מה לעשות עם בית נורה בחדר מדרגות?

Borisyo

Member
בוקר טוב,

הנורה שבחדר מדרגות לא עובדת כבר הרבה זמן והחלטתי לבדוק מה הבעיה איתה.

התברר שרק חוט אחד היה מחובר לבית נורה וחוט שני נשרף בקצה. חשבתי זו נחושת וכשניסיתי לנקות הקצה התפורר/ התנפץ וצריך לקלף חוט שוב בשביל לחסוף קצה בשביל חיבור חוזר.

החיבור שני בבית נורה נשרף גם ואני לא יודע אם לקנות בית נורה חדש או להשתמש בקיים...

לבית נורה אין גם מכסה ושמעתי מדייר קודם על גניבות בעבר. למרות זאת הדירה בשכירות אז לא יודע.

קבצים מצורפים

• 20210111_071137.jpg
    20210111_071137.jpg
    KB 611.8 · צפיות: 7
  • 20210111_071158.jpg
    20210111_071158.jpg
    KB 585.2 · צפיות: 7

GoldenEyes

Well-known member
בוקר טוב,

התברר שרק חוט אחד היה מחובר לבית נורה וחוט שני נשרף בקצה. חשבתי זו נחושת וכשניסיתי לנקות הקצה התפורר/ התנפץ וצריך לקלף חוט שוב בשביל לחסוף קצה בשביל חיבור חוזר.

החיבור שני בבית נורה נשרף גם ואני לא יודע אם לקנות בית נורה חדש או להשתמש בקיים...

לבית נורה אין גם מכסה ושמעתי מדייר קודם על גניבות בעבר. למרות זאת הדירה בשכירות אז לא יודע.
הכי טוב תחליף את בית המנורה
אל תשכח להוריד את המספק של תאורת חדר מדרגות לפני שאתה נוגע בזה.
ואם זה של חדר מדרגות אז תזמין חשמלאי , הכי טוב , שהוועד ישלם

רשר

Well-known member
מנהל
בוקר טוב,

הטוב ביותר להתקין "פלפונירה" זולה (כ 30₪) ובתוכה נורת לד 5-7w, כך יהיו פחות גניבות, נורה תחזיק יותר זמן, כל אחד יוכל להחליף,
חשמלאי רק פעם אחת להתקין את הגוף

Borisyo

Member
@GoldenEyes יש 4 קומות בבניין עם 2 דירות בכל קומה ובכל קומה יש ארון חשמל שמשתפות 2 דירות. אני לא יודע לאיזה ארון חשמל מחוברת תאורת חדר מדרגות, במיוחד לאיזה נתיך.

חשבתי לסדר את זה בשבת בשעות בוקר כאשר הכל שקט ואין מישהו שילחץ כפתור תאורת חדר מדרגות.

GoldenEyes

Well-known member
@GoldenEyes יש 4 קומות בבניין עם 2 דירות בכל קומה ובכל קומה יש ארון חשמל שמשתפות 2 דירות. אני לא יודע לאיזה ארון חשמל מחוברת תאורת חדר מדרגות, במיוחד לאיזה נתיך.

חשבתי לסדר את זה בשבת בשעות בוקר כאשר הכל שקט ואין מישהו שילחץ כפתור תאורת חדר מדרגות.
לא הייתי בונה על זה שאף אחד לא ילחץ.
לפחות אצלי בבנין , הנתיך של תאורת חדר מדרגות והנתיך של המעלית , נמצאים בארון חשמל בלובי הבנין.
לא יודע איך זה בנוי אצלכם , אם אתה לא מוצא , תחפש שעון שלא רשום עליו שם של אחד הדיירים.

GoldenEyes

Well-known member
@GoldenEyes אולי יש כפפות מגן שיכולות להגן עליי כאשר אני עובד עם חשמל?
@Borisyo אמנם כאן פורום עשה זאת בעצמך , אבל בכל מה שקשור לחשמל , מומלץ לקחת חשמלאי.
כאמור זה חדר מדרגות , שטח ציבורי , והועד אמור לשלם עבור עבודתו של חשמלאי.

וזה מה שרשום בכותרת הפורום:
ביצוע עבודות חשמל מותרות ע"פ החוק רק לאנשים שהוסמכו לכך,ובידם רשיון שקיבלו מהרשויות המוסמכות.

הפורום שעיסוקו אכן בעשה זאת במו ידך , לא עוסק ,ולא יעסוק בכל מה שקשור בעשיה במו ידך בכל מה שקשור במערכות חשמל.

מערכות חשמל מבחינתי מוגדרים בכל מה שנמצא בתוך מכשיר או מתקן המופעל ע"י חשמל . בחיבורים שלו למערכת החשמל הביתית או הארצית.וברשת החשמל הביתית או הארצית.(ואם פיספסתי משהוא, אשמח לעדכן).

מעבר לאי קיום החוק, יש להבין שכל טיפול במערכת חשמלית מהווה סכנת חיים שתוצאותיה יכולות להיות איבוד חיים .

לכן יש לפנות לבעל מקצוע /חשמלאי מוסמך בכל בעיה או בקשה הקשורים לחשמל בכל פעם שנדרש.

והבהרה : החלפת נורות מותרת ,ותמיד רצוי לסגור תחילה את המפסק שמפעיל את אותה נורה.

GoldenEyes

Well-known member
כאן ספציפית מדובר בהחלפת נורה פשוטה בבית הנורה? בשביל משהו כזה פשוט רצוי להוריד הנתיך בלוח החשמל?
זאת לא החלפת נורה
זאת החלפת בית מנורה , מהצילום שהעלית החיבור של החוט השני שרוף לגמרי
ושוב, יש זרם , חובה להוריד נתיך

חן 1111

Active member
זה בית מנורה מסוג זול וגרוע. תחליף אותו, ועדיף להתקין נורת LED. יהיה יותר אור עם פחות צריכת חשמל.
אני מנחש שבארון החשמל שבקומה הראשונה (ואולי דווקא האחרונה) יש מונה שלישי וגם לוח נתיכים נוסף עם נתיך של תאורת חדר המדרגות.

למעלה