מה להגיד לה?

אדם 08

New member
מה להגיד לה?

הסיפור שלי קצת מורכב ומסובך בכמה בעיות שזורות זו בזו. מקווה שאזכור לספר את הכל. אשמח לעיצה ולהכוונה אובייקטיבית. אני סטודנט בן 24. לומד מדעי המחשב. בתחילת השנה פגשתי דרך ידידה מישהי שלומדת איתי עכשיו. אני זוכר שכבר אז נדהמתי מהיופי והחוכמה שלה. אבל היה לה חבר כבר כמה שנים (שגם הוא לומד אתנו). הרגשתי שאני לא יכול להתקרב אליה בגלל החבר, אבל הרגשתיש בכל זאת היא מזלזלת בחבר ומתקרבת אליי יותר ויותר. ברב טיפשותי נבהלתי. אני בן-אדם בדרך כלל שנלחץ מהר מאוד (אולי גם בגלל זה מעולם לא הייתה לי מערכת יחסים. הכל נגמר בדייט שני). הרגשתי לא נעים מאותו חבר שלה. התקרבנו בשיחות, במפגשים עם החבר'ה אבל לא אחד על אחד. כשאותה בחורה נפרדה מחבר שלה, רצה הגורל והחבר הכי טוב שלי (שידע שאני חושב עליה) התחיל להתקרב אליה בצעדי ענק. אני זוכר ששאלתי אותו אם הוא מתכנן לצתא איתה ואיכשהו יצא שגם אמרתי לו שלא יפריע לי אם הוא יזמין אותה לצאת. בדיעבד אני יודע שפשוט חשבתישהיא לא תשים עליו. מאז הם חברים כבר 3 חודשים. וזה פשוט אוכל אותי. בהתחלה היה לי ממש ממש קשה לראות אותם. היום- אני סובל יותר בשקט. הבעיה שלי יותר מורכבת מזה... אני החלטתי שאני לא יכול להיוןת איתם באותוקשר (שניהם החברים הכי טובים שלי כאמור). ופשוט החלטתי להתנתק משניהם. מהבחורה לגמריי ומהחבר- להוריד פרופיל. שניהם הרגישו שאני מתרחק. וכל אחד מהם בנפרד לקח אותי לכמה וכמה שיחות. להבין מה העניין. ריגש אותי שהם שמים אליי לב. שהם רוצים שאהיה איתם כמעט בכל מצב. שהם מבקשים ממני להתקרב. כיום אני כבר לא יודע מה אני רוצה מהבחורה. אני חושב שהם מתאימים זה לזה יותר ממני וממנה. אני יודע שאני מתנהג בצורה ילדותית. אחד שמתקשה לעזוב משהו שהוא כבר א יכול לקבל ואלי דווקא בגלל זה רוצה אותו יותר. אני יודע שהפתרון הוא למצוא מישהי בשבילי- אבל אני נסיתי לצאת עם כמה בנות מאז ואני תמיד משווה אותן לאותה בחורה. מה גם שנאי תמיד מוצא קושי לשלב בין לימודים תובעניים לבין מערכת יחסים. ומהבחינה הזו אני עוד יותר מקנא בזוג החברים שלי שלומדים אותו מקצוע ולכן לומדים יחד, ויש להם כ"כ הרבה במשותף גם בלימודים. אני לא מכיר הרבה בנות כמוה שנראות טוב, חכמות שנונות ופשוט כיף לי להעביר איתה שעות של שיחה - על כל נושא שבעולם. כאן מגיעה הדילמה שלי. אני רוצה לזמן את אותה בחורה להליכה בחוץ + שיחה. בהתחלה חשבתי להסביר לה מה אני מרגיש כלפיה ולהסביר שזו הסיבה שאני תמיד מנסה להתחמק ממנה ולמה קשה לי כ"כ. התייעצתי עם חבר אחר שהציע לי פשוט להסביר לה איך אני מרגיש. בלי להגיד שאני חושב שהכי כדאי שלא נתראה יותר. אני מרגיש כאילו אני מנסה למשוך את תשומת ליבה. אני לא יודע אם זה קשור אבל לאחרונה נפל לי האסימון שאין לי הרבה חברים קרובים באמת. ושני החברים הכי טובים שלי הם הזוג הזה. האם לדעתכם כדאי לי לדבר עם הבחורה בכלל? לדבר גם עם הבחור? מה כדאי בדיו להגיד לה? לדעתכם זה בהכרח יקטע כל קשר בנינו? תודה מראש וסליחה על החפירה

