מה שהוא כתב

Zadig

Well-known member
השמיעה שלי דווקא בסדר, אבל שאלתי שוב ..
קבלתי ציטוט מתוך אתר של מועצה איזורית כלשהי: "מומלץ שגם מי שלא משאיר חמץ בבית יחתום על הרשאה למכירת חמץ בגלל מוצרים שיש בהם חשש תערובת חמץ, ומניות במפעלים שמייצרים חמץ (בקרנות פנסיה)". אם תתעקש אברר איזו חברה כתבה זאת.

אגב, אם אנשים המבקשים להשקיע כספים בודקים כשרות של חברות, מסלולים כשרים ושאר ירקות, מה הפלא אם יש דרישה למכירה הנ"ל.
ענין החמץ מסתכם בסכום אתנן כלשהו לפסיקה מטיבה. אחרת, כל מה שעולה בדעתך ועוד, הוא חמץ.

סופהו 1

Well-known member
ענין החמץ מסתכם בסכום אתנן כלשהו לפסיקה מטיבה. אחרת, כל מה שעולה בדעתך ועוד, הוא חמץ.
שמע, זה ממש רציני.
מכון כת"ר: "לא רבים ערים לכך שיתכן וברשותם חמץ שאינם מודעים לו. המדובר הוא במניות של חברות המחזיקות ברשותן חמץ, שעל -פי ההלכה יתכן מאד שהמחזיק בהן בפסח נחשב כמי שמחזיק ברשותו חמץ בפסח. על כן קורא מכון כת"ר שלא לשכוח לכלול בשטר מכירת החמץ לנכרי גם את המניות".

חייבת לבדוק במה משקיעה קרן הפנסיה שלי, שלא אסתבך ר"ל.

השמיעה שלי דווקא בסדר, אבל שאלתי שוב ..
קבלתי ציטוט מתוך אתר של מועצה איזורית כלשהי: "מומלץ שגם מי שלא משאיר חמץ בבית יחתום על הרשאה למכירת חמץ בגלל מוצרים שיש בהם חשש תערובת חמץ, ומניות במפעלים שמייצרים חמץ (בקרנות פנסיה)". אם תתעקש אברר איזו חברה כתבה זאת.

אגב, אם אנשים המבקשים להשקיע כספים בודקים כשרות של חברות, מסלולים כשרים ושאר ירקות, מה הפלא אם יש דרישה למכירה

שמע, זה ממש רציני.
מכון כת"ר: "לא רבים ערים לכך שיתכן וברשותם חמץ שאינם מודעים לו. המדובר הוא במניות של חברות המחזיקות ברשותן חמץ, שעל -פי ההלכה יתכן מאד שהמחזיק בהן בפסח נחשב כמי שמחזיק ברשותו חמץ בפסח. על כן קורא מכון כת"ר שלא לשכוח לכלול בשטר מכירת החמץ לנכרי גם את המניות".

חייבת לבדוק במה משקיעה קרן הפנסיה שלי, שלא אסתבך ר"ל.
עכשיו אני בטוחה שאין גבול לטרלול: להתחיל לחפש במה היצרנים של האוכל שאני קונה משקיעים, זה באמת משוגע ופסיכי. איך הגיעו לרעיון הזה?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
עכשיו אני בטוחה שאין גבול לטרלול: להתחיל לחפש במה היצרנים של האוכל שאני קונה משקיעים, זה באמת משוגע ופסיכי. איך הגיעו לרעיון הזה?
לפני שאת מאשימה מישהו בטרלול כדאי שתקראי היטב את ההודעה על מנת להבין מה נאמר בה.

אף אחד לא מבקש לבדוק במה יצרני האוכל שאת קונה משקיעים אלא במה האדם ששומר כשרות משקיע. אם בתור שומר פסח אסור לי להחזיק חמץ אני צריך לוודא שגם העסק בוא אני שותף לא מחזיק חמץ.
לך מן הסתם אין שום עניין בנושא הכשרות לפסח אבל יתכן ולא היית רוצה להשקיע בעסק שסוחר בעורות של כלבי ים או בעסק שמחפיץ נשים ולכן זכותך לבדוק עם מי את עושה עסקים או באיזה עסק את נכנסת כשותפה.

עכשיו זה יותר ברור ?

למעלה