מה קורה אצלכם מבחינת קורונה?

302Or

New member
אצלנו (קולג' קטן בארה"ב) מתחולל לא פחות מנס. מספר המקרים הפעילים קטן מ-5! סה"כ מקרים פחות מ-20. סטודנטים וסגל נבדקים שוב ושוב, מקפידים על מרחק ומסכות, ואנחנו כבר בשבוע 5 לסימסטר (התחלנו באמצע אוגוסט). לא האמנו שנגיע ליום הזה במתכונת לימודים כיתתית כשבארה"ב נסגרים מוסדות או לא נפתחים על ימין ועל שמאל. אכן ימים מופלאים.

uzi2

Active member
אצלנו (קולג' קטן בארה"ב) מתחולל לא פחות מנס. מספר המקרים הפעילים קטן מ-5! סה"כ מקרים פחות מ-20. סטודנטים וסגל נבדקים שוב ושוב, מקפידים על מרחק ומסכות, ואנחנו כבר בשבוע 5 לסימסטר (התחלנו באמצע אוגוסט). לא האמנו שנגיע ליום הזה במתכונת לימודים כיתתית כשבארה"ב נסגרים מוסדות או לא נפתחים על ימין ועל שמאל. אכן ימים מופלאים.
מה שחשוב מבחינת השאלה האם מה שאצלכם קורה טוב או לא טוב, זה לא היקף החולים - אלא המגמה. אם יש מגמת עליה בהיקף החולים, גם אם המספרים קטנים - זה לא טוב. המספרים גם לא אומרים לי הרבה כל עוד אני לא יודע מה היקף האנשים שלומדים/עובדים בקולג'.

כתשובה לשאלתך, אני נאלץ להסתכן בלגרור את הדיון לפוליטיקה ואמוציות. (מקווה שלא יהיו אמוציות שליליות כאן משום צד).
אצלנו (ישראל) המצב הוא סוויץ'.
עד לסוף השבוע, היו אמנם חוקים לשמירת מרחק, ולמסכות, אך בפועל אחוז גבוה של האנשים באזורים רבים מאוד בארץ התעלמו מהם, והיתה אכיפה לטעמי מאוד חלשה, ולא אפקטיבית. באזורים רבים זה היה נראה כאילו האנשים מתנהגים כאילו אין קורונה ומתעלמים כמעט לחלוטין מההנחיות (מסכות תלויות על האוזניים אך מבלי להסתיר את הפה או האף - כשלמעשה המשמעות היא שהן מספקות הגנה רק נגד קנסות. התעלמות כמעט מוחלטת משמירת מרחק במרבית הסיטואציות.

כתוצאה מכך (ואולי גם בשילוב עם רגישות יתר של בדיקות הקורונה, אם כי לדעתי - לא רק), מבחינת אחוז החולים מהאוכלוסיה הגענו לשיא עולמי מאוד לא מחמיא.

עכשיו עברו בסוויץ' ממצב שבו אין אכיפה משמעותית של החוקים היסודיים (ולדעתי גם ההסברה מאוד לקויה) לאכיפת חוקיים מאוד קשוחים ולתקופה של כשלושה שבועות.

לצמצום (זמני?) של תפוצת הנגיף זה לדעתי יעזור, אך הנזקים הכלכליים עבור אוכלוסיות אחרות אינם פשוטים. כרגע - מצמצמים נזקים על ידי הכנסת כסף לשוק. כל עוד השוק בתת-פעילות זה לא מתבטא באינפלציה, או בצורך במקורות מימון, אבל יש שאלה מה יקרה אח"כ, וצמצום הנזקים אינו אפקטיבי עבור חלקים נרחבים מהאוכלוסיה שנפגעה הכי הרבה.

המגמה הכללית בעולם היא של כניסה ל-"זנב" של חיסון עדר. אין עליה חזקה כבעבר של חולים שזקוקים לטיפול באשפוז. אנחנו יודעים שלפחות אצל חלק מהאנשים שנחשפו בחודשים האחרונים לכמויות קטנות של הנגיף - הגוף כבר למד להגיב מהר יותר לנגיף ולכן גם אם המחלה תופיע היא תהיה קלה יותר, וייתכן שהיא לא תופיע. איננו יודעים את ההיקף של החיסון הטבעי הזה, כיוון שבדיקות של Memory T-Cells אינן פשוטות וזמינות כמו בדיקות לזיהוי חלקי נגיף (PCR) או בדיקות לזיהוי נוגדנים (בדיקות סרולוגיות).
יחד עם זאת, כל עוד אין חיסון יעיל שניתן בהיקפים משמעותיים, הזנב עשוי להיות מאוד מאוד ארוך.

בסה"כ בהתחשב בחששות מתסריטים גרועים, אני אופטימי. אני מאמין שעוד בשנת תשפ"א נזכה לחזור לפחות מבחינת המחלה, לימים שלפני הקורונה - אותה שגרה נפלאה ונשכחת.

שתהיה שנה טובה.

SupermanZW

Well-known member
בנובה סקושה, בה אני חי, אין מקרים פעילים של קורונה כלל, למרות זאת הפרובינציה עדיין במצב חירום.

למעלה