מה קוראים בשבת?

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
החורף נשאר או הולך? מגיפת הקורונה דועכת או מתגברת? המנדטים עולים או יורדים?

מה שבטוח, שבת הגיעה ואפשר לקרוא בנחת...

מה אתם קוראים בשבת |?| |שבת|

עדיין לוסיה ברלין. אוסף סיפורים נורא כיפי. לא בטוח שהיה עובר היום דרישות סף של שימוש במילים מסויימות או לא וכולי...

אבל כיף כיף.

עכשיו אני בסיפור שנתן את שמו לקובץ (שאגב בהוצאה שלי נושא את כותרת המשנה "עוד סיפורים") Evening in Paradise.

מקסיקו. סו ליון, ריצ'רד ברטון (בשנות נישואיו לליז טיילור, שגם היא בסיפור), אווה גרדנר והבמאי ג'ון יוסטון, בעיצומם של צילומי "ליל האיגואנה". מסופר מנקודת מבטו של הבריסטה, שגדל עם המלון בו נמצא הבר, מאז היותו נער. אז כל מה שמסביב. כוכבות וכוכבים, גרושות עשירות מארה"ב שגרות במקסיקו ובאות לחפש מה...מי...הג'יגולו התורן, מקסיקאים שמנסים לעשות כסף מכל מה שזז. סמים.

מה מזה נסיונה של ברלין עצמה, מה המצאה? אני לא יודעת. יש בהתחלה הקדמה קצרה (של בנה המנוח) שבכוונה לא קראתי עדיין. וגם בסוף יש איזשהו טקסט שמתייחס אליה. אולי אדע את התשובה בסוף. כמה וכמה סיפורים, אני חושבת, מספרים את הסיפור של חייה שלה, עם דמויות בשמות שונים ואפילו בשני סיפורים, קו עלילה דומה.

חוסר היציבות, חוסר בקרקע יציבה, כלכלית ורגשית, סמים, דמויות שחיות מחוץ לבורגנות, נדודים. המפגש של מקסיקו וארצות הברית.

חוטהשני

New member
השבת סיימתי את 'הנסיכה הספרדייה'. למרות שהסיפור ידוע היה מאד מעניין לקרוא את הספר שכתבה פיליפה גרגורי, המשכתי את 'החיים שנועדו לי' של קריסטין הרמל (התחלתי אותו מזמן ושמתי אותו בצד... היו בו כמה דברים שהפריעו לי אבל אני מניחה שאסיים אותו...), וגם את הספר 'השמועות על מותי היו מוגזמות מדי' מאת מיכל פלס שטרית... התחלתי אותו מזמן וזנחתי...

למעלה