מה שיש לי להגיד על הקלאש+קצת תמונות

מה שיש לי להגיד על הקלאש+קצת תמונות

אהלן חברים, עבר כבר חודש מאז שנחתתי בארץ אחרי חודשיים אדירים באי שכולנו אוהבים (מוזמנים לראות תמונות פה, ואם אתם לא חברים שלי בפייסבוק - שלחו ריקווסט), ומה אני אגיד לכם, לא קל. אחרי שיוצאים כמעט כל לילה, בד"כ ליותר מדאנס אחד, לא כיף להתרגל מחדש למצב של דאנס מעניין פעם במי יודע כמה זמן. אין ספק שיש מספיק קהל פוטנציאלי, וגם מספיק אומנים שיספקו את הבידור שרוצים. ובכ"ז, אנחנו לא רואים מספיק הנעה של הדברים קדימה, וזה משאיר אותנו במצב של מעט דאנסים, וכמיהה להעלאת המצב לHIGHER LEVEL. ולכן מאוד שמחתי לשמוע על היוזמה להרים כאן קלאש, על באמת מה שנקרא. עוד יותר שמחתי לראות את מועדון המחוגה כמעט מלא בחמישי האחרון! בעיניי זה ממש לא עניין של מה בכך, כי כבר ראיתי מספיק אירועים במועדון הזה, על כל גלגוליו, שללא שום קשר לטיבם, לא הגיעו אליהם מספיק אנשים. מועדון המחוגה (שוב, על כל גלגוליו), כבר אירח תחרויות וקלאשים קודמים שהיו בארץ (חלק הרבה לפני שרוב חברי הפורום הזה, כולל עבדכם הנאמן, התחילו ללכת לאירועי רגאיי), כולל תחרות הדאנסהול קווין (הזכורה, לפחות לי, לטובה) והקלאש הקודם שהיה לפני שנתיים, בו אני אישית לא הייתי. אבל אין ספק שהקלאש שהיה בחמישי היה הרציני ביותר שנעשה בארץ עד היום, ועל כך צריך לתת ביג אפ למארגנים שאבה וטבסקו, שבאמת לקחו את העסק ברצינות וניסו ליצור כאן משהו ברמה גבוהה, ובאווירה של הקלאשים מעבר לים. חולקו משרוקיות, נפצים, זמבורות; העמידו גביע ובקבוק שמפניה על העמדה, שני מנחים. אווירה נייס. אני מתייחס לאירוע כשאני מסתכל על התמונה הכללית בצורה מאוד חיובית - הרבה אנשים שהגיעו באמת באו בוייב של לראות קלאש, כל אחד עם פייבוריט משלו מבין ארבעת המועמדים (סבאגו, מיסטיקל יות'ס, רמי גראמי וריאליטי, שניגן איתו היי פיי), וזה מה שחשוב סה"כ. אבל כיאה לאירוע ראשון מסוגו, הוא לא הלך חלק לגמרי: תקלות טכניות/סאונד (גם תוך כדי הקלאש) הפריעו למהלך התקין של הערב. כמו כן שני המועמדים שעלו לגמר טיון פי טיון, ריאליטי ורמי גראמי, שניהם ניגנו טיונים שכבר נוגנו, דבר שבקלאש בינלאומי היה מוריד להם נקודות, אבל אצלנו הקהל, שרובו לא עוקב אחרי הקלאשים הבינלאומיים, לא התייחס לכך ברובו. והנקודה שלי כצופה הכי הפריעה, הייתה היעלמות הדרגתית ואיטית של הקהל, עד שבסיבוב האחרון נשארו מעט מדי אנשים. עד עכשיו אני שואל את עצמי מה זה אומר - האם זה אומר שהקלאש נמרח יתר על המידה, והיה מקום לעשות אותו קצר יותר כדי למנוע את עזיבת האנשים? או שמא זה הקהל, שלחלקו לא ממש שינה מה שהולך על העמדה? כך או כך, ממש חבל לי שככה יצא, ואני מקווה שבקלאש הבא נראה יותר אנשים והם יישארו עד הסוף. אני רוצה לתת ביג אפ לכל המשתתפים: סבאגו, שעשה בדיוק מה שצריך לעשות בקלאשים, אמנם נפל ראשון אבל שטויות, כמו שאומרים: "במלחמה לא באמת חשוב מי מנצח, העיקר ההשתתפות"; מיסטיקל יות'ס, שאני לא מכיר יותר מדי אבל רואים שמדובר בחבר'ה צעירים ואנרגטיים שיש להם מה לתת. באו עם סלקשן נייס ומאוד מגוון בעיניי. יש מקום לשיפור עבודת המיקרופון ותיאום בין הסלקטה והאם סי, אבל סה"כ לא רע בכלל; רמי גראמי, שאמר על עצמו בצדק שהוא לימד את רוב האנשים במקום רגאיי מיוזיק, ואני יכול להגיד את זה ממקור ראשון. עדיין בעיניי הסלקטה הכי וויקיד בארץ, שנתן פייט בלי פשרות וגמר במקום השני והמכובד; וריאליטי שלקח את הקלאש, מה אגיד ומה אומר? ביג אפ ג'נרל, Nuff respect! כבוד גם ליוני מאוסטרליה, שלא יראה את זה כי הוא לא קורא עברית עד כמה שאני יודע, אבל נתן תקלוט וויקיד לפני שהקלש התחיל. שוב כבוד למארגנים וכל מי שידו בדבר. כן ירבו.

