מוצרי סויה

GentlyWeeps

New member
מוצרי סויה

שלום שלום, שאלה כבר המון זמן שאני צורכת מוצרי סויה [מעדנים, חלב,שוקו] , בגלל בעיות שיש לי עם חלב [עושה כאבי בטן וכדומה] וגם כי זה מאוד טעים. רציתי לשאול משהו בקשר לערכים התזונתיים של המוצרים. אם למשל אני שותה שוקו סויה בקרטון 1 ליטר כאשר הערכים התזונתיים שלו הם : ל100 מ"ל 70 קלוריות בערך, 1.3 גרם שומן ו8.9 גרם פחמימות, האם העובדה שיש יחסית הרבה פחמימות הופכת את המוצר למשמין למרות שהערך הקלורי שלו והשומן נמוכים? תודה רבה לעונים!~

Sybh

New member
לא

אין מוצר משמין. עלייה במשקל נגרמת ממאזן קלורי חיובי = סה"כ הקלוריות שנכנסות (באמצעות התזונה) עולה על סה"כ הקלוריות שהגוף מוציא (בפעילות ובתהליכי התחזוקה שוטפת) באותה יחידת זמן.

ykliger07

New member
חשוב להדגיש

שאם זה מעדן סביר להניח כי חלק גדול מהפחמימות מגיע מסוכר. ואכן יש השפעה של איכות הקלוריות על השמנה ולא רק, גם בריאות מצב וח וכו'

אלי ו.

New member
אתה למדת את זה בפקולטה לחקלאות?

כתבת בהודעה אחרת שלמדת תזונה קלינית בפקולטה לחקלאות של האונ' העברית. האם שם לימדו אותך שיש משמעות לאיכות הקלוריות (ולא לכמות) על השמנה? אשמח אם תביא סימוכין רציניים לכך, למשל מחקר שלקח שתי קבוצות דומות, נתן לחברי הקבוצות כמות זהה של קלוריות ממקורות שונים והראה הבדל לפי איכות הקלוריות.

d_style

New member
כדאי לעשות הבחנה בין השמנה

לעלייה במשקל. יש המגדירים "השמנה" בתור עליה באחוזי השומן, מצב אפשרי בהחלט גם במאזן קלורי נייטרלי או שלילי (עקב ירידה במסת שריר).

למעלה