היי

אתה מתאר מצב מורכב ולא פשוט שנקלעת אליו. ספרת שהם לקחו אותך, כל אחד בנפרד, לשיחות. מה היה בשיחות האלה? מה אמרת להם? החבר שלך יודע מה אתה מרגיש או שלא? כתבת שאתה חושב שיכול לעזור להכיר מישהי אחרת. אני חושבת שזה נכון. אני מבינה שכרגע אתה במצב שאתה משווה כל אחת אליה, אבל אני חושבת שאם תחליט לתת למישהי הזדמנות, מעבר להיכרות ממש ראשונית של דייט או שניים, ההשוואה הזאת תוכל להיפסק. אתה תלמד להכיר מישהי אחרת בזכות עצמה, ויכול להיות שהיא תמצא חן בעיניך. יצא לך מאז שהסיפור הזה התחיל לצאת עם מישהי?

אדם 08

New member
השיחות

הבחור לקח אותי לכמה שיחות לשאול איך אני רואה את הקשר בינהם אני התנהגתי גם מוזר בתקופה מסוימת. בקשוי אכלתי או ינשתי. לא הייתי מרוכז בכלום. זה אכל אותי מבפנים. בקושי דברתי עם שניהם והוא דיבר איתי גם על זה. הסברתי לו שאני מקנא. שחסר לי הזמן איתו. שאני מבולבל ושאני מנסה להתרחק משניהם. כי הם השתנו הרבה מבחינתי. סיפר לי שהוא נהנה בקשר איתה מאוד מאוד. באותו זמן אלה היו שיחות שהרגיעו אותי קצת. כי הוא היה חבר כמו אח בשבילי וקצת תשומת לב ממנו הרגיעה אותי היא לקחה אותי גם לשיחה כדי לשאול למה אני עצוב, למה אני מדוכא. זו נהייתה שיחה עד 3 בבוקר. על כל הנושאים בעולם. סתם שיחה כייפית. שם אמרתי לה שאני פשוט מרגיש לא נעים להיות שלושתנו. היא לא הבינה למה. יצאתי עם 3 בנות מאז. אבל תמיד היא בראש.. אני פשוט מתקשה למצוא מישהי שתהיה איתי באותו ראש וגם תראה לטעמי. הבחורה הזו- בגלל שאני לומד איתה- יש לנו הרבה במשותף. כל נושאי השיחה של הלימודים - זה מאוד כיף ונוח

נשר לבן1

New member
אדם בן אדם

אדם היקר והנה עבורי זו הפעם הראשונה שאני כותב בפורם כלשהו. לכל אחד מאיתנו יש את הפחד מאיך להתחיל, מה לומר וכבר אנו מתכננים את צעדינו הבאים. רגע, עצור ונשום, מה לא בסדר בתמונה שאתה מצייר בפנינו? אני שומע מדבריך שאתה אדם נבון, לומד, רגיש מאוד ובעל יכולת ליראות את היופי בכל אדם אפילו בסיטואציה כזו שבה אתה הורחקת, ובכל זאת, אתה מוצא את הכוח להיות שם עבורם, עבורך, באומץ רב ועל כן אפשר לעצמך להיות במודעות להתנהגותך העצם זאת, העצם את החיובי- ועל כן הודה לעצמך, על שאתה מאפשר לעצמך – להרגיש!!!, נהדר זו התחלה נפלאה. לעיתים להרגיש יכול להגיע כהרגשת שמחה,עצב, או...בלבול ואף ריחוק מאנשים שאוהבים, הכל מרמז שאתה מבין מה עובר עליך. אבל, שאל את עצמך מה בדיוק אתה מבקש עבור עצמך? האם זו בחורה זו או אחרת? האם אילו חברים רבים וטובים יותר? הייתכן ואתה בעצם מבקש עבור עצמך, להעצים את הביטחון העצמי , את היכולת שבך ולהפעילם כשתרצה? הצעה קטנה: קח לעצמך כ 10 דקות, עוד היום, נשום נשימות עמוקות ונשוף את האוויר החוצה, לאט לאט, חזור על פעולה זו חמש פעמים ושאל את עצמך: מה יכול לעזור לך , מה עליך לשנות בחייך, בהתנהגותך או בחשיבה על עצמך על מנת להתמלא בביטחון עצמי ולהכיר בכך שאתה האחד והיחיד!! (רבים עושים זאת כל יום מול המראה, מחייכים אל עצמם, משבחים את אומץ ליבם ועוד) האם יצא לך לאחרונה להתוודע לאדם הרגיש שאתה? האם שמת לב שאתה מביע כל מיני רצונות, לעשות במכתבך אלינו, בדוק האם אתה אדם שמבצע מה שמחליט לעשות, האם אתה נסוג בקלות? נסה לברר עם עצמך, מדוע דווקא הבחורה הזו מושכת את תשומת ליבך? כל התשובות שיעלו בך, נכונות, רק שים לב, האם אלו תשובות שמוכרות לך נסה לענות בכנות בנושא הביטחון העצמי שים לב כי כאשר תעלה בך חשיבה חדשה, תחוש התרגשות פנימית, גם אם היא לא קלה, היא תיהיה אחרת ממה שחשבת עד היום ייתכן והיא האמת שתקדם אותך צעד אחד קדימה.. ולסיום הרשה לי לברך אותך על יכולת מדהימה, להיות רגיש אל עצמך ובו זמנית אל חבריך תוך שימת לב לרצונותייך. בהצלחה! שבת של שלום בך ומחוצה לך