JahWIze

New member
רוצה להוסיף קצת

קודם כל נאפ ריספקט למארגנים של האירוע, זה בכלל לא עניין פשוט לארגן דבר כזה ולהביא קהל לכזה אירוע. מעניין לקרוא את דבריו של שיידי - תיאר די יפה מה הלך שם, כולל כל הבעיות הנלוות שלצערי הין פשוט רבות מדי.. אם זה הקהל, או הסאונד הקטסרופלי, מהסטים המבולבלים לא פעם. במיוחד בטיון פי טיון, החלק הכי מעניין ומותח בערב. יש הרבה מה לשפר ויש עוד המון פוטנציאל לממש, אבל בסך הכל היה כייף מאוד...גם כאשר נשארו בקהל כמה עשרות אנשים בלבד.. דבר אחרון- אני חייב לציין שהקלאש לפני שנתיים היה וויקד לגמרה. היה באותו מקום(סלואו משה- הגלגול הקודם של המחוגה) יש הקלטה של כל הקלאש הזה...הטיון פי טיון סמדי מול ריאלטי מעניין ביותר- צ'אק יט! ביג אפ שיידי, התגעגענו לסיקורים שלך.

ב ז ו ק ה

New member
יאמאן!

כבוד שיידי. אין לי הרבה מה להוסיף מעבר למה שאמרת. כולי תקווה שיבוא סוף סוף היום שבו נראה קלאש שכולו דאבז ולא 45'.. קלאש בין סאונדים ישראלים ולא נציגי סאונד. ועדיין היה כיף לא נורמלי. זו לא עוד מסיבה רגילה ולפחות הגרעין הקשה של הדאנסהאל היה ערוך בהתאם ונשאר עד הסוף ורק הרוויח. אני לא מאשים את החברים האחרים - קלאש דורש תשומת לב וריכוז על מנת לעקוב אחרי מה שהולך וזה לא תמיד מתאים לכל אחד. המתחרים היו יותר נועזים מהקלאש הקודם, הרבה יותר רוח קרב - הרבה תשובות אחד לשני - משהו שהיה חסר בקלאש הקודם. וטוב שכך. כבוד גדול לכל מי שהתחרה, אירגן ולקח חלק בארוע הזה. כל הכבוד וכן יירבו. לדעתי זה חייב להפוך למסורת ולהתקיים לפחות אחת לשנה במתכונת כזו או אחרת. לכו תדעו, אולי גם כמה סאונדים מחו"ל יחמדו את הגביע הישראלי וירצו להחזיק בו. לכו תדעו מה עוד יקרה. ונאמר אמן. חג שמח.

