מה עושים במצב שלי?

harelosh19

New member
מה עושים במצב שלי?

הייי טל שמי הראל בן 20 מב"ש , אני אשמח לקבל את דעתך בבעייתי יש לי חבר מזה כ 9 חודשים אנחנו אוהבים אחד תשני מאוד, הבן זוג שלי בן 19 מב"ש(יותם), יותם החליט לצאת מהארון ולספר להוריו הוריו לא מוכנים לקבל את הדבר הזה שיש להם בן הומו הם לא נותנים לו מנוחה הם מנסים לשחד אותו באוטו , בית , יושבים לו על הראש ואומרים לו שהוא לא כזה ושזה סתם אנשים שסחבו אותו , ושמה יגידו המשפחה אבאב שלו גם אינו מוכן לקבל את זה הם לא נותנים לו מנוחה, יום למחרת שיצא מהארון הם הביאו לו רב "שירפא" אותו , לא הצליח! הם אומרים לו לא להיפגש איתי , וכל הזמן שואלים אותו אם הוא מדבר איתי, הם דיי מעיקים עליי, יותם קשה לו לעבור את זה הוא ניכנס לדיכאון בימומיים האחרונים כשאנחנו מדברים בטלפון אני בקושי שומע אותו הוא נישמע ממש חלש , היום ראיתי אותו וממש כאב לי הוא ישב בחיבוק ידיים ובקושי הנתי מה הוא אומר דיבר ממש בלחש המצב הזה מקשה עליי יום יום אני מששתדל לעזור לו אני פניתי לאגודה בשם תהילה וממש התרשמתי מהם, שיכנעתי את יותם שאנחנו חייבים לדבר איתם שינסו לעזור לנו להתמודד אם המצב הזה ולו במיוחד אני עוד רק שומע הוא חווה את התקופה על בשרו אימו חופרת לו כל היום, אני חסר אונים , אין לי מה להגיד לו חוץ שאני איתו ואני מנחם אותו בכל יכולתי אני לא יכול כימעת לפגוש אותו ברגע שאנחנו ניפגשים יש 80 שיחות 40 הודעות ואי אפשר בשעה קשה לו הוא נישבר מהתגובה של הוריו ואני חסר אונים , אני רוצה לעזור לו לעבור את המצב , יש לציין שהחימייה בים האמא ליותם לא היו אף פעם בשמיים , ונוצצים, אם אביו היה מסתדר יותר מה ניתן לעשות ?

יציאה לא פשוטה מהארון

הי, אחד השיקולים המרכזים שכדאי לקחת בחשבון לפני יציאה מתוכננת מהארון הוא היכולת לעמוד בהשלכות. היכולת משתנה מאדם לאדם, ואצל אותו אדם מתקופה לתקופה. המצב שאתה מתאר הוא מצב בו חברך לא מרגיש שהוא מסוגל לעמוד במצב הנוכחי בהשלכות. לפעמים הדבר שנכון לאדם בנסיבות חייו זה להצטייד במשאבים שיאפשרו לו כן להתמודד עם הקושי (למשל בני משפחה אחרים, חברים, טיפול, קבוצות תמיכה), ולפעמים מה שאדם מרגיש שנכון לו בנסיבות אלו זה לחזור זמנית לארון ולהערך לפני יציאה נוספת (למשל אם גרים מחוץ לבית או אין תלות כלכלית בהורים אלו גורמים שיכולים להקל ואלו לרוב גורמים שמשתפרים עם הזמן). כדאי שיותם יפנה לגורם שיכול לשמוע את כל הסיפור ונסיבות חייו כדי לראות מהם גורמי התמיכה שלו ומה מתאים לו לעשות כעת, למשל דרך תהילה, דרך האגודה בב"ש, דרך ארגון הנוער הגאה, או דרך טיפול . מה דעתך?

למעלה