מה הדבר הראשון

ai27

Well-known member
מה מהדבר הראשון שתרצה לעשות כשתצא לפנסיה?
הדבר הראשון שאבא שלי עשה כשהוא יצא לפנסיה היה לבנות קראוון ולטייל איתו בארץ
הדבר הראשון שאני רוצה לעשות - זה להצטרף אליו

הדבר הראשון שחמותי עשתה כשהיא יצאה לפנסיה - היה להרשם לכל קבוצות הטיולים שהיא יכולה,
אשתי עוד לא בפנסיה - אבל עכשיו כשהלחץ בעסק קצת ירד, היא הצטרפה לאחת מהן - והן מטיילות ב"שביל ישראל" פעם בשבועיים.

חמי למד שייט לקראת הפנסיה - ועכשיו בזמן הפנוי שלו הוא מלמד שייט או משיט בשכר,
במקום לקנות יאכטה ולשלם הון על התחביב היקר - משלמים לו.

משתפרת1

Well-known member
שעשיתם כשיצאתם לפנסיה?
זה היה צמוד ליום ההולדת של שנינו, אז נסענו לחופשה קצרה בבירה אירופית, טיילנו בה בשעות היום, ובערבים צפינו באאידה, טוסקה, אגם הברבורים ומוזיקה וריקודים עממיים מקומיים. מיד כשחזרנו הכנסו לקצב גבוה את תכנון הטיול לניו-זילנד (טיילנו בה חודשיים) שלא יכולנו לעשות כשהייתי מחוייבת לעבודה. מי שעורך טיולים עצמאיים יודע שהטיול מתחיל בעצם כבר בכורסא בבית.

SupermanZW

Well-known member
גם אני עוד לא יצאתי לפנסיה, והדבר הראשון שארצה לעשות אחרי שאצא לפנסיה הוא לקנות בית נופש ביישוב קטן ומרוחק סמוך לאוקיינוס בשביל לגור בו וסירה גדולה לשוט בה מתי שארצה. מהרגע שאצא לפנסיה אני רוצה להיות במוד חופשה תמידי.

שמלת תחרה1

Well-known member
גם אני עוד לא יצאתי לפנסיה, והדבר הראשון שארצה לעשות אחרי שאצא לפנסיה הוא לקנות בית נופש ביישוב קטן ומרוחק סמוך לאוקיינוס בשביל לגור בו וסירה גדולה לשוט בה מתי שארצה. מהרגע שאצא לפנסיה אני רוצה להיות במוד חופשה תמידי.
אהבתי

raya

Well-known member
יצאתי לפנסיה לא מתוך רצון, אלא בגלל ששר האוצר דאז, רצה לשנות את גובה הסכום הפטור ממסים , לשנות את חישוב השנים לגובה הפנסיה וכדומה.
זה היה בשנת 2003, חישבו בעצמכם מי היה שר האוצר.
בסופו של דבר לא היה שום שינוי, אבל את זה אף אחד לא היה יכול לומר או לאשר.
אז כמו שיצאתי, המשכתי לעבוד בהתנדבות מלאה במשך שנה ורבע.
אז היה סכסוך בין ההנהלה לארגון העובדים, ונאמר לי ע"י חבר ועד שאם אגיע למחרת לעבודה - יורידו אותי בשער ולא יתנו לי להיכנס לעבוד.....
ךא אמשיך בסיפור, אבל אחרי חודשיים חזרתי כ"יועצת" והמשכתי לעבוד עד לפני 6 שנים בערך.
בנוסף להתנדבות באוניברסיטה בימים שלא נסעתי לעבודה.

למעלה