214

New member
צודקת, המטרה שלי לסמן הרבה מקומות מומלצים במפה

ואז בכל מקום שאסתובב אוכל למצוא מקומות שווים לידי כאשר ברור לי שלא אהיה בכולם ואפילו לא ברובם.
ואין לי כוונה באמת לרוץ מקצה לקצה אבל שאדע מה טוב בכל איזור שאני מסתובב בו.

milk man

New member
Fromagerie Laurent Dubois, 47 Ter Boulevard Saint-Germain, 7

חנות הגבינות שדובר עליה.יש שרקוטרי מצויינת במארה והיא גם כשרה:Michel Kalifa - Maison David,

יש רשת של חנויות יין בשם ניקולא,נמצאים בכל מקום ויש יינות בכל מחיר.והכי חשוב ללכת והמון,פריז יפיפיה וכל

רגע מגלים משהו חדש

ido214

New member
שרקוטרי כשר? מעניין.. רב השרקוטרי זה חזיר

ואני מת על חזיר אבל אולי גם נבדוק את הכשר :) תודה על ההמלצה

milk man

New member
הוא בעיקר טוב,לדעתי

וגם האזור שלו מאד מיוחד ונעים לטיול

ido214

New member
בהחלט יבוצע!

אני אוהב קומטה ובהחלט סימנתי את החנות מהפוסט אצל שרון נראה מדהים ובהחלט אבדוק תודה על ההמלצות!
מה בדיוק הכוונה כוסות פונדו? לא מכיר ממש האמת
האם יש שם גם פונדו גבינות או רק פונדו שוקולד? ובכלל איפה יש פונדו גבינה טוב?

mereng

New member
מצאתי לינק לכתבה על חנות הפונדו

&nbsp
http://xnet.ynet.co.il/food/articles/0,14567,L-3082920,00.html
&nbsp
מובר בצרפתית - Maubert
בכתבה שצרפתי כתוב שתחנת המטרו הקרובה היא Maubert Mutualité קו 10. הירידה לתחנה היא ממש בכיכר מובר, מול חנות הגבינות.
&nbsp
בחנות יש רק פונדו שוקולד, יתכן שתוכל למצוא פונדו גבינות במסעדות. לא יצא לי לאכול פונדו גבינות בפריז, אלא במסעדה שוויצרית בארגנטינה דווקא

&nbsp
בינתיים נזכרתי בהמלצה נוספת למסעדה -
http://www.leplombducantal.com/en/index.htm
&nbsp
https://www.tripadvisor.co.il/Resta...s-Le_Plomb_du_Cantal-Paris_Ile_de_France.html
&nbsp
&nbsp
שמפורסמת בפירה תפ"א שנקרא טרופאד, שזה שילוב מהמם חושים של פירה עם גבינות מומסות, שום וחמאה. קשה להסביר איזה עונג זה, אני ממליצה בחום.

ido214

New member
הטרופאד נשמע אלוהי

ואני זוכר שהמסעדה הזאת מסומנת לי מהרבה המלצות פה ובעוד אתרים כמו הביסטרוטרס שאריה ומיתר המליצו

אגב מה זה ALIGOT ? ראיתי בתפריט של פלוב סנטרל

החתולית

New member
טוב, אני יכולה לכתוב שעות על הטרופד שאכלתי שם

לקחתי טרופד עם סלט ירוק, והתמוגגתי. אוכל מנחם שאין כמותו.
&nbsp
טרופד - תפוחי אדמה צלויים "שבורים"
אליגוט - פירה תפוחי אדמה
&nbsp

למעלה