מה צריך לסלומר כדי שיתקשרו אלי מהארץ ובמקום עצמו בחול?

nikki7

New member
מה צריך לסלומר כדי שיתקשרו אלי מהארץ ובמקום עצמו בחול?

לכל מקום שאני נוסע, נגיד ארהב/אירופה, מה צריך לקנות? חבילה מסוימת או סים מסוים, כדי שמיש נמצא איתה באותו יעד יתקשר אלי חופשי, ומהארץ כנל. כולל אינטרנט והכל כאילו אני לא בחול בקיצור. מה הפתרון הכולל את כל זה הכי זול? מה ההגבלות?

האם כשקונים סים בחול באותו יעד, זה אומר שמהארץ לא יכולים ליצור איתי קשר? והאם צריך לקנות רק סים של אותו מקום כדי שתהיה אינטרנט ואז מתקשרים עם כולם כולל אנשים מהארץ חופשי בואצפ? שזה כולל שיחות טלפון גפ.. וזה ללא הגבלה

באותו ענין, האם ואצפ קשור ישירות למספר טלפון שלי? מישהו אמרלי שאם רכשים סים בחול עם מספר אחר הואצפ לא קשור למספר. אז לפי מה הואצפ מזוהה? הרי מתקשרים אלי למספר שלי. דרך הואצפ.
אם יש למישהו מספר טלפון שלי וואצפ, אם החלפתי מס טלפון, הוא עדיין יכול לטלפן אלי בואצפ?

עם מה עדיף לתקשר עם אנשים מהארץ ובמקום עצמו אם יש לי בפון אינטרנט, סקייפ או ואצפ כשאני בחול?

moco10

New member
כדי שהכל יישאר "כאילו אתה לא בחו"ל" צריך להישאר עם הסים

הישראלי שלך, לוודא עם חברת הסלולר הישראלית שהקו של מוגדר כפתוח ל"נדידה" בחו"ל (roaming) .
כמו כן כדאי לרכוש את החבילה המתאימה כדי שזה לא יצא יקר מידי. יש לשים לב למרכיבי החבילה: גלישה באינטרנט, שיחות אל הארץ, שיחות מקומיות, קבלת שיחות.

אם אתה קונה סים מקומי ביעד, אז זה קו אחר בחברה אחרת ואין קשר למספר הישראלי שלך. אם אתה רוצה שיתקשרו אלייך מכרים, תצטרך לתת להם את המספר החדש אך זה יהיה עבורם מספר מחו"ל שעלול לעלות להם יותר כשיתקשרו אליך.

סים מקומי זול יותר מהחבילות הישראליות.
בעבר (לפני מהפיכת הסלולר בארץ) היה מדובר בהפרש גבוה מאוד וכמעט כולם קנו סים מקומי בחו"ל.
היום ההפרשים קטנים בהרבה, אבל זה מאוד תלוי בחברה הישראלית שלך כי יש הבדלים בינהן.
אני, למשל, עם גולן טלקום, כבר הרבה שנים שלא רוכש סים מקומי אלא משתמש בישראלי. אני משלם איזה 50-100 ש"ח יותר, אבל זה הרבה יותר נוח.
יש לך טלפון מרגע הנחיתה, ואתה לא צריך להתעסק עם קניית סים, מסירת מספר לקרובים וכו.

בקשר לשאלה על ווטסאפ.
ווטסאפ קשור למספר הטלפון שלך רק בזמן ההתקנה וההרשמה. הוא מופעל על ידי SMS שנשלח למספר זה.
אם יש לך כבר ווטסאפ על הטלפון, שזה המקרה לרוב, אז המספר של הסים כבר לא רלוונטי.
אם תחליף אז לסים מקומי, הווטסאפ ימשיך לעבוד (ואתה עדיין תזוהה לחבריך לפי המספר המקורי הישראלי).
רק אם תחליף מכשיר טלפון או אם תהיה תקלה שתצריך התקנה והרשמה מחדש לווטסאפ, אז תיאלץ להירשם עם המספר החדש (של הSIM המקומי) ואז תצטרך דם להודיע לכל מכרייך שהחלפת מספר.

