מועדון השיטה

ענבר.

New member
מועדון השיטה

היום, לפני שנים, לפני הרבה שנים, עמדנו, שני צעירים, תחת חופה ענקית תחת עץ האלון הזקן, עטופים בסביבה שחוגגת את השיטה – מיסוד קשרים. כמה נוח להאשים את השיטה. נדרשו לי שנים להבין שלא ניצחתי את השיטה, נדרשו לי כמה שעות להבין שאני נגררת אחרי השיטה. הסביבה הקרובה לי היתה ממוסדת. כל חברותי נישאו ולחלקן אף היו ילדים. פערים החלו להימתח ביננו. בשיחות על קקיפיפי חיתולים לא הצלחתי להשתלב. שנתיים עברו מאז התרסקתי לאלפי רסיסים, כשהאחד והיחיד שבאמת אהבתי, עשה את הבחירה הטבעית שלו בהנחיית אביו : היא או הירושה. הירושה היתה סקסית. הירושה היתה הארץ המובטחת. הירושה היתה האישה האולטימטיבית. שנתיים של נסיונות לחזור לשפיות, הביאו אותי ממקום של עייפות להגיד "כן", כשאמרת – אם אנחנו לא מתחתנים אני עוזב אותך סופית. חשבתי שלא אוכל לעמוד בפרידה נוספת. שוב נוצחתי על ידי השיטה. ידענו עליות, ידענו מורדות, ידענו יחד וגם לחוד. לכל הקשיים שעברנו בדרך, יכולתי. פרט לדבר הקטנטן ההוא, למילה "אהבה". כל כך רציתי להיות חלק מהשיטה. לאהוב אותך כמו שאהבת אותי ולא יכולתי. לא ידעתי איך מצטרפים למועדון השיטה הזה. מאזן הכוחות ביננו לא הופר, ובעצם, מעולם לא היה מאזן. אתה אהבת. אני לא. ידעת שאני לא, ונשארת. ידעתי שמגיע לך יותר, ונשארתי. תחושה של החמצה הדדית שזורה במערכת שלנו. נוחות של שיגרה? חומות של תקווה? ניצחון החומר על הרוח? הלזה יקרא שיטה? היום, לפני שנים, לפני הרבה שנים, הכתבנו את דפי ההיסטוריה של עצמנו, הכתובת היתה על הקיר, ואנחנו, כמו כל חברי מועדון השיטה, סיידנו וצבענו את קירות ביתנו, לפחות פעמיים בשנה, לכבוד החגים, הא?... ככה זה עם כתובות על הקיר, כשהן "מסתיידות ומצטבעות", קל יותר לעין הבריאה לשזוף אותן.....

magy

New member
לתת - את הנשמה ואת הלב

זה מה שעולה לי בראש כשאני קוראת את המילים שלך. לשפוך את כל המזבלה החוצה.....בלי לעשות חשבון מה יגידו, מה יחשבו, ואיך יפרשו וינתחו...... ככה צריך לכתוב כשרוצים לכתוב - ולא לחרטט....

The Damned

New member
זה מזכיר לי שיר,

של יהודה עמיחי אם אני לא טועה, בשם "הכתם נשאר על הקיר", או משהו כזה. אם את לא מכירה, אחפש לך אותו. ריגשת אותי.

murzik3591

New member
תהיי בריאה, אני על סף דמעות.

לא יודע מאיפה ואיך ולמה אבל הכשרון נוטף ממך, רק בריאות ואושר.

השיטה מכה שנית

הייי... קודם כל נגעת בי... חוויתי את אותה חוויה של החמצה אך לא מזמן...השיטה שם אכזרי פחות לתהליך אכזרי יותר בו אדם מחליט לעבור שלב לצעד הבא ...למקום בו מספרים שאנשים מאושרים ההמשך הטבעי של האהבה קוראים לזה...אבל כנראה שבאמת אין דבר כזה ...אהבה הממ... מיתוס אולי אגדה לא בחיים האלה בכל אופן משתתף,מזדהה ומבין עם מוסר השכל קטן בצד אל תרצי את מה שתשיגי תשיגי את מה שאת רוצה...הרבה יותר קל ככה....

:(

עצוב ממש. עצוב לקרוא את המילים הכל-כך יפות, בהן בחרת להשתמש כדי לתאר את סיפורך העגום. מקווה שבכל זאת ישתפר ויהיה טוב יותר. והכי חשוב -שהתחושה הזו תעלם לך... שנה טובה!!!

היי ענבר וחג-שמח שיהיה לך

צר לי לומר לך שחשתי כאב עמוק בליבי? לצעריינו גם היום זה קיים והרבה או היא או ירושה או נהפוכו! כך שייש וקיים עדיין בחירת המשפחות...והירושה או תחליף לזוגיות.זה מה יש ואין מה לעשות בנידון בכלל

maore

New member
קראתי, וקראתי שוב...

בפעם הראשונה לא הבנתי. בפעם השניה כן. נשמע עצוב. בעיקר שאת מודעת לכך ש"השיטה"/המסורת/הרב מושכים לכיוון שלא מתאים לך ואת עדיין מרגישה נדרסת ולא יכולה/מסוגלת לפעול כפי שאת באמת מאמינה ורוצה. בתור מתנה לשנה החדשה אני מציעה לקנות את ספרה של ביירון קייטי "לחיות עם מה שיש". שתהיה שנה מלאת שחרור ואהבה עצמית! אפשר גם לעבוד לפי דף העבודה הזה (בעברית). אבל הספר מומלץ בחום כתוספת, הסבר וכד'.

Fire Of Heaven

New member
אפשר תרגום ???

מדברת על בעלך על המאהב ??? מצד אחד אומרת שהתחתנת לפני הרבה שנים. מצד שני האחד והיחיד שאהבת התחתן לפני שנתיים. משהו כאן לא מסתדר. יותר מידי פירושים אפשר לתת כאן.

מי שקרא אי פעם

את הספר "קן הקוקיה" ודאי זוכר משם משפט שאצלי, לפחות, נצרב חזק ב"דיסק". "הקומביין תמיד מנצח" אמר שם הצ'יף. כוונתו היתה שיש מהלכים בחיים שעד כמה שלא ננסה לשנותם - המערכת תמיד תנצח. מזדהה עם הכתוב. מאמינה שעוד מיליארד אנשים לפחות. א.ל

נכון הכתובת על הקיר אבל קשה להחליט

אכן הכתובת היתה אצלי על הקיר מההתחלה אבל השתלשלות הארועים דחתה והדחיקה את מה שהייתי צריכה לעשות.וכן אחרי שהגוזלים עזבו את הקן שיניתי את מצבי מהקצה אל הקצה ,ומקווה לטוב.

למעלה