אדם 08

New member
נשר לבן

המון המון תודה חיזק אותי כל מה שרשמת. השאלות שרשמת - ברור לי שהן רטוריות ובכל זאת- הייתי שמח להכיר חברים חדשים והייתי שמח לחברה. שתי הבעיות הן קשות עבורי כי אני פשוט לא יודע איך ליצור חברים חדשים. תמיד תהיתי אם אני צריך חברים סביבי כדי לפגוש מישהי שתהיה בת זוג. נניח- האם יעזור לי לנסות לצאת לבד לפאבים ומסיבות? מחסום פיסכולוגי כושלהו מונע ממני... בעצם - כשאני חושב על זה- אני נמשך לאותה בחורה כי היא קודם כל אחת שכיף לי לדבר איתה. בכל מצב היא מקדישה לי תמיד תשומת לב. ואולי לפעמים זה אפילו גורם לי לבלבול. היא אחת הבחורות הכי חכמות שהכרתי. וזה שהיא בתחום לימודים שלי בכלל מקל על הרבה דברים. חוץ מזה שלדעתי היא נראת ממש טוב.

היכרות...

בעצם, גפם בשיחה איתו וגם בשיחה איתה, עלו כל מיני תחושות שיש לך, אבל לא התחושות שלך כלפיה. זה באמת מצב שבו לא פשוט לשתף בתחושות האלה, ויכול להיות שעצם ה שאתה צריך להסתיר את זה מהם, גם תורם לתחושת הריחוק שאתה מראגיש מהם כרגע. כתבת שיצאת עם 3 בנות, ולפי מה שתארת בהודעה הקודמת, אני מניחה שמדובר בפגישה אחת בלבד. אני חושבת שכדי ללמוד להכיר מישהי ולהפסיק את ההשוואה שלה לבחורה ההיא, אתה צריך לתת צ'אנס של יותר מדייט חד פעמי. אתה בעצמך מתאר שאחד הדברים שמושכים אותך בידידה שלך זה הנושאים המשותפים והשיחה הזורמת. אלו דברים שנבנים עם הזמן ועם ההיכרות. ובגלל זה חשוב לתת הזדמנות להיכרות קצת יותר רצינית, כדי שתוכל להתרשם כמו שצריך ולראות איך אתה מרגיש...

אדם 08

New member
אני נתתי צ'אנס

הצד השני לא הראה הרבה נכונות, נסיתי להזמין כמה פעמים לדייט שני- אבל זה לא יצא לפועל ואחרי כמה נסיונות הרמתי ידיים

דייטים

אל תרים ידיים. אם לא הלך עם מישהי אחת, ילך עם אחרת... זה שכמה פעמים זה לא הלך, לא אומר כלום לגבי הפעם הבאה

למעלה