nikki7

New member
תודה לך. אני מעונין להשאיר הכל בלי לתת מספר חדש לכל אנשי העב

לכל אנשי העבודה שלי ,שחלקם אפילו לא מקורבים אלי ואין לי ענין בכלל ליידע אותם מתי אני בחול או לא. ואני מחויב לתקשר איתם על בסיס קבוע. לכן אני שואל גם בשבילם מה תהיה הפעולה הכי חלקה שבה התקשורת בין כולנו ממשיכה מהארץ לחול וממני אליהם כאילו אני בארץ.
באמת בעבר שמעתי מהרוב שעדיף שקונים סים בחול לכן חזרתי להתענין שוב מה מומלץ. כי יתכן שמאז נעשו שינויים.. נדמה לי שלפני כמה שנים חברות בארץ דרשו המון כסף על חבילה לחול, בגלל זה אנשים העדיפו לא לתקשר עם הארץ כנראה לרק שבוע.. ומה עושים במקרה דחוף? איך אפשר לתקשר עם מישהו בארץ אם אין לך טלפון פתוח לחול?

moco10

New member
אם כך, אז אין לך מה להתלבט

אתה חייב להשתמש בסים הישראלי הקיים.
נשאר לך רק לברר עם חברת הסלולר שלך, מה ההסדר הכספי ("חבילה") שיהיה לך הכי נוח.

לא הבנתי כל כך את השאלות בסוף.
אם אין לך טלפון שעובד בחו"ל אז אין לך אפשרות להתקשר ממנו מחו"ל...
מה עושים במקרה דחוף? עושים מה שעשינו לפני שבכלל היו טלפונים ניידים. למשל, מצלצלים (ביוקר) מהמלון.

arseny92

Well-known member
מנהל
לגבי החלפת מספר בוטסאפ/טלגרם/ויבר/וכו' למניהן

בהגדרות החשבון של כל אפליקציה כזו קיימת אופציה של שינוי מספר אם צריך לשנות מספר בלי לאבד היסטוריה בעת הסרה והתקנה מחדש ולמעשה ייצור חשבון חדש למספר
ניתן לשנות מספר ואף גם להודיעו לאנשי הקשר על המספר המעודכן בסימון האופציה הרלוונטית (ענין הפרטיות בהתראה כזו לכולם זה סיפור אחר, ואם משנים מספר על חשבון קיים, אז המספר הקודם מופיע אצל אנשי הקשר כמספר ללא ואטסאפ, אך אם מתקינים את האפליקציה מחדש (או יוצאים מהאפליקציה ונרשמים עם המספר החדש, אז הודעות במספר הקודם לא זמינות))

YosMan1

New member
ממש ממש לא, זו פרוצדורה רלוונטית רק להחלפת מספר קבועה, לא

למצב של סים זמני בחול עם מספר אחר.
אסור לעשות את הנוהל הזה עם סים זמני בחול.
וגם אין שום צורך כי הווטסאפ ימשיך לעבוד כרגיל עם הסים המקומי בחול בלי שום בעיה.

moco10

New member
זה שאין צורך זה נכון, אבל למה אסור?

אפשר לעשות את זה עם הסים הזמני, ואח"כ לעשות זאת שוב שחוזרים לסים הישראלי.
אין שום סיבה וצורך לעשות כך, אבל למה אסור?

arseny92

Well-known member
מנהל
החלפת מספר בחשבון היא למקרים פחות או יותר קבועים

כי כאשר משנים את המספר לחשבון, המספר הקודם הופך ללא זמין לאפליקציה זו, למי שמנסה לכתוב או להתקשר לך רואה ברשימת אנשי הקשר שאין לך את האפליקציה והסנכרון באפליקציה לא ימצא אותך (אלא אם סימנת וי בהודעה על "האם ליידע את כל אנשי הקשר (באפלקציה) על שינוי המספר" כדי לשנות גם להם את המספר בפרטי השיחה)
&nbsp
כאמור, אפשר פשוט להשאר מחובר עם החשבון על מספר קודם (ישראלי לענין זה), להחליף סים למקומי הנותן אינטרנט ולהשאר מחובר באפליקציה עם המספר הישראלי בואטסאפ/ויבר/טלגרם/וכו', אלא רק שאם יהיה מצב שבו תצטרכנה כניסה מחודשת לאפליקציה, לא תוכל לקבל SMS כניסה כי הסים המקורי לא הוכנס למכשיר
&nbsp
&nbsp

YosMan1

New member
כי אתה תעלם לכל החברים שלך מהווטסאפ, ווטסאפ לא אוהבים שעושים

הלוך חזור עם מספרים ויש גם מצב שינעלו אותך.
החלפת מספר זה רק למקרים קבועים, לא לזמניים.

moco10

New member
נכון, אבל לא אסור אלא מותר.

