מולי, התמכרות זה דבר שלילי?

מולי, התמכרות זה דבר שלילי?

מולי שלום, לצערי אני פונה אליך כאשר צצות אצלי "בעיות"... אני בת 27, בצבא קבע, רצה 3 פעמים בשבוע. התחלתי לפני כמעט שנה, ובהדרגה כבר הגעתי ל7 ק"מ ב- 47 דקות ב דופק ממוצע 165-168. מעבר לכך אני עושה אירובי פעם עד פעמיים בשבוע. תלוי בזמן
לפני כחודש התחילו לי כאבים במהלך הריצה בקרסול ימין - בצידי הקרסול. עצרתי לרגע, עשיתי עיסוי קטן במקום והמשכתי לרוץ. הכאבים פחתו אך לאחר כמה דקות חזרו שוב. בשבוע וחצי שאחרי הכאב הראשון עוד המשכתי לרוץ, כשהתחיל לכאוב - הפסקתי למס' שניות ושוב חזרתי לרוץ. כאשר הכאבים התחילו מיד עם תחילת הריצה - החלטתי לגשת לרופא. הגעתי למומחה לכף רגל בחר"פ צריפין והוא אבחן דלקת בגיד אכילס. המליץ על כדורים (אטופן) ותחבושת אלסטית לקרסול עם סיליקון. כמו כן אמר שאם הכאב לא יחלוף, יש לעשות צילום. מזה כשלושה שבועות שאני "מושבתת". הפסקתי את שגרת האימונים, דבר שמקשה עלי מאוד. מולי, כנראה שהתמכרתי.... אני מגלה סימני עצבנות וחוסר מצב רוח ומחכה כבר לחזור לריצה. בבקשה, אודה להתייחסותך; א. האם נראה לך שהרופא איבחן כראוי את הבעיה על סמך מה שתארתי? ב. במידה וכן, מתי לדעתך אוכל לחזור לרוץ? ג. האם יש צורך בצילום? (בהנחה שהכאב לא יחלוף). האם זה יכול להיות גרוע יותר מדלקת? ד. האם פיזיוטרפיה יכולה לעזור? (שאול מסוגל לחולל פלאים
) תודה, לירי

מתמכרים בלבד

שלום לירי, עיסוק קבוע בפעילות גופנית הוא אכן ענין ממכר. מה שאת מתארת מאוד אופייני למצבים של פציעה והשבתה מאימון. סה"כ נגזל מאיתנו משהו שגורם לנו הנאה כל כך מרובה. אני לא יודע אם הרופא אבחן זאת נכון אבל אם הגעת למומחה כף רגל אני מניח שהוא איש מקצוע בעל שיעור קומה שמתמצא בתחום. במצבים כאלה חשוב כמובן לעשות אבחון מדויק וז להחליט על אסטרטגיה לטיפול. יכול להיות ששילוב בין טיפול אנטי דלקתי, למנוחה ולפיסיותרפיה הוא המצב שנכון לעשותו. יכול להיות שצריך להמליץ על תרגול אקסנצרי לגיד, אבל את זה צריך לשאול פיסיותרפיסט שמתמחה בטיפול בפגיעות ספורט. באותה הזדמנות שווה אולי לבצע בדיקת אולטרה-סאונד אבחונית על מנת לראות האם אכן מדובר בדלקת. בהתייעצות עם הפיסיו' אפשר אולי למצוא פעילויות חלופיות כמו רכיבה או קרוס שלא גורמות לעומס על המקום הפגוע. שאול בהחלט יכול לעזור! בהצלחה!

למעלה