מה הטיפןל לגבוליים

גבולי2

New member
מה הטיפןל לגבוליים

אני מקבל סרוקוול במינון מאוד נמוך 0.25 וסימבלטא 60 מג מה אתם מקבלים ?

טיפול תרופתי הוא אינדיבידואלי

בדרך כלל נותנים מאזני מצב רוח ונוגדי דיכאון, לפעמים נותנים נוגדי פסיכוזה. סרוקוול טוב מהבחינה הזאת שהוא גם וגם.

ברוך הבא

אני שמחה שהצטרפת אלינו
אין טיפול תרופתי אחד ספציפי שמתאים לכל הגבוליים, כמו שלא כל הדיכאוניים לוקחים אותו כדור ולא כל הסובלים ממאניה דיפרסיה או סכיזופרניה לוקחים אותו כדור... אבל לרוב נותנים מייצבי מצב רוח ונוגדי דיכאון ואולי עוד משהו... צריך לנסות כלמיני כדורים עד שמוצאים את השילוב / הכדור המתאים... אני ספציפית כיום לוקחת ויאפקס XR, סרוקוול וקסנקס XR

מה הטיפול לגבוליים

כשקראתי את הכותרת
חשבתי שהשאלה היא לגבי הטיפול השיחתי,
והופתעתי שהשאלה שלך
(וגם התגובות)
מתמקדות בטיפול התרופתי.
הדעה הרווחת בין אנשי המקצוע היא
שהטיפול התרופתי איננו הטיפול המרכזי להפרעה
אם כי במקרים רבים יש צורך בו
כדי לאפשר את הטיפול השיחתי.
מצאתי התייחסות שמשקפת את דעתי
(עם תיקוני שפה קלים):
"תרופות אינן יכולות לרפא הפרעת אישיות גבולית,
אבל הן יכולות לעזור לבעיות קליניות המתרחשות במקביל -
כמו דיכאון, אימפולסיביות וחרדה.
התרופות עשויות לכלול תרופות נוגדות דיכאון,
תרופות אנטי פסיכוטיות ותרופות נוגדות חרדה."
http://caqe.com/borderline-personality-disorder

זה נכון

שפסיכותרפיה יותר יעילה מתרופות לטיפול בהפרעה הגבולית אבל כמעט תמיד הפרעה גבולית באה ביחד עם הפרעה אחרת-דיכאון, הפרעת מצב רוח, PTSD, חרדה, הפרעת קשב וריכוז ועוד. לכן כדורים יכולים לעזור לתפקד בנוסף לשיחות.

כמו שאמרו, זה אינדיבידואלי

ותלוי בין היתר בתופעות שההפרעה מביאה איתה ועניין התאמת הכדורים.
אני אישית מטופלת בנוגד דיכאון- כרגע בפבוקסיל (אבל כבר ניסיתי כל מיני כדורים אחרים ואני מאמינה שגם את זה אני צריכה להחליף) ובתרופת פלסטר נגד חרדה- קלונקס.
בלי קשר אני הולכת לאיזו קבוצה טיפולית קטנה.

golan2072

New member
הטיפול המרכזי הוא שיחתי

תרופות רק מפחיתות את הסימפטומים, זה כמו שלוקחים אקמול למחלה עם חום, האקמול לא מרפא את המחלה אבל הופך אותה לנסבלת יותר. את שורש הבעיה אפשר לפתור לפחות באופן חלקי בטיפול שיחתי (CBT, DBT או כל טיפול עם מרכיבים קוגניטיביים).
&nbsp
אישית אני מטופל במודאל ו-וולבוטרין (ובמקרי חירום קיצוניים, שקורים בערך פעם בשנה, קלונקס). זה עוזר נגד בעיות החרדה שלי.

למעלה