ווטסאפ לא יכולה לדעת מה הסיבה לשינוי ולכמה זמן זה יהיה וזה גם לא צריך לעניין אותם.

לא ברור מאיפה הבאת את הסיפור שהם עלולים לנעול אותך.
הם לא מזהירים על דבר כזה ולא עולה על דעתי סיבה שהם ימנעו את זה.

אספרסו2

New member
הוא סתם מקשקש לריק

אף אחד לא נועל ולא נעלמים לחברים בוואטסאפ.
אנשים מחליפים מספר תדיר לפי תנאי התחרות בשוק הסלולרי ואין שום אחיזה במציאות לתרחיש האיימים שלו.

לאונידס

Active member
האם אתה חייב לשמור על המספר הסלולרי הקיים?

זה שאתה משתמש בו ביום יום? או שמבחינתך כל מספר סלולרי ישראלי בסדר?

nikki7

New member
זהו שלהתחיל לחלק מס חדש לאנשים זה בלבול מוח. אני מעונין

"להמשיך עסקים כרגיל", בלי שבכלל מישהו ידע מתי אני בחול. וכשהם מתקשרים זה שיחה רגילה מבחינתם. כולל ואצפ, ושיחת פון רגילה מהם אלי וממני אליהם ממש כאילו אני בארץ. קו פתוח וחופשי להתקשרות.
לכן אני מברר מה העלויות, גם בבשילם. שלא יצא שמישהו התקשר אלי ושילם עשר שקל לדקה..

לאונידס

Active member
אם אתה חייב לשמור את המספר הקיים אז הדיון פשוט

בשורה התחתונה אתה כנראה תרכוש חבילה מהמפעיל הסלולרי הרגיל שלך.
יש עוד שתי אפשרויות:
1. אם המפעיל הסלולרי שלך מאפשר לעשות "עקוב אחרי" למספר אחר, סלולרי ישראלי או סלולרי מקומי בחו"ל.
תבדוק מה הוא מאפשר ואפשר להמשיך משם
2. להחליף מפעיל סלולרי לכזה שנותן חבילה טובה יותר לחו"ל (אם יש כזה). לא יודע אם שווה לך ההתעסקות הזו.
&nbsp
אפשר לעשות דיוני עומק על איך לשמר את ה WHATSUP וכו' אבל הדיון מיותר בתנאים שאתה מציב
&nbsp

anigodin

New member
יש אופציה יותר זולה מחבילת חו"ל של חברת הסלולר

נתחיל משאלה מאוד קריטית - אם מדובר בנסיעה למטרת חופש - האם אתה באמת חייב להיות זמין לטלפונים מהארץ?
ואם כן, האם תקשורת דרך וואטסאפ (אפילו בשיחות אודיו) לא יכולה להספיק?
וכן - גם אם אתה מחליף סים בטלפון, הוואטסאפ יעבוד. הבעיה בוואטסאפ נעוצה במעבר בין טלפון ולא בין כרטיסי סים.
&nbsp
בכל מקרה, יש אופציה שלדעתי היא זולה יותר מכל אופציה אחרת שבדקתי.
סים גלישה מקומי בנפח של 4-5 גיגה (לדעתי מעל ומעבר למה שצריך אם הנסיעה מתרכז בעיר אחת או שתיים וללא נהיגה) וסכום כסף שטוענים לחשבון סקייפ שמאפשר שיחות לכל מספר בעולם כמעט בעלות מגוחכת של 1.7 סנט לדקת שיחה.
השתמשתי באופציה הזו מספר פעמים - בטיול בארה"ב וגם במשך שנה ויותר כשהייתי ביפן למטרת לימודים. הוואטסאפ שלי עבד כרגיל כל התקופה הזו והיו אנשים שבכלל לא ידעו שנסעתי ושלחו לי הודעות ועבורם זה היה שקוף לגמרי.
לפני שאתה נוסע אתה יכול לשלוח אימייל לכל מי שיש אפשרות שירצה ליצור איתך קשר או להשאיר הודעה בצורה אחרת (אולי בתא קולי או דרך חברת הסלולר שלך) ולבקש שיצרו איתך קשר דרך וואטסאפ ובמקרה שממש חייבים לדבר תוכל להתקשר בחזרה או פשוט דרך וואטסאפ.
וכדי לחסוך עוד יותר, לבצע את השיחות כשאתה נמצא במלון ומחובר לוייפיי שלו.

YosMan1

New member
ספר באיזו חברת סלולר אתה נמצא,זה גם יעזור לתת עזרה מתאימה

למעלה