מה זה זה?? אף מילה

כל מילה

שנאמר על סטאלין הקטן מיותרת לחלוטין. אני מקווה שזה יעבור באיזה שלב.

magy

New member
את גם כן.......את

מוציאה את המילים מהמקלדת שלי......מציצה לי למחשבות? רציתי רק לשאול.......מה פתאום היא נזכרה היום בסטלין......

כל פעם שעיני שוזפות את פאר היצירה

השפמית אני נזכרת בסטלין. חוצמיזה זה מתאים לא? בנושא המקלדת שלך- זאת היא שדוקא מוציאה לי את המילים מהאצבעות....

magy

New member
אני שואייילת

לאיזה בקבוק יכניסו כעת את השד השד העדתי. שמעתי את האיש והשפם, מדבר על שד... ולא הבנתי. אז מה , הוא באמת הולך לחסל את העוני? פחחח פחחח ברגע שמישהו נכנס לתפקיד.....(אחרי כל ההבטחות ההתהלמויות, הנאומים בככר, לחיצות הידיים ונישוקים לזבי החוטם הקטנים) ידיו נכבלות -והוא מפסיק לקבוע... התפקיד מכתיב לו את הדרך... "אין לי"..... זה משפט המפתח ..... הרי כלום לא השתנה אותו כסא...... רק התחת התחלף.... אותה מדיניות....אותה מדינה.... אותה שיטה ושוב מחכים 4 שנים ...או שנה.... להחליף את הבחירה המוטעית... זהו ...גמרתי

ענבר.

New member
לבקבוק וודקה.

ושימי לב, זאת תהיה וודקה זולה מאוד... העלאת שכר המינימום לאלף דולר, כמו שהוא מבטיח, יזרוק לרחובות עניים חדשים.

ענבר.

New member
היא נזכרה, כי...

היא מכירה את השפם אישית, עוד מהתקופה שהוא כיהן כראש עיר. והיא חשבה, ככה לתומה, אם הוא יכול, כל אחד יכול.

אז זהו שניסיתי

לגדל שפם אבל לא הצליח לי . יצא לי דונם פה ודונם שם כזה אז ויתרתי והשארתי למומחים.

ענבר.

New member
בשלב הכאב?

בשלב של אחורי הכאב? מתי השלב הזה שזה עובר? מה שכן, אנחנו חייבים להצדיע לעצמנו, להוריד כובעים ולהגיד - שאפו. איך הצליחה לנו הדמוקטריה, הא?

בדיוק היום חשבתי על זה

שאבי זכרונו.. היה מוותיקי מפא"י ואם היה חי היום ורואה את הבושה, היה מת שוב.

magy

New member
איך אמרו הגששים

"עצמאותה...אם אמא שלך היתה חיה, היא היתה מתה....."

ענבר.

New member
ואצלנו, דיברו על אמ'שלי זכרונה

שהיתה מוותיקי אחדות העבודה ואם לא היתה זכרונה, היתה עולה על המטוס וחוזרת לורשה.

magy

New member
אחדות עבודה.........

אתם חושבים שבימי בנגוריון העליזים היתה פה דיקטטורה? כי אם לא...איך מסבירים את העובדה שאבא שלי הצביע אחדות עבודה אבל פחד לספר לי. אף פעם לא סיפר למי הצביע.....נודע לי רק אחרי שנים רבות. הוא עבד בסולל בונה......בנאי....למרות שלא קוראים לנו "בנאי"... ממש עבד בבניה....היתה לו גופיה לבנה על הגוף..כשהיה מוריד את הגופיה.. אני חושבת היום שכל עובדי סולל בונה אולצו להצביע במרוכז למה שהוחלט בחברה... וטובת הפועלים דרשה הצבעה ל- אחדות העבודה

magy

New member
והסודות נבעו כנראה לא רק מפחד

בנגוריון.....אלא מפחד השלטון ממנו באו.... ממדינה קומוניסטית... שם אמרו שאסור גם בבית לדבר......מסוכן... הקירות שומעים הכל.....

פועלי ארץ ישראל

שגם אבי נמנה עליהם כשבא בתור עולה חדש מאושוויץ להקים קיבוץ ולהלחם במלחמת השחרור והאמין שארץ ישראל שייכת לבני ישראל ועבודת כפיים ויצירה יעשו מהארץ הזאת ארץ מובטחת. אז הוא היה כזה חולם כמו הרבה שבאו יחד איתו מ"שם" כי לא היה להם במשהו אחר להאמין. אז זה לא בדיוק תואם את החלום שלהם ועל זה אני ככה מצטערת עבורם.

גם אבא שלי הצביע לאחדות העבודה

כמו רוב הפלמ"חניקים.לא רק שהוא לא הסתיר את זה הוא גם היה פעיל כל בחירות במה שאנו מכנים היום המגזר הכפרי, או איך שקראנו לזה פעם הכפרים הערביים. אין לי מושג איך הוא היה מגיב, ואני גם לא אטריד אותו בימיו האחרונים בבדיחות פוליטיות מסוג זה.

magy

New member
ההבדל הוא

שאביך היה פלמ"חניק ואבי עולה חדש....... אחרי מחנות עבודה וכפיה.... פוליטיקה לא עניינה אותו. אנשים ניסו באותה תקופה להתפרנס. העיר היתה קשה.... בכפר, לפחות היה מה לאכול....אם גידלו בשדות.

למעלה