מותר להעלות ילדה לגן חובה בניגוד לרצוני?

מאיו

New member
מותר להעלות ילדה לגן חובה בניגוד לרצוני?

בישוב שלנו נשארים שנתיים בגנון ולאחר מכן עולים לגן חובה שנמצא בקריית החינוך. מאחר ובשנה הבאה יהיו הרבה ילדים בגנון, המועצה החליטה להעלות את חלקם לגן חובה. הבת שלי, ילידת פברואר, ככל הנראה ברשימה. אני מאד מתנגדת להעלות אותה לגן חובה משום ש: 1. אין שם אוריינטציה של גן דו-גילאי אלא תכנית הלימודים בעיקר מתוכננת על פי הגיל הבוגר שבשנה שאח"כ יעלה לכיתה א'. 2. הילדה נולדה עם קושי אובייקטיבי של חוסר ויסות חושי, היום לא נראית בעיה למעט קושי במעברים. 3. בנוסף לסעיף הקודם, אני אמורה ללדת בסמוך לתחילת השנה ולא רוצה יותר מידי שינויים בבת אחת. האם אני חייבת להסכים להחלטת המועצה? האם מותר להעלות אותה בניגוד לרצוני?

yocmm

New member
לדעתי, כן

תראי, לדעתי, ולדעתי בלבד, כן, מותר להם. גן חובה, כשמו כן הוא, חובה. חובה על ההורים לשלוח, וחובה על הראשות המקומית לספק. בד"כ איו חובה לספק גנים שלפני גן חובה. מה שזה אומר, שאת לא חייבת להעלות את ביתך, אך הראשות המקומית לא חייבת לספק לך מסגרת חלופית. אני שוב מדגיש, זה לפי מה שאני יודע, ויתכן שאני טועה. האים נפגשת עים הפסיכולוג/ית של המועצה. האים היא בחנה את הילדה, מה היו המסקנות שלה. הייתי מתחיל מהכיוון הזה. מבחינת החוק, בד"כ לא מגיע לנו יותר מידיי. יחד עים זאת, במידה וישנה חוות דעת מיקצועית, זה דבר שכן יכול לשנות ולעזור. בהצלחה, ומזל טוב! יוסי

למעלה