tabasco11

New member
THE WARLORDS 2K9 סיכום שלי לערב

טוב בדרך כלל אני מאוד מבולגן במה שקשור לכתיבה של חוות דעת אז אני ינסה לעשות את זה הכי מסודר שאפשר: 1- סאונד – מיכאל ואני הגענו למקום בסביבות 8 בערב כדי לכוון סאונד, ואכן יצא אחלה של סאונד בתחילת הערב, לא מעט אנשים באו אלי ואמרו לי שהרבה זמן הם לא זוכרים את המחוגה עם סאונד כזה, הבעיה התחילה שהסאונד מן הנמיך על דעת עצמו ובלי להודיע את כל הסאונד ביותר מחצי בגלל הפקחים שהגיעו, בגלל זה המתחרים נאלצו לעבוד עם סאונד נמוך מאוד, והקהל גם. 2- תחילת הקלאש- הקלאש התחיל מאוחר בהרבה ממה שציפינו בגלל שבחצות לא היו מספיק אנשים, פה אני פונה לקהל- ערב כזה זה לא דאנס רגיל שבאים לרקוד ומקסימום מפספסים איזה חלק, הקונספט שונה לגמרי מדאנס [למרות שגם בדאנס זה מעצבן שהקהל מגיע כל כך מאוחר] רצינו להתחיל בחצות את הקלאש ולבגיע לטיון פי טיון ב3 בערך, בגלל העיכובים הקלאש נגמר ב5 וחצי [!!!!], נקווה שבפעם הבאה הקהל יגיע בזמן ומפה אני מגיע להנקוד הבאה 3- קהל- אין ספק שהרבה זמן לא ראינו את המחוגה כמו בימים הטובים של הדאנסים שמה, הקהל הותיק [עוד מהימים שקני היה מנהל את המקום] ועד הקהל הצעיר של הרגאיי כיום ואפילו חבר'ה של היפ הופ שרצו לראות איך ברגאיי עושים מלחמות מוזיקליות, היו כמה חבר'ה שלא הבינו את הקונספט של קלאש וחשבו שהם מגיעים לדאנס רגיל [למרות שבכל מקום דאגנו לפרסם שזה לא דאנס רגיל של ריקודים] , עוד בעיה שהייתה היא שבגלל שהקהל מכיר את המתחרים בטיון פי טיון היה מעיין ''פחד'' בהצבעות [אנשים הצביעו פעמיים, או נעלמו בשנייה של ההצבעה] , אנחנו יודעים שאתם מכירים את המתחרים- אבל בקלאש יש מנצח ומפסידים המתחרים לא לוקחים את העובדה שהצבעתם למישהו אחר בתור משהו אישי, כי אם כן- מצטער בשבילם, הם לא בנויים לקלאש, הקהל לא צריך לפחד להצביע, ואפילו לצעוק בוז שמגיע למתחרה שיצעקו לו [היו כמה שעשו את זה תאמינו לי זה נותן למתחרים יותר וויבז] , רק ככה בונים את התרבות של הקלאשים בארץ, הקלאש תלוי בקהל ה-ר-ב-ה יותר מהמתחרים, כי הקהל מכתיב את איכות הטיונים שהוא מציב למתחרים אתגר וסטנדרטים, אולי הקהל עוד לא מוכן, אולי צריך להתחיל ממקום אחר, זה אני אשמח לדעת מה אתם חושבים...... 4- בלי קשר אני מקווה שנהנתם ורצה לומר תודה לאלה שהגיעו, לאלה שעזררו לנו לקדם את הערב ולהפוך אותו לכמה שיותר אותנטי, למשתתפחם- כמו שאמרתי לכם זה נראה קל אבל כשמגיעים לרגע האמת הרבה התקפלו, המתחרים האלה רואיים להרבה הערכה, וכמובן- ברכות למנצח REALITY I see yuh inna next war shabasco production- war unltd.

למעלה